Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare me erë në drejtim jugor.

Temperatura minimale pritet të jetë në intervalin nga katër deri 11 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 28 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm ku temperatura maksimale do të arrijë 27 gradë celsius.

Gjatë ditëve në vijim moti pritet të jetë me diell dhe me temperatura të ngrohta./Telegrafi/