Tag: popullore
Skena 06.06.20 | 22:46

Gabby Allen provokon me foto seksi nga banesa (FOTO)

Gabby Allen ka qëndruar më shumë në banesën e saj në Londër gjatë kësaj kohe. Ajo është parë seksi sot në banesën e saj luksoze Ajo është zhvendosur në banesën e re në fillim të këtij viti. Gabby Allen e ka transformuar tashmë banesën e saj në Londër në një hapësirë të këndshme...

Bota 06.06.20 | 22:38

Greqia përgatitet për s ulm masiv nga ushtria turke: Tre zonat ku pritet goditja

Tensionet e muajve të fundit në kufi kanë bërë që Ministria e Mbrotjes së Greqisë të përgatitet për tre skenare të mundshëm të një sulmi të beftë ushtarak nga Turqia. Mediat greke raportojnë se Ministria e Mbrotjes ka marrë në konsideratë një përkeqësim të menjëhershëm të...

Ballkan 06.06.20 | 20:41

Greqi, rihapen 63 000 biznese hoteliere dhe restorante

Afro 89 000 punonjës, të cilët ishin të pezulluar nga puna për shkak të masave kundër përhapjes së pandemisë së koronavirusit, u kthyen sot në punë, ndërkohë që 63 000 biznese, të cilat kishin mbetur të mbyllura, u rihapën po sot. Nga kjo e shtunë, 6 qershor, autoritetet u kanë dhënë...

Maqedoni 06.06.20 | 20:39

Çerdhet në Maqedoni janë të mbyllura, faturat paguhen

Çerdhet e fëmijëve qëndrojnë të mbyllura me muajsh, por prindërit, fëmijët e të cilëve qëndrojnë në shtëpi për shkak të virusit me vendim të Qeverisë, vazhdojnë t’i marrin faturat. Shuma e pagesës nuk është e plotë, përveç në rastet kur fëmija me arsye nuk shkon në çerdhe...

Shkup 06.06.20 | 14:59

Dezinfektim në bregun e lumit Vardar

Ekipe të Qytetit të Shkupit dhe të Brigadës Zjarrfikëse sot zbatuan aksion për larjen dhe dezinfektimin e bregut të lumit Vardar. Larja është realizuar me cisterna me mjet special për dezinfektim të sipërfaqeve publike në bregun e Vardarit, ndërsa është dezinfektuar edhe pajisja urbane. “Qyteti...

Maqedoni 06.06.20 | 14:57

Rezultate shqetësuese / Shumica dërmuese e qytetarëve të Maqedonisë kërkojnë rikthimin e Jugosllavisë

Sipas rezultateve të anketës më të fundit të realizuar nga instituti prestigjoz amerikan, IRI (International Republican Institute), del se shumica dërmuese e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, nuk janë të kënaqur me sistemin aktual shtetëror. Rreth 62 përqind të qytetarëve të vendit,...

Maqedoni 06.06.20 | 12:04

Zekiri: Temperatura, dhimbje në kocka, humbja e ndjenjës së shijes dhe erës janë disa nga simptomat e Covid-19

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, i cili së bashku me gruan e tij dhe foshnjën 3-muajshe u shtruan në spital tre ditë më parë, për shkak të infetkimimit me coronavirus të koronës, janë në gjendje të qëndrueshme, informon “Fokus”. Në një kohë kur një pjesë e popullatës ende...

Futboll 06.06.20 | 12:01

“Lewandowski është 9 më i mirë në botë”

Javi Martinez ka thurur elozhe për shokun e tij të skuadrës te Bayern Munich, Robert Lewandowski. Mesfushori i bavarezëve është shprehur se Lewandowski është ‘9shi’ më i mirë në botë aktualisht. Sipas Martinez, Leëa po bën sezonin më të mirë të karrierës së tij, dhe nuk ka dyshime...

Maqedoni 06.06.20 | 08:44

Dita e dytë e karantinës 80-orëshe në Maqedoni

Për qytetarët e të gjitha komunave në Shkup, komunat përreth Shkupit Haraçinë, Zhelenikovë, Ilinden, Petrovec dhe Studeniçan, në komunat Kumanovë, Likovë, Shtip, Karbinci, Tetovë, si dhe Bogovinë, Bërvenicë, Tearcë, Zhelinë dhe Jegunoc, sot janë në ditën dytë të karantinës së...

Lajme 05.06.20 | 16:22

MSH përditëson të dhënat: Sot janë regjistruar 180 raste me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit nga 1272 testet e realizuara për Covid-19, 180 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej tyre, 109 janë nga Shkupi, 26 nga Kumanova, 12 nga Tetova, 1 nga Dibra, 15 nga Shtipi, 1 nga Struga, 1 nga Velesi, 1 nga Manastiri, 8 nga Gostivari,...

