Category: Futboll
Futboll 26.11.20 | 12:18

Simeone e ka të vështirë ta besojë: Maradona do të jetojë përgjithmonë

Diego Simeone e kishte të vështirë të pranonte lajmin për vdekjen e Diego Maradonës, ndërsa reflektoi në një natë të vështirë për skuadrën e tij, Atletico Madrid. Simeone ishte në skuadrën e Argjentinës me legjendën e Napolit, në Kupën e Botës 1994, pasi kishte qenë gjithashtu...

Futboll 26.11.20 | 11:39

EUROPA LEAGUE/ Milani synon “hakmarrjen” ndaj Lille, Napoli kërkon të nderojë emrin e legjendës Maradona

Europa League luan këtë të enjte raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe, ku spikasin disa sfida interesante që do të luhen mbrëmjen e sotme në dy orare 18:55 dhe 21:00. Milani pa Ibrahimovic do të kërkojë të hakmerret ndaj Lille për atë humbje 0-3 në San Siro tre javë më parë. Në Francë...

Futboll 26.11.20 | 00:59

Fëmijët në luftë për milionat e Maradonës/ Çfarë ka lënë në testament Diego?

Vdekja e Diego Maradona mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si të tij dhe gjashtë të tjerë me të cilët ka qenë i lidhur. Para se të vdiste, një nga vajzat e tij bënte shaka se ai mund të bënte një ekip futbolli me fëmijët...

Futboll 18.11.20 | 13:11

Florian Marku: Jam patriot, në çdo ndeshje mbajë flamurin kuqezi

Boksieri shqiptar Florian Marku ka filluar të depërtojë me sukses edhe në Britani të Madhe. Meçin e fundit që e fitoi kundër Muma Mweembas brenda 2 minutave, e përcollën miliona njerëz në Evropë përmes gjigantit mediatik BT Sport. Në një intervistë, dhënë gazetës angleze “Mirror”,...

Futboll 17.11.20 | 11:28

Shumë ekipe në garë për Traoren, Wolves nuk e lëshon pa 40 milion euro

Adama Traore është një nga lojtarët më të ndjekur në futbollin europian dhe javët e fundit ai ka qëndruar në stol te Wolves çka ka rihapur temën mbi të ardhmen e mesfushorit. Një tjetër arsye që mund ta shtyjë drejt largimit 24-vjeçarin është edhe dështimi i bisedimeve për rinovimin...

Futboll 13.11.20 | 14:13

Monchi shpreson që Messi të qëndrojë te Barcelona edhe për shumë vite

Drejtori sportiv i Sevillas, Monchi ka thënë se ai shpreson që ylli i Barcelonës Lionel Messi të vazhdojë të luajë në Spanjë për shumë vite më shumë. Messi u përpoq të largohej nga La Liga gjatë verës, me një ribashkim me Pep Guardiola te Manchester City që thuhet të jetë destinacioni...

Futboll 13.11.20 | 10:31

EURO 2021 nuk ka më dilema, si janë grupuar 24 kombëtaret (FOTO LAJM)

Dje u plotësuan të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Kampionatin Europian. Maqedonia mori fitore historike ndaj Gjeorgjisë dhe Hungaria mundi Islandën. Serbia u dorëzua nga penalltitë ndaj Skocisë, ndërsa Sllovakia arriti të fitojë Irlandës së Veriut. Pas këtyre ndeshjeve janë plotësuar...

Futboll 12.11.20 | 22:28

Maqedonia e Veriut në futboll shkruan histori, Filipçe me kërkesë pas ndeshjes (FOTO)

Maqedonia e Veriut sot u kualifikua për herë të parë në Kampionatin Evropian, pasi fitoi në ndeshjen kundër ekipit të Gjeorgjisë. Goran Pandev ishte futbollisti i cili i siguroi fitoren Maqedonisë së Veriut, 0-1. Kualifikimi i Maqedonisë së Veriut në EURO 2020 (uefa.com) Në formacionin...

Futboll 12.11.20 | 19:47

Maqedonia e Veriut zhvillon ndeshjen historike

Maqedonia e Veriut ka një takim më historinë. Për herë të parë është shumë pranë një biletë për finalet e Kampionatit Europian. Kjo enjte është një ditë e shënuar për “Luanët e Kuq”, pasi do të përballen në finale me Gjeorgjinë. Problemet nuk mungojnë, Enis Bardhi humbet...

Futboll 12.11.20 | 09:34

Maqedonia e Veriut zhvillon ndeshjen historike

Maqedonia e Veriut ka një takim më historinë. Për herë të parë është shumë pranë një biletë për finalet e Kampionatit Europian. Kjo enjte është një ditë e shënuar për “Luanët e Kuq”, pasi do të përballen në finale me Gjeorgjinë. Problemet nuk mungojnë, Enis Bardhi humbet...

