Kjo përzierje  është një pije e shijshme që kombinon fuqitë e mrekullueshme të qumështit të shafranit dhe qumështit të kokosit dhe është një ilaç efektiv natyror në trajtimin e çështjeve të ndryshme shëndetësore. Qumështi i artë është përdorur në shumë kultura për mijëvjeçarë dhe përmirëson shëndetin në mënyra të panumërta.

Është një pije indiane që kohët e fundit është bërë një e njohur në kulturat perëndimore. Është bërë tradicionalisht duke ngrohur qumështin e lopës ose të bimëve me shafran, dhe erëza të tjera, si kanellë dhe xhenxhefil. Ai ofron shumë përfitime shëndetësore dhe është përdorur shpesh si një ilaç alternativ për të rritur imunitetin dhe për të larguar sëmundjen.

Përbërësi  kryesor është shafran i Indisë. Përbërësi i saj aktiv, kurkumini, ka veti të forta antioksidante, për shkak të të cilit ajo është përdorur në mjekësi  për shekuj me radhë.

Shafran i Indisë është një nga substancat më të fuqishme natyrore. Lufton inflamacion në trup, forcon sistemin imunitar dhe trajton kushte dhe sëmundje të ndryshme.

Nga ana tjetër, qumështi i kokosit është një burim i pasur i triglicerideve të mesme, të cilat luftojnë inflamimin, dhe ndihmojnë në humbjen e peshës. Është gjithashtu i lartë në yndyra dhe elektrolite të shëndetshme, të cilat përmirësojnë shëndetin e zorrëve dhe  tretjen.

Përbërësit

1/8 lugë shafran i Indisë

1 filxhan qumësht kokosi

Një majë e piper i zi

1 filxhan me ujë

Mjaltë i papërpunuar, organik për shije

Udhëzime:

Nxehini të gjithë përbërësit në një tigan, përziejini dhe lërini mbuluar për 10 minuta. Ëmbëlsoni me mjaltë dhe pini tri herë në ditë.