Category: Moda dhe bukuri
Maqedoni Moda dhe bukuri 23.02.20 | 11:20

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të jetë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri më 0, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej prej shtatë deri më 18 gradë celsius. Në tre ditët e ardhshëm moti pritet të jetë...

Moda dhe bukuri 14.04.19 | 23:33

Sekreti i rinisë për t’u thënë ‘lamtumirë’ rrudhave dhe moshës

Kur bëhet fjalë për të luftuar rrudhat dhe moshën, çdo femër është e gatshme të bëjë gjithçka, por shpeshherë mënyrat më të mira janë fare afër, pa u orvatur në kërkim të kremrave dhe ndërhyrjeve të pafundme për të pasur një fytyrë gjithmonë të re. Maska me maja birre është...

Moda dhe bukuri 20.03.19 | 16:00

Nëse e dëshironi ndryshimin, por u frikësoheni rezultateve: Kjo ngjyrë e flokëve u rri të gjithave!

As bionde, as brune, por diçka e përsosur! E dimë që e doni ndryshimin, mirëpo e dimë edhe që së paku i frikësoheni. Në rregull, nuk jeni të vetmet, mirëpo kemi zgjidhje të shkëlqyeshme. Nëse dëshironi që këtë sezon t’u përkushtoheni flokëve tuaj dhe të jeni të sigurta që ju...

Moda dhe bukuri 13.03.19 | 12:21

Dëshironi flokë të shëndetshme dhe magjepsëse? Harroni këto tri mite

Ndonëse shumica e femrave investojnë shumë mund, kohë e para, flokët e shëndetshme e magjepsëse me vështirësi arrihen. Ka shumë mite të cilat faktikisht janë pengesa e parë drejt arritjes së flokëve të tillë. Stilistët e flokëve kanë treguar se cilat mite duhet t’i injoroni në...

Moda dhe bukuri 07.03.19 | 12:20

Gjashtë rregulla të cilat patjetër duhet t’i mësoni, nëse dëshironi t’ju konsiderojnë ikonë stili!

Këto gabime të modës që i bëjnë gati të gjitha femrat Në momentin kur ndërtoni stilin vetjak, çdo gjë bëhet e lehtë, sepse më nuk keni nevojë të eksperimentoni apo të mos ndiheni rehat në diçka që keni blerë vetëm pse në një periudhë ka qenë në trend. Mirëpo, ekzistojnë gabime...

Moda dhe bukuri 06.03.19 | 14:38

Harrojini thonjtë katrorë; Ky do të jetë modeli i vetëm që duhet t’i keni në 2019

Pinterest ka nxjerrë tendencat e  para për vitin 2019 për sa i përket thonjve dhe nuk po flasim për manikyrit por për formën e tyre. Forma e “bajames, një formë rrethore jo shumë e theksuar dhe mjaft elegante. Aq të kërkuar janë sa që kanë shkuar në 97% vlerësimet që nga fillimi...

Moda dhe bukuri 08.02.19 | 14:58

pjastra duhet pastruar dhe kjo është mënyra më e mirë

Me shumë mundësi hera e fundit që keni drejtuar flokët me pjastër, mund të ketë qenë këtë javë, por herën e fundit që keni pastruar pjastrën e mbani mend? Me shumë mundësi jo, sepse nuk e keni bërë kurrë… Përdorimi i produkteve të ndryshme për mbrojtjen e flokëve si vajra,...

Moda dhe bukuri 23.01.19 | 12:20

Këshilla për kujdes ndaj lëkurës së thatë

Të gjithë ata që kanë lëkurë të thatë dhe të ashpër e dinë sa e rëndësishme është kujdesi ndaj saj. Megjithatë, me disa këshilla që duhet t’i ndiqni në jetën e  përditshme, ky nuk është problem aq i madh. Më poshtë u sjellim disa këshilla si t’i bëni ballë lëkurës...

Moda dhe bukuri 21.01.19 | 15:18

Maska me uthull molle dhe sodë buke: Aknet dhe shenjat hiqen si me magji!

Pamja e lëkurës së fytyrës ka rëndësi të lartë për përshtypjen e përgjithshme që e krijojmë te njerëzit, pasi që gjëja e parë që e shohin njerëzit te ne është fytyra. Sidoqoftë, fytyra kërkon kujdes të vazhdueshëm në aspektin e produkteve efikase dhe të shëndetshme, por kërkon...

Moda dhe bukuri 24.12.18 | 15:08

Keni kruajtje koke? Shpëtoni njëherë e mirë me këto mënyra

Irritimi I lëkurës së kokës është një shqetësim i përhapur gjerësisht që shkakton acarim dhe siklet. Ekzistojnë një numër faktorësh që mund të shkaktojnë këtë problem: nga zbokthi dhe lëkura e thatë në dermatit dhe sëmundje të tjera të lëkurës që mund të kenë nevojë për...

Moda dhe bukuri 22.12.18 | 11:41

Mësoni disa nga sekretet e parfumeve

Sekretet e parfumeve që me siguri nuk i dinit, por do t’ju ndihmojnë për një aromë sa më të mirë. 1.Që parfumi juaj të zgjasë më shumë, mbrojeni atë larg nga dielli dhe drita 2.Reagimi alergjik është i paparashikueshëm. Kjo varet nga secili prej nesh. Pra, nuk ka parfume me shumë...

Moda dhe bukuri 21.12.18 | 12:14

Nëse doni të shkëlqeni si gratë franceze, përdorni vetëm këtë produkt kozmetik

Ndoshta ju keni dëgjuar për ujin micellar. Ndoshta jo. Por edhe nëse ke dëgjuar për këtë produkt francez, mund të mos e dini sa mahnitëse është ai. Si fillim duhet të dini se çfarë është uji micellar? Nëse e keni parë atë në farmaci ose në dyqane, atëherë do ta dini që ky produkt...