Category: Kronika e zezë
Kronika e zezë 23.07.21 | 11:12

Konfiskohet drogë, arrestohen pesë persona mes tyre edhe ish të punësuar në MPB

Policia mbrëmë ka konfiskuar tre çanta me 54 pako mariuhanë vlera e të cilës sipas vlerësimeve të para është 150 mijë euro. Janë arrestuar pesë persona, mes të cilëve, dy ish të punësuar në MBP, kanë bërë të ditur nga MPB. Bëhet fjalë për kanal ndërkombëtar për tregti me drogë...

Kronika e zezë 11.07.21 | 15:00

Humb jetën një çiklist në rrugën Strazh – Gostivar

Në aksident që ndodhi sot pasdite në rrugën Strazhë – Gostivar humbi jetën një çiklist. Aksidentin në SPB Tetovë është paraqitur në ora 13:30. Sipas informacioneve të para, në rrugë është goditur çiklistë A.O nga Vrapçishti i cili ka humbur jetën. Këqyrjen e vendit të ngjarjes...

Kronika e zezë 09.07.21 | 17:26

Babai nga Kumanova dyshohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën e tij 14 vjeçare

Prokuroria Themelore Publike Kumanovë solli Urdhër për zbatimin e procedurës hetuese kundër një kumanovari 39 vjeçar, për shkak të dyshimit se i ka bërë veprat penale – Sulm gjinor ndaj një fëmije ende pa i mbushur 14 vjeç nga neni 188 paragrafi 1 në lidhje me nenin 45 paragrafi 1 dhe...

Kronika e zezë 05.07.21 | 09:20

Humb jetën një 22-vjeçar nga Maqedonia në një aksident në Greqi

Një 22-vjeçar nga Maqedonia ka ndërruar jetë në një aksident trafiku, mëngjesin e sotëm, në Halkidiki të Greqisë. Në këtë aksident është lënduar edhe një 21-vjeçar tjetër, i cili po ashtu ka qenë në makinë, ndërsa është dërguar në spital. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Polihrono-Hanioti,...

Kronika e zezë 28.06.21 | 11:43

Gruaja vret burrin, vrasjen e denoncon në policinë e Tetovës

Të dielën paradite, në Policinë e Tetovës, një 39-vjeçare ka denoncuar se ka vrarë bashkëshortin. Ajo ka thënë se ka përdorur send të fortë gjatë vrasjes së 51-vjeçarit. “Në orën 11:35 në SPB-Tetovë, A.S (39) nga Tetova ka denoncuar se rreth orës 11:00 në shtëpinë e tyre në...

Kronika e zezë 27.06.21 | 19:23

Vritet një person në Tetovë

Sot pasdite në policinë e Tetovës një grua 39 vjeçe është paraqitur se para gjysmë ore e ka vrarë partnerin e pakurorëzuar. Ajo ka theksuar se ka përdorë gjësend të fortë gjatë vrasjes së 51 vjeçarit. “Në orën 11.35 në SPB Tetovë A.S. (39) nga Tetova ka paraqitur se rreth orës...

Kronika e zezë 18.06.21 | 10:07

Plagoset me armë zjarri një banor i Dibrës

A.I. nga Dibra mbrëmë është plagosur me armë zjarri dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve, pas ndihmës së parë në Spitalin e Përgjithshëm, ai është transportuar në Ohër për mjekim. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Veljko Vlahovic, afër Xhamisë. Ndërkohë forcate rendit kanë...

Kronika e zezë 17.06.21 | 21:24

MPB: 3 të lënduarit në aksidentin e autobusit, refuzuan intervenimin mjekësor!

Ministria e Punëve të Brendshme për TV21, ka njoftuar se nga autobusi i rrokullisur në Kumanovë, janë lënduar lehtë tre udhëtarë. Por, të njëjtit kanë refuzuar ndihmën mjekësore. Ende nuk dihen shkaqet e rrokullisjes së autobusit. “Më 17.06.2021, në ora 16.57 në SPB Kumanocë është...

Kronika e zezë 17.06.21 | 14:33

Pranoi se kishte mbytur vajzat e tij në rezervuar, ekzekutohet me plumb në kokë në mes të sheshit

Tre të dënuar u ekzekutuan publikisht në kryeqytetin e Jemenit pas shpalljes fajtor për vrasje të fëmijëve. 40 vjeçari Ali al-Naami, 38 vjecari Abdullah Al-Makhali, e 33 vjeçari Mohammed Arman, të veshur me kominoshet blu të të burgosurve, u shoqëruan në sheshin Tahrir në kryeqytetin Sana,...

Kronika e zezë 16.06.21 | 13:09

Vodhën 40 banesa mes tyre edhe shtëpinë e kryebashkiakut, arrestohen 4 shqiptar në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga ditën e sotme 5 persona, ku 4 prej tyre ishin shqiptarë. Të arrestuarit janë vënë në pranga pasi akuzohen për vjedhjen e 40 apartamenteve ndër to edhe të kryetarit të bashkisë Merate Massimo Panzer. Sipas mediave italiane shënjestrat e tyre ishin në...

