Category: Muzikë
Muzikë 05.07.19 | 11:43

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Reperja shqiptare Loredana vazhdon karrierën e saj muzikore, ndonëse është nën hetim nga Prokuroria e Zvicrës për skandalin e mashtrimit. “Jezt rufst du an” titullohet kënga e re e artistes, e cila vijon të sjellë projekte në gjuhën gjermane. Ajo zbuloi me anë të një postimi në Instagram...

Muzikë 04.07.19 | 13:55

Ardian Bujupi sjell këngën e re “Arrita”

Këngëtari, i cili karrierën e tij e ka ndërtuar në Gjermani, Ardian Bujupi, ka publikuar këngën e re. “Arrita” titullohet kënga më e re e tij, të cilën e ka realizuar në gjuhën shqipe. Ky projekt është mjaft ritmik, ndërsa i përshtatet stinës së verës dhe besohet se do të mirëpritet...

Muzikë 24.06.19 | 13:08

Pas këngës me Adelina Ismailin, Rina po vjen me një tjetër bashkëpunim

Reperja Rina Balaj, pas disa projekteve solo me të cilat la gjurmë, tani ka nisur disa bashkëpunime të suksesshme Ditë më parë e ka publikuar këngën ‘Qikat’ në bashkëpunim me Adelina Ismajlin ndërsa së shpejti pritet që të publikohet dueti i saj me Blake i cili pritet të jetë një...

Muzikë 21.06.19 | 12:08

Del bashkëpunimi ‘Senorita’, që pritet të jetë ndër hitet më të mëdha të kësaj vere

Është publikuar kënga që do ta dëgjojmë në çdo anë gjatë kësaj vere. Shawn Mendes dhe Camila Cabello janë bërë bashkë për të sjellë këngën ‘Senorita’. Ata më në fund kanë dëgjuar kërkesat e fansave për të bërë një bashkëpunim dhe fansat kanë pasur të drejta. Zërat...

Muzikë 20.06.19 | 07:26

Madonnës dhe Britneyt, Rina dhe Adelina?

Reperja Rina Balaj dhe diva e estradës, Adelina Ismaili pritet që të promovojnë një remiks të këngës së moçme të Adelinës, “Qikat” “Qikat” është kënga më e re e Adelinës dhe Rinës e cila po vazhdon të përflitet pa dalë fare në treg, por që tani mendohet se ka edhe skena...

Muzikë 13.06.19 | 07:47

Në këtë gjendje nuk e keni parë Bebe Rexhën

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka filluar një fushatë kohëve të fundit për atë se femrat nuk duhet të kenë komplekse për peshën e tyre Bebe Rexha ka bombarduar edhe me një foto tjetër në rrjetet sociale. Këtë ajo e ka bërë duke postuar një foto ku shihet se vuan nga mbipesha. Megjithatë,...

Muzikë 12.06.19 | 08:49

Enca me foto seksi nga shtrati: Zemër t’bon keq ty dashnia

Enca Haxhia ka ‘dridhur’ rrjetin me foton e fundit. Enca Haxhia ka postuar edhe një fotografi provokuese në llogarinë e saj në Instagram. Këngëtarja u shfaq me një fustan të shkurtër e shumë të ngushtë, në të cilin kishte vënë në plan të parë gjoksin bombastik. Poshtë fotografisë...

Futboll Muzikë 11.06.19 | 00:01

UEFA: Fitorja e parë e Kosovës në kualifikime, vetëm një pikë prapa Anglisë

UEFA e ka komentuar fitoren e madhe të Kosovës në Bullgari, e cila ishte e para në histori për “Dardanët” në kualifikime. Shtëpia e futbollit evropian e ka përmendur edhe faktin se Verdhekaltrit gjenden vetëm një pikë prapa Anglisë Kosova e ka regjistruar një fitore të madhe sonte. Verdhekaltrit...

Muzikë 10.06.19 | 10:48

Fero publikon këngën e re, Arbenita shfaqet shumë seksi në klip

Reperi shqiptar, Fero, sapo publikoi projektin e tij të shumëpritur “Ride or die”. Pjesë e videoklipit është e dashura e Feros, Arbenita Ismajli, e cila shfaqet shumë tërheqëse. “Ride or die” është dedikim i Feros për të dashurën e tij dhe ka një klip mjaft të veçantë. Lidhja...

