e Martë, 12 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Jetë

si-sillen-femrat-t-euml-cilave-u-mungon-seksi_hd

Vagjina e cila është krejtësisht në rregull ka këtë aromë, të gjitha të tjerat janë sinjal për alarm

Aroma e vagjinës tregon mjaft për shëndetin tuaj intim, andaj duhet kushtuar patjetër kujdes. Ndonëse shprehitë, ushqimi, higjiena, veshja dallojnë te secila femër, gjë që ndikon edhe në aromën e vagjinës, që të gjitha kanë...
kanceri_1500418670-9102815

Ne e pijmë çdo ditë, por nuk e dimë se kjo shkakton kancerin e gjirit

Një studim i kryer nga hulumtuesja Kaiser Permante ka gjetur se gratë që konsumojnë produkte të qumshtit me yndyrë të plotë kanë gjasa të preken më shpejt nga kanceri i gjirit. Estrogjeni i hormoneve stimulon rritjen e qelizave të...
br_1500444898-1459944

Hidhet nga shkëmbi në det për t’u larë, vdes para të gjithëve në mënyrën më tragjike (VIDEO)

Një ngjarje e tmerrshme është filmuar nga kamerat amatore në një plazh në Brazil. Një djalë i ri ka gjetur vdekjen në mënyrën më të tmerrshme të mundshme në plazh. Ai u hodh nga shkëmbi në det, por si duket nuk e llogariti mirë...
fytyratertt_1500380860-9180193

5 vitaminat thelbësore për të cilat ka nevojë lëkura e femrës

Nuk ka asnjë trajtim më efikas për lëkurën sesa ato që e ushqejnë këtë të fundit nga brenda jashtë ! Ne jemi çfarë hamë është mese e vërtetë e kjo gjë reflektohet në fytyrën tonë! Të përpiqemi sa të duam e të përdorim...
q_1500376902-5781772

Ja çka shkaktojne qimet në mjekër, kilogramët e tepërt dhe puçrrat në fytyrë

Sindromi ovarian polycystic, i njohur ndryshe si PCOS, është një problem shëndetësor që prek shumë gra dhe sipas gjinekologëve e gjitha kjo vjen si rezultat i një çekuilibri hormonal. Ndonëse këto ciste nuk janë të dëmshme, ato...
12-gj-euml-ra-q-euml-duhet-t-rsquo-i-dini-n-euml-se-dashuroni-nj-euml-njeri-me-depresion_hd

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm në aspektin e karrierës, edukimit dhe rrethit shoqëror, por është një fakt i dëshmuar shkencërisht se këta persona e kanë më të vështirë të...
dhimbje_1500338808-8950789

Katër ushqimet të cilat luftojnë dhimbjen

Kur jeni të lodhur nga sëmundjet, duke përdorur shumë tableta për çfarëdo lloj sëmundjeje dhe dhimbja ju bën të ndiheni sikur jeni duke jetuar në farmaci, nuk është çudi që disa prej nesh më parë zgjedhin të durojnë një dhimbje...
maska_1500336368-8228961

Maska me majdanoz që zhduk qeskat e errëta nën sy

Orare të tejzgjatura pune, dëfrime mes miqve orëve të vona, lodhje, strese… këto e aktivitete të tjera duket se na lënë shenjë në fytyrë që të tjerët të hamendësojnë gjithëfarë kemi bërë. Qeskat nën sy janë problemi...
largea_auto_cift14397081351449129110

Këto mesazhe erotike duhet t’i dërgoni të paktën një herë në jetë partnerit tuaj

Një ndër mënyrat më të mira për të ndezur fantazitë seksuale dhe erosin mes një çifti janë padiskutim mesazhet në telefon. E duke qenë se smartphone-t ofrojnë më shumë shërbime se telefonatat dhe mesazhet e thjeshta, mund ta...
plazhi

Çmendet çifti te “Mali i Robit”, skena të nxehta në plazh (Video)

Një çift i ka habitur të gjithë qytetarët, të cilët kanë vajtur për të pushuar ditën e sotme në plazh në zonën e “Malit të Robit” në Durrës. Në videon e dërguar në redaksinë e JOQ, shihet çifti që, duket se janë...