Kronika e zezë 11.06.21 | 11:23

Kapen me kokainë, policia arreston dy persona në Strugë

MPB informon se gjatë ditës së djeshme (10.06.2021) në orën 22.30 në vendbanimin Plishta në Strugë, zyrtarët e policisë nga Stacioni Policor Strugë arrestuan I.R (26) dhe J.K (26), të dy nga Struga. Nga MPB thonë se gjatë kontrollit në një automjet pasagjerësh “Audi” me targa të...

Kronika e zezë 08.06.21 | 18:58

Maqedoni, 20 vjeçarja vetaksidentohet me veturë, vdes në vend

Vajza 20 vjeçare ka humbur jetën në fatkeqësinë automobilistike, pasi me veturën e saj ka dalur nga rruga. Sipas të dhënave të MPB, fatkeqësia ka ndodhur sot rreth ora 7:15 të mëngjesit në autostradën Miladinovci-Shtip në vendin e quajtur Ura Erçelike” S.M. nga fshati Kadrifakovë i...

Kronika e zezë 08.06.21 | 15:02

Plagosën me thikë 39 vjeçarin, policia në Tiranë arreston dy të rinjtë

Ditën e djeshme një 39 vjeçar është plagosur me thikë nga dy të rinj të cilët janë arrestuar nga Policia. Më datë 07.06.2021 shtetasit E. B., 28 vjeç dhe E. B., 29 vjeç në rrugën “Teodor Keko”, në bashkëpunim me njeri tjetrin kanë goditur me mjet prerës shtetasin F. D., 39 vjeç,...

Kronika e zezë 08.06.21 | 13:56

MPB: Shpëtohet një person i cili u përpoq të hidhej nga ndërtesa në Shkup

MPB njofton se sot rreth orës 12:00 me ndërhyrjen e një ekipi negociues nga Njësia Speciale Antiterroriste në Ministrinë e Brendshme, kanë shpëtuar një person i cili ka tentuar të hidhej nga çatia e një ndërtese në rrugën Filipi i Dytë i Maqedonisë (afër qendrës tregtare Mavrovasja). Nga...

Kronika e zezë 31.05.21 | 16:06

Аrrestohet në Greqi shtetasi i Maqedonisë me rreth 167 kg kanabis të fshehur në kamion

Pothuajсе 167 kilogramë kanabis dhe një pistoletë ka zbuluar policia greke në një kamion transportues në autostradën nga Evzoni drejt Selanikut dhe e ka arrestuar shoferin, shtetas i huaj, i cili ngarkohet për futjen e drogës në Greqi, ndërsa sipas agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA, bëhet...

Kronika e zezë 19.05.21 | 11:29

Policia e Maqedonisë sekuestron marihuanë në vlerë prej 200 mijë eurove, arreston tre shtetas të Shqipërisë

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni informon se dje (18 maj) ka sekuestruar marihuanë me sasi prej 65 kilogramëve, me vlerë prej 200 mijë eurove. Nga MBP thonë se janë arrestuar tre persona (të tre shtetas të Shqipërisë), të cilët janë kapur me drogë. Sipas tyre, droga ishte...

Kronika e zezë 28.04.21 | 13:25

Tragjedi në një familje nga Maqedonia, foshnja 14-muajshe ndërron jetë pasi bie nga ballkoni

Një tragjedi ka goditur një familje nga Maqedonia e Veriut që jeton në Itali. Siç njoftojnë mediat italiane, një foshnje 14-muajshe është rrëzuar nga ballkoni i apartamentit në katin e dytë në Ponte Gardene në Itali, transmeton Alsat. Foshnja 14-muajshe, Ajas Ibushovski të premten rreth...

Kronika e zezë 21.04.21 | 10:03

Ngjarje e tragjike në Strugë, burri therë me thikë bashkëshorten e tij

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Strugë, me ç’rast një burrë 39-vjeçar vrau gruan e tij, e cila ishte pesë vjet më e re. Sipas informacionit zyrtar të SPB Ohër, në rrugën “Risto Krle” në Strugë, gjatë një sherri verbal me burrin e saj, S. Р. (1987) u godit me thikë...

Kronika e zezë 06.04.21 | 11:49

Maqedoni, humb jetën djaloshi 21 vjeçar

Njëzet e njëvjeçari T.I ka humbur dje jetën pasi është përplasur nga një tren që ka lëvizur në relacionin Gjevgjeli-Shkup. Rasti tragjik ka ndodhur tek ura e re “Gemixhinjtë” në Veles, njofton MPB. Ndihma e shpejtë ka arritur në vendin e ngjarjes, por vetëm ka konstatuar vdekjen e...

Kronika e zezë 05.04.21 | 13:13

Aksidentohen dy vetura në fshatin Opajë, lëndohen 7 persona

Mbrëmë, në ora 21:30 në fshatin Opajë të Kumanovës, janë aksidentuar dy vetura. Si pasojë, janë lënduar 7 persona, ku një 43-vjeçare me lëndime të rënda trupore. “Më 04.04:2021, në ora 21:30 në SPB Kumanovë është denoncuar se në rrugën rajonale Kumanovë – Likovë, te fshati...

Повеќе