Muzikë 07.06.19 | 11:46

Fero publikon foto duke përdorur lëndë narkotike

Fero ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën shfaqet duke konsumuar lëndë narkotike. “Ishte legale, por edhe nëse nuk do të ishte, nuk më bën fare”, ka qenë mbishkrimi që ai ia ka lënë fotografisë. Për ndryshe, reperi së fundi ka pushuar me të dashurën,...

Muzikë 07.06.19 | 11:08

Loredana ka publikuar këngën, videoklipin e të cilës e ka realizuar në Kosovë

Loredana ka publikuar me videoklip këngën ‘Labyrinth’. Ka dalë videoklipi i këngës më të re të Loredanës, videoklip ky skenat e të cilit këngëtarja i ka realizuar në Prishtinë, pikërisht në ditën kur edhe e ka mbajtur konferencën për media pas akuzave nga çifti zviceran. Kënga...

Muzikë 05.06.19 | 13:51

Flaka Krelani: “Nuk mundem me hi n’kredi për klikime”

Është një prej këngëtareve me zë të jashtëzakonshëm dhe “flakë” kur flitet për performanca live. Bëhet fjalë për Flaka Krelanin e cila ishte e ftuar në emisionin e mëngjesit në T7 me ç’rast foli për projektin e saj të fundit dhe jo vetëm. Ajo në #gjesi tha se nuk ka pranuar...

Muzikë 04.06.19 | 11:11

Cardi B ka treguar buzët e reja me butoks dhe disa operacione tjera

Cardi B ka treguar buzët e saj të reja, të sapo bëra operim me butoks dhe me pirsing derisa është paraqitur sivjet për herë të parë në Summer Jam Festival Të gjithë atyre që ju ka munguar Cardi B me paraqitje, ajo është shfaqur përsëri mbrëmë në një festival, derisa më vonë është...

Muzikë 03.06.19 | 12:15

Unikkatil do ta mbajë koncertin e fundit të karrierës në Mitrovicë

Njëri ndër reperët më të preferuar të shqiptarëve, po vjen në Kosovë. Unikkatil do të vijë në Mitrovicë, ne një koncert të përmasave botërore. Data finale e ardhjes së reperit në Kosovë, është 27 korriku i këtij viti, ndërsa plot detaje janë bërë të ditura tashmë. Prive...

Muzikë 31.05.19 | 15:36

Rikthehet Katy Perry, sjell me videoklip këngën e re ‘Never Really Over’

Katy Perry është rikthyer me këngë të re. Këngëtarja e famshme dhe shumë e dashur amerikane, Katy Perry, ka publikuar me videoklip këngën e saj më të ri pas shumë kohësh. Kënga me titullin ‘Never Really Over‘ sjell Katyn si në kohën e ‘Teenage Dream’ dhe fansat po e dashurojnë...

Muzikë 27.05.19 | 12:15

Pse e fshiu?! Olti Curri e talli dhe e kritikoi publikisht, por shihni si reagon Tayna me filozofi!

Ditën e djeshme, Tayna publikoi një foto në ‘Instastory’ ku tregonte se kishte vendosur të dhuronte disa ushqime me rastin e muajit të Ramazanit. Pas kësaj fotoje, Olti Curri e ka thumbuar reperen publikisht, duke i shkruar: “O Tayna na i solle zorrët në fyt që publikon këto ‘bamirësitë’…...

Muzikë 23.05.19 | 12:00

Pas gabimit të korrigjuar nga votimi bjellorus, Tamara e para nga juria dhe e shtata në finalen e Eurovizionit

Përfaqësuesja jonë për konkursin e këngës në Eurovizion, Tamara Todevska është ende në pozitën e parë sipas votave të jurisë dhe e shtata në finalen e Eurovizionit. Sipas raportit të hollësishëm në ueb faqen e Eurovizionit, është bërë gabim në numërimin e votave të jurisë të...

Muzikë 17.05.19 | 11:25

Performanca e plotë ‘live’ e Jonidës që e kualifikoi Shqipërinë në finalen e Eurovision

Jonida ka shkëlqyer me performancën e saj në Eurovision në natën e dytë gjysmëfinale që është mbajtur mbrëmë. Jonida Maliqi ka arritur që ta kualifikoi Shqipërinë në finalen e festivalit të këngës evropiane, Eurovision. Ajo është paraqitur me këngën ‘Ktheju Tokës’, ndërsa...

Muzikë 16.05.19 | 13:37

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi. Pritjet sa i përket këtij përfaqësimi...

Muzikë 16.05.19 | 13:02

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr pjesë në Eurovizion, por hera e parë si soliste. Ajo...

Повеќе