e Enjte, 24 Prill 2014 | Lajme: 29

Maqedoni

Ekonomi

Kulturë

Shkup

Ballkan

Intervista

Big Mama së shpejti me një hit vere tejet special (Intervistë-Republika Shqip)

bigi4
Republika Shqip: Ku mbeti dashuria, një këngë ritmike dhe me një videoklip mjaft interesant ,gjithmon e veçant në stil...

Aedona, modelja që pushton pasarelat kosovare (Foto)

aedona
Aedona Rexha është një ndër emrat më të rinj në botën e modelimit. E lindur në Gjakovë në një familje intelektuale...

Republika Shqip: Intervistë ekskluzive me grupin Cha Cha Darabuka

cha cha darabuka
Republika Shqip: Darabuka, një emër i veçantë por poashtu bëni edhe një muzik mjaft të veçant ritmike dhe mbreslënëse....

Sport

biasi

De Biasi: Zgjedhja e Januzajt logjike, por na ushqeu shpresa të kota

U komentua nga mediat e gjithë Evropës thënia e pak muajve më parë e trajnerit të kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, në lidhje me Adnan Januzajn. “Unë dhe drejtuesit e federatës kemi bërë...

Skena

justin_timberlake_dunkelblaues

Justin Timberlake i lë kamarieres 2,450 paund bakshish

Justin Timberlake gjatë turit të tij në Gjermani ka bërë një gjes shumë bujar. Pasi ka festuar në një club nate Crystal në Cologne ai i ka lënë kamarieres një bakshish prej 2,450 paund. Këngëtari...
 • tuna

  Tuna e shfrytëzon shumë zogun

  Tuna prej disa muajsh nuk ka sjellë asgjë të re, kjo pasi edhe më tej po vazhdon ti shfrytëzojë dy hitet e saj paraprake, këngën me titull ‘’I...
 • eurovizion

  Prezantohet skena e Eurovisionit 2014! (Foto)

  Këto janë fotografitë e para të bëra publike nga skena e madhe e Festivalit Evropian, i cili këtë vit do të mbahet në Kopenhagë, Danimarkë. Gjysmëfinalja...
 • 633_400_valicorleone-300x200

  Arrestohet Vali Corleone

  Policia e Gjilanit ditën e sotme ka arrestuar Vali Corleonen i dyshuar për armëmbajtje pa leje dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm. Atij i...
 • 1517023-1409052079333509-780511718-n

  Vitet nuk ia lënë shenjë Gjyste Vulajt (Foto)

  Gjyste Vulaj mban epitetin e ndër këngëtareve më seksi të estradës tonë. Ajo edhe pse nënë e dy fëmijëve dhe tashmë në prag të 40-ve, vazhdon...

Jetë

333

Foto shqetësuese: Hakmarrja ndaj grave që flinin me nazistët

Fotografitë e marra pas çlirimit të Danimarkës nga pushtimi  nazistë , tregojnë një grup njerëzish që mblidhen dhe sulmojnë gratë të cilat dyshohet se kanë fjetur me gjermanët , shkruan...

Anketë

Për cilën parti do të votoni në zgjedhjet parlamentare?

 • PDSH (48%, 524 Votat)
 • BDI (41%, 448 Vota)
 • Të tjerë (11%, 129 Vota)

Gjithësej: 1 101

Loading ... Loading ...

"Republika" ju sygjeron

 • Shkrimi i Akrës Paulo Coelho
 • Shihemi në majë Kosta Petrov
 • Fati vjen ndonjëherë Vinka Sazdova
 • Në gjunjë përpara teje Silva Dej