Category: Sportet e tjera
Sportet e tjera 17.06.23 | 10:00

Vdiq çiklisti Mader pas aksidentit në “Tour de Suisse”

Ka vdekur në moshën 26-vjeçare çiklisti zviceran, Gino Mader, pas aksidentit që e pati në “Tour de Suisse”. Çiklisti i ekipit “Bahrain Victorious” në shpejtësi të madhe u përplas me amerikanin 21-vjeçar, Magnus Sheffield, të enjten, dhe ra në një luginë. Ai u dërgua i gjallë...

Sportet e tjera 09.06.23 | 10:30

Holger Rune pranon dështimin në “Roland Garros”

Тenisti danez, Holger Rune, doli me një deklaratë për mediet, pas humbjes në çerekfinalet e turneut të “Roland Garros” përballë Casper Ruud. 20-vjeçari u shpreh i zhgënjyer pas ndeshjes me norvegjezin: “Fizikisht dhe psikologjikisht isha mirë, nuk kam alibi për këtë humbje. Casper...

Sportet e tjera 28.05.23 | 15:45

Karatisti Jasin Kamberi nga Gostivari shpallet nënkampion Ballkanik

Sot u mbajt kampionati ballkanik per te rinj, deri ne moshen 14 vjecare kane marre pjese nje numer i garuesve dhe ate mbi 1200 garues. Klubi Asiart me pjesemarresin Jasin Kamberi arriti te rrembej medaljen e argjendte , qe nenkupton fitoren e tre luftrave. Ky ishte padiskutim nje sukses i madh per vendin...

Sportet e tjera 26.05.23 | 09:00

Flaka Olimpike 2024 në Kullën Eifel

Organizatorët e Lojërave olimpike, të cilat vitin e ardhshëm do të mbahen në Paris punojnë në vendosjen e pishtarit olimpik në Kullën e Ajfelit, njoftuan sot agjencitë botërore, duke iu referuar burimeve të mirë informuara. Nuk dihet nëse pishtari olimpik do të vendoset në përmendoren...

Sportet e tjera 20.05.23 | 09:00

Shefi i Mercedesit: Hamiltoni do të fitojë titullin e tetë

E ardhmja e Lewis Hamilton është e paqartë për shumë vetë por jo për shefi i Mercedes, Toto Wolff. Ai konfirmon se 7 herë kampioni i botës në Formula 1 do të vijojë të garojë për makinën gjermane. Jo vetëm kaq, por Hamiltoni synon titullin e tetë kampion me Mercedesin. “Mendoj se...

Sportet e tjera 11.05.23 | 13:00

Shqiptarja shpallet kampione e botës në Kick Boks

Ilda Lelo ka vazhduar me sukseset në Kick Boks. Vlonjatja ka mbrojtur titullin kampion bote për peshën 62,5 kg. Titulli WKU World për femra është mbrojtur nga sportistja shqiptare e Flamurtarit në pallatin e sportit në Vlorë, ndërsa ka mposhtur pas 5 raunde sportisten Turke Tugba Gul Bozkaya. Ilda...

Sportet e tjera 02.05.23 | 09:00

Ferrari synon fitoren në Montekarlo

Gara e Montakarlos që zhvillohet këtë javë është një shans i mirë për Ferrarin për ta ndalur hegjemoninë e Red Bullit dhe fituar në një pistë ku konsumi i gomave nuk është problem. Charles Leclerc me “kokëkuqen” ka siguruar dy “pole position” radhazi në dy garat e fundit, por...

Sportet e tjera 13.05.19 | 11:40

Shqiptari thyen polakun dhe rrëmben titullin botëror

Boksieri shqiptar, Jurgen Uldedaj, vazhdon të mahnitë në boksin profesionist. 21-vjeçari në mbrëmjen e së shtunës regjistroi një tjetër sukses të jashtëzakonshëm duke u shpallur kampion bote në kategorinë “Junior WBC”, pasi mposhti me pikë 97-93 polakun Krzisztof Tvardovski, në...

Sportet e tjera 06.05.19 | 15:21

Djali i Michael Schumacher, Mick: Fati im është shkruar

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës Michael Schumacher, ka deklaruar sot se garimi në Formula 1 është i pashmangshëm për të. “Garimi në Formula 1 është pjesë e fatit tim, që është shkruar që më parë”, tha piloti 19-vjeçar gjerman, aktualisht pjesë e Akademisë...