Maqedoni 05.06.20 | 14:53

Dy viktima dhe 177 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.245 teste të realizuara, 177 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistruar 105 raste, në Kumanovë-26, në Dibër-1, Shtip-15,Tetovë-13, Strugë-1, Veles-1, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Vallandovë-1, Sveti Nikollë-1, Negotinë-1. Fatkeqësisht...

Ballkan 05.06.20 | 13:14

Karantinë 14 ditore gjatë hyrjes në Bullgari për të gjithë shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Ministria e Shëndetësisë së Bullgarisë dha rekomandim që të gjithë shtetasit e Maqedonisë së Veriut, në hyrje në Bullgari të shkojnë në karantinë 14 ditore në karantinë. Ky vendim vjen si rezultat i rritjes së numrit të të infektuarve në Maqedoni gjatë javës së fundit, përcjell...

Maqedoni 05.06.20 | 10:17

Maqedoni, lejet e dhëna për lëvizje gjatë orës policore vazhdojnë të vlejnë

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës njofton se tashmë lejet e dhëna për lëvizja për një pjesë e caktuar e qytetarëve vazhdojnë të vlejnë edhe gjatë fundjavës, përkatësisht nga 5 deri më 7 qershor. Me lejet që i dorëzon ministria përfshihet përfaqësuesit e institucioneve...

Maqedoni 05.06.20 | 10:07

Ende nuk dihet kur do të bëhet hapja e kufijve në Maqedoni

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për hapjen e kufijve do të diskutojë gjatë kësaj jave. Ende nuk dihet nëse kufijtë do të hapen më 15 qershor, ashtu siç u paralajmërua më herët. Nga atje thonë se kjo varet nga të dhënat epidemiologjike, përkatësisht nga numri i të infektuarve. Ata...

Bota 04.06.20 | 22:46

Familjeve një shtesë prej 300 euro për fëmijë: Gjermania publikon pakon prej 130 miliardë dollarësh

Gjermania ka rënë dakord për një paketë të re stimulimi të brendshëm të mërkurën me vlerë 130 miliardë dollarë, madje më e lartë se shuma maksimale që pritej më parë. Sipas mediave të huaja, ka qenë kancelarja gjermane Angela Merkel ajo që ka bërë të ditur masën gjatë një...

Bota 04.06.20 | 22:44

Të paktën 11 shtete i kanë kthyer masat kufizuese, frikë nga një valë e dytë e koronavirusit

Balansi delikat midis ringjalljes së ekonomisë dhe shmangies së një vale të dytë koronavirusi është i përhapur gjithandej globi, teksa gjetja e një qasjeje të duhur midis lehtësimit dhe kufizimeve po del të jetë problematik për shumë shtete. Të paktën 11 prej tyre kanë rikthyer disa...

Maqedoni 04.06.20 | 21:27

Filloi ora policore në Maqedoninë e Veriut

Në orën 21:00 filloi ora policore për qytetarët e të gjitha komunat në qytetin e Shkupit, komunat përreth Shkupit të Haraçinës, Zhelenikovës, Ilinden, Petrovec dhe Studeniçan, në Kumanovë, Likovë, Shtip, Karbinci, Tetovë, si dhe komunat Bogovinë, Bërvenicë, Tearcë, Zhelinë dhe Jegunoc. Ndalimi...

Maqedoni 04.06.20 | 20:28

Baloski: Sjellja e papërgjegjshme vetëm se do t’i përkeqësojë gjërat

Pulmonologu Marjan Baloski për “TV24” theksoi se vetëm sjellja e arsyeshme do ta përmirësojë situatën. Sjellja e papërgjegjshme vetëm se do t’i përkeqësojë gjërat. Për momentin në Klinikën “8 Shtatori”, thekson Baloski ka 41 pacientë, 15 prej të cilëve kanë pamje të rëndë...

Maqedoni 04.06.20 | 14:17

Paunovski: Padi penale restorantit ku darkoi Mickoski

Drejtori i Inspektoratit shtetëror të tregut, Stojko Paunovski theksoi se inspektorët të cilët ishin në terren për të kryer punën e tyre, nuk kishin njohuri se kush është në restorant, por në momentin që pronari dhe të punësuarit e restorantit nuk u lejuan që të hyjnë brenda për të...

Maqedoni 04.06.20 | 14:12

Ndërpritet regjistrimi i filloristëve në një shkollë në Tetovë, për shkak të Covid-19

Pasi është konfirmuar COVID-19 tek një mësuese nga shkolla fillore “Istigball” në Tetovë, 40 kolegë të tjerë të saj me vetiniciativë kanë nënshkruar deklarata për vetizolim, me këtë rast procesi i pranimit të nxënësve të klasës së parë është ndërprerë. Drejtori Rexhep Alili...

Повеќе