Në këtë sfidë është lënduar qendërmbrojtësi italian Giorgio Chiellini.Juventusi ka marr një tjetër lajm aspak të mirë gjatë ndeshjes me Porton e vlefshme për fazën e kualifikimit direkt të Ligës së Kampionëve. Veterani startoi nga minuta e parë sepse Leonardo Bonucci është jashtë fushave për shkak të një problemi muskulor, së bashku me Juan Cuadradon, Arthur Melon dhe Paulo Dybalan. Sipas raporteve fillestare, ishte përsëri një dëmtim i kyçit të këmbës, një çështje që e ka munduar mbrojtësin për disa vite. Chiellini u zëvendësua nga Merih Demiral.L