Category: Dashuri dhe seks
Dashuri dhe seks 15.05.19 | 15:24

Të bësh seks dhe dashuri nuk është e njëjta gjë, nga dallojnë të dyja prej njëra-tjetrës?

Seksi përflitet gjithandej, në media, art, politikë, marrëdhënie shoqërore. Megjithatë, ideja që njeriu është një krijesë jetike seksuale ende shihet me përçmim dhe turp prej opinionit të gjerë. Sipas psikologëve dhe terapistëve të marrëdhënieve, seksualiteti i bën shumë mirë...

Dashuri dhe seks 09.05.19 | 12:04

Veprimet që tregojnë se një mashkull është i dashuruar me ju

Shfaqja publike e dashurisë mund të bëhet më e lehtë për disa, por zakonisht kur një njeri e bën këtë ai është serioz për personin me të cilin ai është. Këtu janë 8 veprimet e dallueshme që tregojnë se ai është absolutisht i dashuruar me ju: Ai do t’ju dëgjojë Burrat sillen...

Jetë Dashuri dhe seks 05.05.19 | 10:33

Ja pyetjet që duhet të bëni para se të bini në dashuri

Një romancë dashurie duhet të jetë shumë e fortë në mënyrë që në të ardhmen të mos jetë i nevojshëm avokati i divorcit. Kështu që një studim i ri ka zbuluar pyetjet që të dashuruarit duhet ti bëjnë njëri-tjetrit para se ta çojnë lidhjen në një fazë serioze. 1-A përshtatemi...

Dashuri dhe seks 03.05.19 | 14:25

5 shkaqet kryesore që pengojnë një grua të arrijë pikun e kënaqësisë dhe shijojë orgazmën

Pavarësisht asaj që përshkruhet apo shfaqet nëpër filma, e sigurt është që orgazma s’është diçka e thjeshtë. Arritja e pikut të kënaqësisë është një reaksion kompleks mes faktorëve fizikë, emocionalë dhe psikologjikë, të cilët n.q.s nuk janë në koherencë me njëri-tjetrin...

Dashuri dhe seks 03.05.19 | 12:58

Cilat janë vitet më të lumtura dhe më të vështira të martesës

Jo të gjitha çiftet e kuptojnë se nevojitet përpjekje nga dy partnerët për një jetë të mirë familjare. Sipas statistikave, rreth 950,000 e martesave në Evropë (nga gjithsej 2.1 milionë) eventualisht përfundojnë me divorc, transmeton Telegrafi. Një studim nga “Slater and Gordon Lawyers”...

Dashuri dhe seks 05.04.19 | 12:36

Duhet të jetosh vetëm me një rregull: Kush të do vërtetë, të gjen!

Nuk duhet të rendësh prapa askujt, për ta bërë të qëndrojë me ju. Ju nuk duhet t’i luteni askujt, që të qëndrojë me ju. Nuk duhet të braktisni veten tuaj, për të. Ju nuk duhet ta humbni mendjen, sepse jeni duke i dhënë gjithë dashurinë tuaj një njeriu që as nuk e di se çfarë...

Dashuri dhe seks 29.03.19 | 09:32

Gjërat që një femër e pavarur i kërkon nga një lidhje

Diçka që duhet të dini për një femër të fortë e të pavarur është se ajo gjithmonë e mban mend vlerën e saj. Ajo është lloji i femrës që asnjëherë nuk merr më pak se ç’meriton andaj, kur futet në lidhje dashurie me dikë, nuk është se pranon lloj-lloj kompromise. Femrat e forta...

Dashuri dhe seks 26.03.19 | 12:45

Kjo është pija e vetme për një s*ks më të mirë

Alkooli, veçanërisht vera e kuqe, listohet si një nga dhjetë afrodiziakët më të mirë, por nuk duhet tepruar kurrë me të. Pra, lind pyetja: kush është sasia e duhur? Na lini ta përshkruajmë paksa gjatë. Kur pimë pak verë, efekti fillestar i alkoolit si një nga lubrifikantët më të...

Dashuri dhe seks 24.03.19 | 11:58

Çfarë duan meshkujt në shtrat?

Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. E tregojnë vetë ata çdo gjë që pëlqejnë. Ty të ngelet vetëm të mbash shënime për të pasur më pak mistere dhe shumë më tepër sukses. Pak nxehje Tashmë nuk u intereson vetëm dhe thjesht finalja. Kanë zbuluar që rruga për te...

Dashuri dhe seks 14.03.19 | 13:48

Çfarë sëmundjesh paralajmëron gjakderdhja pas seksit; ja rastet kur duhet të shqetësoheni

Gjakderdhja pas një marrëdhënie seksuale nuk është gjëja më normale që mund të ndodhë (edhe kur kjo është marrëdhënia e parë) Fakt: Sipas OBSH-së, vetëm 9% e femrave në të gjithë botën kanë gjakderdhje pas aktit seksual gjatë gjithë jetës. Në rastet e tjera, femrat nuk duhet...

