Category: Basketboll
Basketboll 15.11.23 | 10:00

Kakruki largohet nga Bashkimi, firmos me Çairin

Basketbollisti Valmir Kakruki nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Bashkimit. Ai është larguar nga klubi prizrenas për t’u rikthyer në Maqedoni. Kakruki, të martën ka firmosur kontratë me ekipin e Çairit, i cili bën pjesë në elitën e basketbollit të Maqedonisë së Veriut. Në njoftimin...

Basketboll 15.10.23 | 10:00

Lufta në Izrael shtyn ndeshjen Milano – Maccabi

Janë luajtur takimet e raundit të dytë të Euroleague në basketboll për meshkuj edhe pse kjo javë nuk u mbyll e plotë. Takimi Armani Milano-Maccabi Tel Aviv është shtyrë për shkak të luftës në Izrael. Për sa i përket takimeve të luajtura, edhe këtë sezon vijon të dominojnë skuadrat...

Basketboll 11.09.23 | 16:00

Gjermania është kampion i ri i botës në basketboll

Gjermanët treguan zemër të madhe në finale, duke i shkaktuar humbje Serbisë me rezultat 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) Serbisë. Në çerekun e tretë djelmoshat gjermanë shkëlqyen dhe kaluan në epërsi me 12 pikë (71:59) Në minutën e 39-të rezultati u ngushtua në tre pikë (78:75)...

Basketboll 05.09.23 | 18:34

Botërori i basketbollit: SHBA shumë e fortë për Italinë, “të kaltërit” eliminohen

Aventura e Italisë në Botërorin e basketbollit përfundon në çerekfinale. Djemtë e Pozzecco janë mposhtur 63-100 nga Shtetet e Bashkuara, të udhëhequr nga Mikal Bridges. Amerikanët ia mbathën në fillim të pjesës së dytë dhe më pas u rritën me një diferencë të madhe gjuatjesh në...

Basketboll 26.05.23 | 15:23

Trajneri i klubit të basketbollit KB Çair Ramadani i drejtohet simpatizuesve

Trajneri i klubit të basketbollit Çair 2030, Erhan Ramadani me rastin e përmbylljes së sezonit të garave në Ligën e Parë, ka falënderuar publikisht simpatizuesit, miqtë dhe të gjithë të tjerët që i qëndruan besnik klubit deri në mbyllje të sezonit. Ai thotë se si klub nuk do të kishim...