Për ditën e sotme do të kemi mot të ngrohtë dhe me diell. Vranësira të ulëta lokale do të ketë në disa pjesë të vendit.

Gjatë ditës do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i lindjes.

Temperaturat në Shkup dhe rrethinë do të lëvizin nga 7 gradë celsius në orët e paradites deri në 27 gradë në orët e pasdites