Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.

Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të jetë mot i ndryshueshëm, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej  16 deri 23 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 31 gradë celsius.