Futboll 11.11.20 | 00:12

“Ibrahimovic është i pavdekshëm, si Ronaldo”

Zlatan Ibrahimovic është “i pavdeskshëm, si Cristiano Ronaldo” ka thënë ish menaxheri i suedezit, Carlo Ancelotti 39 vjeçari është duke i prirë listës së golashënuesve në Serie A kurse 35 vjeçari Ronaldo është i dyti me Ibrahimovicin i cili e ka gjetur formën dhe po e komandon AC...

Futboll 06.11.20 | 23:30

Mësoni arsyet pse nuk jepet sivjet çmimi “Topi i Artë”

Robert Lewandowski ishte më i miri në Europë në sezonin e fundit, por ai nuk do ta merr çmimin prestigjioz të Topit të Artë Këtë vit nuk do të këtë dhënie të Topit të Artë, kështu që bota e futbollit do të pres për një vit tjetër që këtë çmim mos ta merr Lionel Messi apo Cristiano...

Futboll 05.11.20 | 20:00

Formacionet zyrtare, Arsenal – Molde: Xhaka e Mustafi nga minuta e parë

Në kuadër të xhiros së tretë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, Arsenali do ta pres Molden në Emirates. Të dy skuadrat kanë marr nga dy fitore në dy ndeshjet e para dhe luajnë për kreun e grupit. Mikael Arteta nga minuta e parë do të luajë me Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin. There’s...

Futboll 03.11.20 | 13:42

ZYRTARE/ Kondogbia transferohet te Atletico Madridi

Telenovela ka mbaruar më në fund. Geoffrey Kondogbia do të jetë lojtari i ri i Atlético pasi është arritur marrëveshja me Valencian për 15 milionë euro dhe lojtari ka nënshkruar kontratë katër-vjeçare, transmeton lajmi.net. Lojtari i Valencias, i cili nuk ka qenë në dispozicion të Gracia...

Futboll 30.10.20 | 21:46

Zyrtare: Ronaldo shërohet nga koronavirusi

Juventusi ka lajmëruar zyrtarisht se Cristiano Ronaldo është testuar negativ nga COVID-19 Superylli portugez ka qenë jashtë prej që u testua pozitiv me koronavirus gjatë ndeshjeve me Kombëtare dhe ai humbi ndeshjen kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve këtë javë. Bardhezinjtë kanë...

Futboll 09.10.20 | 10:45

‘Ne do të vrasim’, plumba në zarf dhe kërcënime ndaj presidentit të Sampdoria-s

Presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero, iu drejtua Policisë së Romës, për të bërë një denoncim kundër personave të panjohur pas një serie të gjatë kërcënimesh (“Do të të heqim qafe, ruhu”, “Do të të vrasim”). Në adresën e tij u dërguan plumba, për t’i dhënë një mesazh....

Futboll 08.10.20 | 22:39

Përfundon ëndrra evropiane për Kosovën, Maqedonia shkon tutje

‘Euro 2020’ mbetet vetëm një ëndërr për Kosovën. Maqedonia e Veriut i ka mposhtur 2-1 ‘Dardanët’ dhe do të luftojë me Gjeorgjinë për një biletë në Kampionatin Evropian. Ëndrra evropiane për Kosovën mbetet vetëm ëndërr. Në gjysmëfinale të play-off, Kosova, që luajti edhe...

Futboll 06.10.20 | 13:03

Xherdan Shaqiri rezulton pozitiv me koronvirus

Futbollisti i Liverpool, Xherdan Shaqiri ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e kanë dhënë mediat në Zvicër që kanë treguar që Shaqiri tashmë është në izolim, transmeton Indeksonline. Kombëtarja e Zvicrës e ftoj Shaqirin për ndeshjet e tetorit, por duket se nuk mund të llogaritë...

Futboll 06.10.20 | 11:26

30 lojtarë shqiptarë ndryshuan klub gjatë merkatos së verës. Emrat

Disa nga lojtarët shqiptarë kanë qenë shumë të impenjuar në merkaton e verës, duke tentuar që të gjejnë klub të ri. Transferimet më të mëdha në këtë sesion të merkatos erdhën nga Serie A, aty ku pesë lojtarë shqiptarë po provojnë aventura të reja. Vedat Muriqi u largua nga Fenerbahce...

Futboll 05.10.20 | 11:06

E FUNDIT/ Anulohet miqësorja Armeni – Shqipëri, shkak lufta

Miqësorja Armeni – Shqipëri e planifikuar të luhej më 7 tetor në Jerevan është anuluar për shkak të situatës koatike që ndodhet Armenia. Ndërkaq, ekipi kombëtar shqiptar do të vazhdojë normalisht përgatitjet në Tiranë për dy ndeshjet zyrtare të tetorit në Nations League ndaj Kazakistanit...

Повеќе