Dashuri dhe seks 13.03.19 | 12:37

Ndarja nga personi që e dashuroni është sikurse të hiqni dorë nga kokaina – top këshillat si ta tejkaloni këtë dhimbje

Nuk ka ndonjë mënyrë për ta zbutur këtë fakt: ndarjet vërtet se janë të vështira për gjithsecilin! Sidoqoftë, periudha se sa ju zgjatë dhimbja kryesisht varet nga ju, sipas psikologëve. Ndonëse në kohërat moderne është bërë normale të besojmë se një dashnor/e i ri dhe ushqimi...

Dashuri dhe seks 13.03.19 | 11:52

Gjërat e “çuditshme” që i ndodhin trupit të femrës pas seksit

Shkëndija euforike që ndjeni pas seksit nuk është vetëm në mendjen tuaj … është gjithashtu e dukshme në fytyrën apo trupin tuaj. Nga rrezatimi i lëkurës deri tek rritja e gjoksit, hulumtimet e reja tregojnë se përfitimet e seksit mund të zgjasin deri në 48 orë. Por se çfarë ndodh...

Dashuri dhe seks 12.03.19 | 15:30

Orgazma më e mirë se Aspirina: 10 shkaqet për të cilat duhet të keni seks secilën ditë!

Është e njohur se seksi ka shumë të mira dhe ndikon në mënyrë të dobishme, por tash ekspertët duke falënderuar hulumtime të gjersishme kanë dëshmuar “çka na ndihmon saktë seksi”. Ka dhjetë arsye për të cilat raportet intime duhet të bëhen pjesë e përditshme e jetës së secilit...

Dashuri dhe seks 11.03.19 | 15:33

Fantazitë seksuale të femrave

Deri në vitin 1973, besohej se vetëm meshkujt kishin fantazi seksuale. Në fakt revista “Cosmo” bëri po në atë vit një artikull me titull “Femrat nuk kanë fantazi seksuale. Meshkujt kanë.” Shumçka ka ndryshuar qysh atëherë. Ndërsa jetojmë në një shoqëri ku seksualiteti femërorë...

Dashuri dhe seks 27.02.19 | 12:46

Orgazma nuk është më TABU, njihuni me 3 arsyet e forta pse çdo grua duhet të provojë atë

Për shumë femra masturbimi orgazma  një tabu që edhe kur hapet si temë i sikletos. Por, ndoshta ka ardhur koha të flitet më shumë për të dhe ndikimin pozitiv që ka në organizëm. Living ju njeh me tre arsyet pse femrat duhet të përjetojnë orgazmën dhe të shijojnë seksualitetin e tyre. 1.Personat...

Dashuri dhe seks 27.02.19 | 12:32

Këto janë shenjat që dikush ka nisur të ndiejë për ju, megjithëse nuk jua thotë

Arrini dot ta kuptoni ku dikush bie në dashuri me ju? Shumë njerëz mendojnë se munden, por shenjat nuk janë gjithmonë aq të qarta sa duken. Megjithëse mund ta vëmë re tek të tjerët që kanë ndjenja për ne, tek personi i cili duam me të vërtetë, nuk mundemi ta kemi të qartë kurrë,...

Dashuri dhe seks 26.02.19 | 12:22

Kjo është gjëja e parë që çdo grua duhet të bëjë menjëherë pas seksit

Çdo çift duket se ka rutinën e vet pas marrëdhënieve intime. Dikush ngrihet për të pirë një cigare ose një gotë vere, dikush dëshiron të qëndrojë shtrirë dhe më pas të përkëdhelet, megjithatë ekziston diçka që duhet ta bëjë çdo grua: të shkojë menjëherë në banjë. Diçka...

Dashuri dhe seks 25.02.19 | 22:52

Kujdes: Këto tre gjëra nuk duhet t’i bëni asnjëherë para marrëdhënies seksuale

Edhe pse keni shumë kohë me partnerin dhe keni krijuar një lidhje të fortë në të gjitha dimensionet, ka diçka që nuk shkon, sidomos nëse vazhdoni të bëni të njëjtat gabime poshtë çarçafëve. Ndonjëherë janë disa gabime të vogla që çojnë në djall të gjitha përpjekjet që keni...

Dashuri dhe seks 20.02.19 | 14:10

Kur e injoroni, ajo vetëm mësohet të jetoj pa ju

Ekziston miti “i/e vështirë për t’u zënë” – që nënkupton se aq më shumë i ftohtë dhe i pa interesuar që shfaqet një person, aq më shumë fiksohemi pas tij. Shumica e meshkujve gabimisht besojnë se duke aktruar sikurse nuk ua ndien fare për të do t’ua sjellin atyre rezultatet...

Dashuri dhe seks 13.02.19 | 12:30

Historia e Shën Valentinit

Lule, bonbone, zemra të kuqe dhe romancë. Për të gjitha këto është dita e Shën Valentinit, apo jo? Epo, ndoshta jo. Origjina e kësaj feste për shprehjen e dashurisë nuk është romantike aspak. Prifti Frank O’Gara nga Irlanda ka treguar historinë e vërtetë të njeriut pas kësaj feste...

Повеќе