e Mërkurë, 24 Maj 2017 | Lajme: 1

Jetë

adam_1495448337-4240234

Ky është burri më me fat i cili jeton me dy gra (Foto)

Një burrë dhe dy gra që jetojnë së bashku kanë bërë të ditur se presin një fëmijë, duke këmbëngulur se “tre prindër janë më mirë se dy”. Lajmi i çuditshëm vjen nga Londra, ku britaniku Adam Lyons është “burri më...
rrudha

Zbuloni kremin natyral anti-rrudhë që po çudit edhe farmacistët

Përgatitjet natyrale të kremërave, sapunëve apo shampove, po i mbajnë gjithnjë e më larg njerëzit nga produktet farmaceutike për përbërjen e të cilave kanë pak informacion dhe paguajnë shumë më shumë para. Këtë herë, edhe...
s_1495433607-2743888

Ky është sindromi që shkakton qimet në mjekër, kilogramët e tepërt dhe puçrrat në fytyrë

Sindromi ovarian polycystic, i njohur ndryshe si PCOS, është një problem shëndetësor që prek shumë gra dhe sipas gjinekologëve e gjitha kjo vjen si rezultat i një çekuilibri hormonal. Ndonëse këto ciste nuk janë të dëmshme, ato...
m_1495432432-9074482

Kjo maturante lë pa fjalë, ndryshe nga të gjitha (FOTO)

I pamë thuajse të gjitha me stile të ndryshme, me grimosje nga trendet e fundit. Edhe në mbrëmjen më të veçantë për të gjithë nxënësit, mbulesa nuk e pengoi atë që të duket shumë e veçantë në mesin e shoqërisë. Makfire...
133705067

Porsche sjell super-jahtin luksoz 12 milionë eurosh

Pas Bugattit, e cila ka prezantuar jahtin e vet Niniette, tani në radhë është edhe Porsche. Departamenti i dizajnit i Porsches ka ideuar një super jaht, GT115, të cilin do ta prodhojë kompania Dynamiq. Secila pjesë e këtij super-jahti...
12

Konsumimi i tepërt i alkoolit ndikon ndryshe tek femrat dhe meshkujt

Studiuesit kanë zbuluar se konsumimi i tepërt të alkoolit ka efekte të ndryshme tek femrat dhe tek meshkujt. Zona që preket nga alkooli përbëhet nga një grup strukturash që përfshijnë amigdalën dhe hippocampus, të cilat ndikojnë...
maska

Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e Jugut. Bëhet fjalë për nje maskë xhel, e cila tërheq plotësisht lëkurën e fytyrës tuaj,...
ushqim

Tortilla të mbushura

Përbërësit: ▪ 8 tortilla të gatshme ▪ 1 kokë qepë ▪ 2 thelpinj hudhre ▪ 400 gramë mish i bluar viçi ▪ 100 gramë fasule nga konserva ▪ 200 gramë domate të konservuara ▪ 1 spec djegës ▪ 1 spec i kuq ▪ 1 patate e madhe ▪...
lule1

MENJËHERË NXIRRENI NGA SHTËPIA KËTË LULE: Fletët e saj të helmëta mund t’ju vrasin për 15 minuta!

Shumica e njerëzve pajtohen që gjelbërimi në shtëpitë tona është i nevojshëm dhe që shtëpia sa me më shumë gjelbërim aq më e mirë. Mirëpo, disa lule janë shumë të rrezikshme dhe patjetër duhet të kemi kujdes. Difenbahia...
receta

Një gotë në ditë nga kjo përbërje do t’ju habisë efekti që ka

Uji në të cilin është zier orizi është i shkëlqyeshëm kur keni viruse në stomak; pengon sëmundjen e Alzheimerit; është parandalues i shfaqjes së kancerit… Nëse keni probleme me stomakun, të shkaktuara nga virusi apo nga ushqimi...