Category: Skena
Skena 23.09.22 | 19:48

Vezë dhe një sallatë për çdo vakt, zbulohen dobësitë e Mbretit Charles në ushqim

Në moshën 73-vjeçare, shumica e njerëzve mezi presin ose tashmë e shijojnë pensionin, por për Charles është hapur një kapitull i ri në jetën e tij, ai i mbretërimit të tij. Djali i madh i mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II do të duhet të tregojë pak më shumë kujdes dhe të hajë...

Skena 21.09.22 | 11:30

Kim Kardashian blen shtëpinë 70 milionë dollarëshe të Cindy Crawford

Kim Kardashian raportohet të ketë blerë një shtëpi të re në Kaliforni, e cila më para i përkiste supermodeles Cindy Crawford dhe bashkëshortit të saj Rande Gerber. Sipas mediave amerikane, 41 vjeçarja mendohet të ketë shpenzuar 70 milionë dollarë për rezidencën që ndodhet përballë...

Skena 20.09.22 | 11:24

Kështu duket trupi i Gentës pas lindjes

Genta Ismajli, është njëra prej këngëtareve më të dashura për publikun. Ajo së fundmi ka sjellë në jetë binjakë, duke u bërë nënë për herë të parë. Genta kalon kohë të mirë me fëmijët e saj, ku edhe poston foto kohë pas kohe. Por, ajo duket se nuk e harron kujdesin për vetën...

Skena 19.09.22 | 17:40

Zbulohet opinionisti i “Big Brother VIP Kosova”

Shumë shpejt pritet në nis për herë të parë “Big Brother VIP Kosova”. Teksa pritet edhe pak nisja e këtij formati, kanë filluar edhe të zbulohen surprizat për publikun, shkruan lajmi.net. Pasi u zbulua Jonida Vokshi, e cila do të prezantojë krah Alaudin Hamitit, sot është zbuluar...

Skena 19.09.22 | 12:43

Dramë pas vdekjes së Mbretëreshës, vendimi i Mbretit Charles që tërboi Meghan Markle dhe Princin Harry

Derisa të bëhet funerali i Mbretëreshës Elizabeth, si Mbreti Charles ashtu edhe djemtë e tij po përpiqen të mbajnë një profil të ulët dhe t’i tregojnë popullit se ata janë të bashkuar. Por, e vërteta është ndryshe. Vëllezërit u afruan por hendeku është i madh dhe do të jetë shumë...

Skena 13.09.22 | 10:36

Robert Berisha i fshin fotot me Laureta Maqedoncin, ajo del krejt nga Instagrami

Moderatori nga Kosova, Robert Berisha, prej kohësh është përfolur në rrjet për marrëdhënien e tij të dashurisë me modelen Laureta Maqedonci. Ata shfaqeshin kudo së bashku, madje këtë verë patën edhe pushimet e para si çift. Mirë po së fundmi është vënë re se Roberti i ka fshirë...

Skena 12.09.22 | 11:32

Labi u drejtohet disa prej figurave të artit e politikës: Mos të gënjejmë kinse po publikojmë ushqime të shtrenjta, lini ato fotografi për reklama

Labinot Tahiri – Labi prej disa ditësh ndodhet në Kroaci për pushime bashkë me familjen e tij. Artisti i mirënjohur shqiptar këto ditë është komentuar për disa fotografi, në të cilat ka ngacmuar ndjekësit rreth ushqimeve që ka ngrënë. Këngëtari madje në një postim të ri u drejtohet...

Skena 09.09.22 | 15:15

Fjolla Morina flet për ditët në burg: Jam qetësuar, vetëm kam lexuar

Këngëtarja e shumëpërfolur, Fjolla Morina ka folur për herë të parë për ditët që kaloi në burg. Ajo u arrestua nën akuzën për trafikim të armëve dhe municionit, në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri, pasi u kap me dy pistoleta në makinën e saj. Së fundmi, gjatë një interviste në...

Skena 09.09.22 | 00:46

“Kur është në shtëpi s’ka famë, duhet të lajë enët dhe të pastrojë tualetin”, Vera Ora rrëfehet si rrallëherë për Ritën

Rita Ora ka arritur të ndërtojë një karrierë të suksesshme ndërkombëtare. Ajo mbajti një koncert së fundmi në Tiranë, i cili la mbresa të mrekullueshme për të gjithë. Së fundmi, ka qenë nëna e saj, Vera, e cila ka zbuluar detaje rreth fillimit të karrierës së saj dhe madje se si...

Skena 06.09.22 | 08:26

Katër vajza fusin në kurth Vali Corleonen, shkojnë në motel dhe i marin Audi-n 100 mijë €, zbardhet skema

Telashet nuk kanë fund për Vali Corleonen, i cili pak javë më parë u plagos me armë zjarri nga vajza me të cilën bashkëjetonte. Sipas mediave në Kosovë, së fundmi, raportohet se është futur në një kurth nga 4 vajza, me të cilat dëshironte të kalonte natën në një motel në orët...

