Moti sot

Maqedoni 17.06.2019 / 7:35
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 27 deri 34 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe reshje të kohëpaskohshme në disa vende. Meteorologët paralajmërojnë edhe erë të fuqishme dhe bubullima.


Comments are closed for this post.

Të fundit