e Mërkurë, 27 Korrik 2016 | Lajme: 44

Maqedoni

Ekonomi

Kulturë

Shkup

Ballkan

Bota

Intervista

Bashkim Tropojani shqiptari nga Shkupi, që po çmend botën e filmit botërorë (Intervistë)

bashkim_3
Bashkim Topojani është djali i cili jeton dhe vepron në Belgjikë, por është nga Shkupi. Bashkim Topojani, si valltarë...

Intervistë e rrallë e Jusuf Gërvallës: Qëllimi i gjithë shqiptarëve është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë

JusufGervalla
Më 1946 Jugosllavia e ndaloi përdorimin e flamurit shqiptar në emër të “Internacionalizmit Proletar”. Më 1968 në...

Intervistë e rrallë e Adelina Ismailit: Në çdo shpi nga shtatë-tetë fëmijë s’kam nevojë as për mafi (Video)

adelina-ismaili
Kjo është intervista e dhënë gjatë vitit 1991 e këngëtares Adelina Ismaili. Ajo gjatë kësaj interviste fletë për...

Sport

ronaldo-buccino-chi

Rrëfen ‘Seks-bomba’ italiane: Ja çfarë më bëri Ronaldo gjatë mbrëmjes

Bukuroshja e zjarrtë italiane, ka folur pas publikimit të fotos nga revista e përjavshme “Chi”, ku dyshja u pa duke darkuar në Ibiza. “Shkova në atë vend dhe Cristiano ishte aty. U shikuam...

Skena

largea_stresi1437154488

Stresi: ‘Nuk bëhem synet në këtë moshë’ (Foto)

Ai njihet si energjik dhe paksa ‘problematik’ për sjelljen ‘kundra rrymës’. Reperi shqiptar Arkimed Lushaj apo Stresi siç e njohin të gjithë, duket se ka përfunduar në spital. Arsyeja e...

Jetë

85074673-028511987-1_1469625019-2170127

Falë fondeve të mbledhura nga sfida me kovë me akull zbulohet një gjen në sëmundjen ALS

Loja e sfidës me kovë me akull e cila u bë hit në internet në vitin 2014 ka financuar zbulimin e një gjeni shkencor të rëndësishëm në sëmundjen progresive neurodegjenerative (ALS), ka njoftuar...

Anketë

A mendoni se LSDM-ja do të kërkojë përsëri shtyrjen e zgjedhjeve?

  • Po (79%, 132 Votat)
  • Jo (21%, 35 Vota)

Gjithësej: 167

Loading ... Loading ...

Top 5 filmat më të ndjekur në SHBA

"Republika" ju sygjeron

  • Shkrimi i Akrës Paulo Coelho
  • Shihemi në majë Kosta Petrov
  • Fati vjen ndonjëherë Vinka Sazdova
  • Në gjunjë përpara teje Silva Dej