Skena 06.09.22 | 00:22

U vlerësua me titullin e lartë nga Presidenti, flet Rita Ora: Nuk do ta harroj kurrë

Rita Ora ka reaguar për herë të parë pas vlerësimit që mori nga Presidenti i Republikës, Bajram Begaj. Kreu i shtetit e dekoroi këngëtaren shqiptare me titullin “Naim Frashëri” për mirënjohje për aktivitetin dhe rolin e saj si ambasadore në çështje me ndjeshmëri të lartë kombëtare...

Skena 31.08.22 | 14:56

Vdes në moshën 32 vjeçare aktorja e njohur

Aktorja dhe modelja nga Afrika e Jugut, Charlbi Dean vdiq të hënën në moshën 32-vjeçare nga një sëmundje e papritur në një spital të Nju Jorkut. Charlbi ndërroi jetë vetëm disa javë para publikimit të komedisë, Triangle of Sadness, e cila do ta bënte atë një yll. Katër muaj më parë...

Skena 31.08.22 | 14:45

Tayna: Jetojmë me një shtet ku gjithçka është marre nëse je femër

Ajo gjithashtu ka theksuar se derisa t’i kuptojmë traumat tona dhe t’i edukojmë fëmijët shëndetshëm, fatkeqësisht do të kemi raste të tilla. “Jetojmë në një shtet ku gjithçka është marre kur je femen. Marre me shpreh mendim, marre me dal, marre të pa në klub, marre me pas shok,...

Skena 31.08.22 | 12:10

“Ne e mërzitëm Familjen Mbretërore vetëm duke ekzistuar”, Meghan Markle jep një tjetër intervistë bombë

Meghan Markle ka dhënë një tjetër intervistë bombë në të cilën ka diskutuar për largimin drejt Amerikës, marrëdhënien e saj me familjen mbretërore dhe krahasimin me Nelson Mandelën. Dukesha e Sussex-it foli gjithashtu për babanë e saj, Thomas Markle, me të cilin ka një marrëdhënie...

Skena 30.08.22 | 14:25

Të gjithë menduan se ishte Donaldi, kush është djali që shfaqet krah Bora Zemanit

Bora Zemani ka shkaktuar sërish “rrëmujë” në rrjet. Moderatorja publikoi disa fotografi nga festivali Sunny Hill, në njërin prej të cilëve vihej re një djalë i ngjashëm me Donaldin. Fansat vërshuan menjëherë në komente duke i vënë në pah se kishte postuar një foto me të duke konfirmuar...

Skena 25.08.22 | 13:47

Sylvester Stallone po ndahet pas 25 vitesh, gruaja kërkon divorcin pas një sherri për një qen

Gruaja e Sylvester Stallone, Jennifer Flavin, ka bërë kërkesë për divorc pas 25 vitesh. Dyshimet për një krizë në çift lindën pasi ylli i “Rambo” modifikoi tatuazhin që i kishte dedikuar gruas, Jennifer. Kjo e fundit la të kuptohet se gjithçka mund të ketë përfunduar. Ajo publikoi...

Skena 23.08.22 | 10:21

Pak ditë pasi u bë nënë, Ilda Bejleri “rrëmben” vëmendjen me linjat e saj

Moderatorja e njohur, Ilda Bejleri ka marrë vëmendjen e ndjekësve me format trupore vetëm pak ditë pas lindjes. Prezantuesja solli në jetë një vajzë, të cilën e ka quajtur Siena, më datë 8 Gusht në Spitalin Hygeia. Po atë ditë, Ilda ndau dhe imazhin e parë të së voglës së saj. “Nga...

Skena 22.08.22 | 11:00

Loredana: Donin që të ‘shisja’ ish-partnerin tim, kisha shumë urrejtje

Ajo ka shpërthyer së fundmi me një status të publikuar në Instastory, ku thekson se ka marrë shumë urrejtje, por ka qenë e fortë për familjen dhe vajzën e saj. E njëjta mes tjerash tregon se shumë i kanë kërkuar që ta ‘shiste’ edhe ish-partnerin, ku me shumë gjasë i referohet reperit...

Skena 22.08.22 | 10:34

“Sa herë që një kurvë e qelbur flet për mua”, Enca ka një mesazh për të gjitha “xhelozet” që e sulmojnë

Enca ka ditur të bëhet sërish protagoniste me postimet e fundit në rrjetet sociale. Videoja e saj me një djalë misterioz ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut. E kemi parë shpesh Encën të publikojë video dhe foto nga jeta e saj e luksit, të cilat jo gjithmonë janë mirëpritur nga...

Skena 13.08.22 | 11:35

“I thash më gjuaj çika ime”, Vali Corleone flet për herë të parë pas plagosjes, tregon si ndodhi ngjarja

Në orët e para të mëngjesit të së enjtës, u plagos Prince Valentino Corleone në shtëpinë e tij në Gjilan. Lidhur me këtë rast është arrestuar një vajzë 22-vjeçare (A.S) e cila dyshohet se e ka plagosur Valin. Ditën e sotme Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...

Повеќе