Në orën 11:00, në Doha do të luhet sfida e parë e grupit C mes Argjentinës dhe Arabisë Saudite.

Argjentina e Messit do të bëjë kështu debutimin e saj në këtë Kupë Bote, ku gjithashtu cilësohet si një nga favoritët për të fituar këtë trofe të jashtëzakonshëm.

Scaloni ka skicuar në mënyrën më të mirë të mundshmne 11 titullarët të cilët do të synojnë vetëm fitoren. Lautaro Martinez, sulmuesi i Interit do të jetë në krye të sulmit i mbështetur nga krahët nga Messi dhe Di Maria.