Wednesday, 19 September 2018 | Lajme: 12

Jetë

po-1445409887-5487490_1537171758-6478330

Kur ta lexoni këtë lajm, ju sigurisht nuk do të futeni kurrë më në faqe pornografike

​Pasi ta lexoni këtë artikull me siguri se ju do të mendoni dy herë para se të hyni në faqet tuaja të preferuara të internetit të cilat janë vetëm për të rritur. Inxhinieri me përvojë në softuerë, Brett Thomas, ka zbuluar...
1-685-750x430

Çmimet ekstreme: Apple kërkon 1649 euro për iPhone Xs Max

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri. Në SHBA, Apple po kushton $ 999 për versionin...
5-40

Gjyshja 80 vjeçare që mban rekordin për meshkuj të rinj (FOTO)

Shirley Andrews është një prej ‘super gjysheve të seksit’ të cilat mburren me krenari për jetën e tyre seksuale active me qindëra meshkuj të rinj, disa prej të cilëve nuk kanë as çerekun e moshës së saj. Edhe pse jeton në...
djaloshi_1537101374-7440681

Adoleshenti që u mbajt i mbyllur në podrum të errët nga babai dhe njerka, gjendja e tij është traumatike

Shoqëria dhe fqinjët kanë treguar se prindërit e tij gjithmonë kanë thënë se ai ishte zhvendosur në veri për t’u sistemuar me familjen e tij. Policia kishte kryer një aksion në shtëpinë  prindërve të tij për ta gjetur atë...
auto_rughe-696x392-650x3581537025850-750x430

Keni shumë rrudha në ballë, urgjent tek mjeku! Vuani nga disa sëmundje mjaft të rrezikshme

Njerëzit me rrudha të theksueshme në ballë mund të jenë më të rrezikuar nga sëmundjet kardiovaskulare, sugjeron një studim i ri. Sipas një studimi 20-vjeçar të kryer në Francë, rrudhat e shumta në ballë mund të jenë si shenjë...
ssssssssssssssssss_1537104975-6901964

Kjo pije parandalon gërhitjen dhe çliron mushkëritë

Sa herë ju ka ndodhur të zgjoheni gjatë natës dhe të ndërroni vend, apo të mos gjeni më qetësi pasi partneri që keni në krah ose ndonjë pjesëtar i familjes gërhet? Me siguri me dhjetëra herë pasi është një ndër shqetësimet...
3-108-750x430

Çfarë ndodh me trupin tuaj 10 orë pasi lyeni thonjtë me manikyr?!

Siç është bërë e ditur tashmë, manikyri duhet të përdoret sa më rrallë. E keni vënë re të gjitha që pas një përdorimi të gjatë, thonjtë do t’ju thahen dhe do të marrin ngjyrë të verdhë. Mirëpo, ky aksesor i kozmetikës...
viagra-850x400_1537031188-1651032

E përdorim të gjithë në shtëpi, por ky produkt mund të zëvendësojë viagrën

Një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se viagra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gjumit, sugjeron një studim i ri. Shkencëtarët nga Universiteti i Athinës, në Greqi, thonë se vetëm 9...
1_1537010166-3881750

E zgjodhe burrin që të pëlqen më shumë? Zbulo diçka për veten!

Ndodh shpesh që disa të famshëm të na tërheqin më shumë se disa të tjerë dhe në mënyrë sekrete na pëlqen ta shohim si shpirti binjak. Njohja e cilësive të tyre na ndihmon të kuptojmë se çfarë cilësish kërkojmë tek partneri...
d-1524048933-8662376_1536917502-7679551

Shikoni si bëheshin dasmat në Shqipëri pas vdekjes së Enver Hoxhës

Rënia e regjimit komunist e la vendin në errësirë totale. Një pjesë e madhe e popullsisë, pas 45 viteve në komunizëm, iu drejtua emigrimit. Shumë persona ishin në udhëkryq, pa një orientim ku të shkonin dhe çfarë të bënin....