Category: Fun
Fun 15.05.19 | 13:47

Brenda ‘Ishullit të seksit’, 60 femra në shërbim të 30 meshkujve për t’u plotësuar dëshirat

Një video është duke bërë xhiron e rrjetit, në të cilën reklamohet “Ishulli i Seksit”, ku ofrohet shërbim seksual pa limit, droga, alkool, festë, prezervativë pa limit dhe nga dy femra për 30 klientët e saj. Ky udhëtim zhvillohet në Cartagena, Kolumbi dhe klientët do të kenë mundësi...

Fun 14.05.19 | 15:09

Websajte që parashikojnë vdekjen: Tronditen hulumtuesit!

Të dhënat në websajt: vendosni datën e lindjes, gjininë dhe vendin në të cilin jetoni. Prisni vetëm pak çaste dhe në ekran shfaqet dita kur personi do të vdesë!!!. Së dyti, natyrisht, janë pak të besueshme llogaritjet matematikore që marrin parasysh vdekshmërinë mesatare të asaj zone....

Fun 05.05.19 | 10:06

Hapet restorti më i shtrenjtë në botë, një natë sa një apartament 2+1 në Tiranë (FOTO)

Resorti më i shtrenjtë në botë është hapur, dhe, siç mund të pritet, të lë pa fjalë jo vetëm me bukuritë, por edhe me çmimin. Resorti quhet “Ishulli Privat Banva” dhe një natë aty kushton 100 mijë dollarë, ose sa një apartament 2+1 në Tiranë. Resorti është në arkipelagun Palavan,...

Fun 03.05.19 | 11:31

Zbuloni çka fsheh për personalitetin tuaj grupi i gjakut që keni

Në kultura të ndryshme, grupi i gjakut ka një rëndësi shumë të madhe. Ai nuk është thjesht një e dhënë karakteristike që i bëhet gjakut në varësi të pranisë apo mungesës së komponentëve të trashëguar antigjenikë në sipërfaqen e qelizave të kuqe, që përcakton çfarë duhet...

Fun 03.05.19 | 11:19

Kjo është ngjyra më relaksuese në botë, sipas shkencëtarëve

Nëse dëshironi të reduktoni stresin, atëherë ju duhet ta lyeni shtëpinë me këtë ngjyrë. Një vend relaksues për t’iu larguar nga streset e punës dhe jetës së përditshme është më se i nevojshëm. Por skema e ngjyrave që përdorni në ujdisjen e shtëpisë tuaj mund të ketë një...

Fun 04.04.19 | 14:45

3 shenjat më hipokrite të horoskopit, janë aq të shtirur sa ju ”vrasin” ditën e ju qajnë natën

Askush nuk do të donte të kishte një hipokrit/hipokrite në jetën e tij, megjithatë ata jnë aty poshtë hundës sonë. I ndeshim kudo në rrugë, në punë, por edhe në ambientin familjar e shoqëri. Për fat të keq nuk e kemi të zhvilluar nuhatjen për të dalluar hipokritët, por yjet mund...

Fun 04.03.19 | 09:55

Çifti kapet nga policia duke bërë seks në mes të rrugës (FOTO+16)

Një grua nga Venecia dhe një burrë nga Padova, të dy 36-vjeç, janë kapur në flagrancë ndërsa kryenin marrëdhënie seksuale në rrugë, pranë “Ponte della Costituzione di Piazzale Roma”, në Venecia. Të dy janë denoncuar nga autoritetet gjyqësore të Policisë Bashkiake, e cila ka ndërhyrë...

Fun 18.02.19 | 12:13

Këto janë shtetet që nuk ekzistojnë më

Meqenëse shumë shtete janë shkrirë, ndarë, ose thjesht kanë vendosur që të ndryshojnë emrat, ka shumë shtete që “mungojnë”, e të cilat nuk ekzistojnë më fare. Kjo listë është ende larg të qenit e plotë, ndonëse ajo është paramenduar që të shërbejë si udhëzues...

Fun 12.02.19 | 13:21

Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (FOTO)

Kur Michael Carroll organizonte një festë, fqinjët sigurisht e merrnin vesh këtë – aty do të vinin gra të zhveshura që mbanin tabaka kokainë dhe festimet do të zbrisnin në një orgji ku ai do të kishte mundësinë të flinte me tetë gra në një kohë. Njeriu me një stil të veçantë...

Fun 28.01.19 | 14:20

E zuri gjumi në veturë, shikoni çfarë i bëri shoku i tij (Video)

Në një video të publikuar një youtube shihen dy djem në një veturë të parkuar. Siç shihet edhe në video, njërin nga këta dy e kishte zënë gjumi në veturë. E tjetri, i kishte përgatitur një befasi. Ja për çfarë befasie bëhet fjalë: 

Fun 18.01.19 | 11:33

Zviceranët prodhojnë djathë ngjyrë rozë

Një prodhues i djathit në regjionin lindor të Zvicrës, Toggenburg ka prodhuar djathtë me ngjyrë rozë për një klient nga Kina. Kompania fituese, Stadlemann ka shpenzuar shtatë muaj për të përfituar pamjen e pazakontë të djathit të njohur si “Mbretëresha rozë”, pasi një klient nga...

Fun 17.01.19 | 15:23

Metoda, si mund të shpëtoni nëse bini në ujë me makinë

Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me veturë. Ky numër mund të reduktohet nëse njerëzit i dinë mënyrat se si mund të ikin nga vetura që zhytet në ujë. Mënyra më e mirë është të dilni nga vetura sa më shpejtë. Pas rënies...

Fun 16.01.19 | 14:22

Shprehitë e këqija të shpenzimit që pasanikët i shmangin

Pasi ka studiuar qindra njerëz – të varfër e të pasur – autori Tom Corley thotë se ka disa shprehi të këqija të shpenzimit të parave që pasanikët gjithmonë i shmangin. Ndryshe prej pasanikëve që i shmangin këto shprehi, fatkeqësisht të varfrit dhe ata të shtresës së mesme nuk...

Fun 15.01.19 | 12:26

Dasmë shqiptare në Japoni, valle e këngë tradicionale

Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë me një ceremoni mjaft interesante në Tokio të Japonisë. Në ambientet ku u mbajt dasma u vendosën dy flamujt kombëtarë, ai i Shqipërisë dhe i Japonisë në shenjë simbolike, ndërsa nuk mungoi...

Fun 15.01.19 | 11:06

Ju ecën gjithçka ters? Ja si ta hiqni ‘syrin e keq’

Syri  i keq është një besim popullor se dikush mund t’ua bëjë vullnetarisht ose pa dashje. Përjetoni  sëmundje dhe gjërat nuk do iu ecin mbarë,  zakonisht të nxitura nga zilia. Nëse mendoni që ju ose fëmija juaj vuan nga syri i keq, mund të përdorni metodat e mëposhtme për të ndihmuar...

Fun 14.01.19 | 11:11

Të rinjtë kryejnë marrëdhënie në majë të pallatit, fqinjët “u prishin magjinë”

Një çift është filmuar në mes të ditës duke kryer marrëdhënie në një ndërtesë në Buenos Aieres, në Argjentinë. Punonjësit e zyrave të zonës u befasuan dhe si zakonisht në këto kohë, morën telefonat e tyre celularë dhe filluan të regjistrojnë, pastaj t’i postojnë videot në...

Fun 11.01.19 | 15:42

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e keni tkurrur vëllimin e materies gri në tru, sipas një studimi të publikuar në revistën ‘Neurology’. Materia gri e trurit i mban shumicën e 100 miliardë...

Fun 11.01.19 | 14:54

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Luo Shanpeng nga Kina po cilësohet si hero, pasi punoi pandërprerë për 20 orë, që të shpëtonte pacientët që ishin në urgjencë. Imazhi mbresëlënës që është bërë viral, e tregon ekspertin e ortopedisë kirurgjike, duke fjetur mbi tavolinën e sallës së operimit, duke mbajtur dorën...

Fun 11.01.19 | 13:14

Pse femrat tërhiqen nga burrat e martuar? Dilemë e madhe!

Ekzistojnë shumë arsye pse burrat mashtrojnë të dashurat dhe gratë e tyre dhe po aq shumë arsye pse dikush tërhiqet nga një burrë i martuar. Dilemë e madhe, që ende nuk ka një përgjigje të saktë. Mesa duket ekzistojnë disa arsye: 1. Gruaja e tij nuk do e marrë vesh dhe nuk do lëndohet Kjo...

Fun 06.01.19 | 19:44

Ilaçi që mund të na bëjë të rinj

Një ilaç që ndihmon sistemin imunitar të largojë qelizat e vjetra mund të risjellë rininë, sipas një studimi të ri. Hulumtimi sugjeron se mund të jetë e mundur të ndryshohet procesi i plakjes dhe potencialisht të hapë rrugën për trajtimet kundër plakjes. Hulumtuesit në Institutin...

Повеќе