Tuesday, 13 August 2019
Skena 13.08.19 | 15:37

Dafina dhe Tayna shkunden e tunden para publikut, performojnë për herë të parë bashkë

Ato para pak ditëve kanë publikuar bashkëpunimin ‘Bye Bye’. E mbrëmë Tayna dhe Dafina Zeqiri kanë performuar bashkë në një nga klubet e Kosovës. Vajzat kanë ndezuar atmosferën kur kanë kënduar këngën e tyre ‘Bye Bye’ dhe, si në videoklip, kanë dhuruar lëvizje provokuese duke...

Maqedoni 13.08.19 | 15:16

Bexheti: Refuzova kërkesën e Zaevit, mu vërsulën nga Antikorrupsioni (Video)

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti ka deklaruar se kryeministri aktual Zoran Zaev ka kërkuar nga ai që të ndikoj në ndërrimin e një kryetari të një gjykate. “Unë kam refuzuar këtë kërkesë të kryeministrit duke e sugjeruar se nuk është mirë që pushteti ekzekutiv të përzihet...

Maqedoni 13.08.19 | 15:04

Edhe 30 ditë paraburgim për Boki 13 dhe Zoki Kiçeec

Nga Gjykata Penale njoftojnë se me kërkesë të Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar, dhe pas shqyrtimit të fakteve, është vendosur që të dyshuarve në rastin “Reket”, Bojan Stojanovski- Boki 13 dhe Zoran Milevski- Zoki Kiçeec tu vazhdohet paraburgimi edhe për 30 ditë.

Skena 13.08.19 | 15:01

Vajza e kryeministrit Zaev, Aleksandra në pushim romantik me të dashurin

Vajza e kryeministrit Zoran Zaev, Alekandra tashmë një javë po pushon me të dashurin e saj Ivan Prodanov në Maltë, ndërsa prindërit e saj janë me pushime në Ohër dhe Greqi. Çifti gjatë gjithë kohës në profilet e tyre nëpër rrjete sociale kanë shpërndarë fotografi nga pushimi romantik....

Skena 13.08.19 | 14:57

Karleusha: Boki 13 nuk më ka borxh

Pas lajmit të publikuar në gazetën “Kurir” në Serbi, ku thuhet se Bojan Jovanovski- Boki 13 ka zhvatur Orce Kamçevin me 1.5 milionë euro për shkak se ka huazuar po aq para nga këngëtarja serbe, Jelena Karleushа. Kjo e fundit i ka demantuar këto informacione. Karleusha për portalin “Reporter”...

Maqedoni 13.08.19 | 14:48

Lile Stefanova: Kam treguar gjithçka që di për rastin “Haraçi”

Prokurorja speciale Lile Stefanova, sot në Prokurorinë Themelore Publike ka dëshmuar në lidhje me rastin “Haraçi”. Pas përfundimit të marrjes në pyetje që zgjati rreth pesë orë, ajo nuk sqaroi shumë para gazetarëve. Stefanova tha se para prokurorit publik ka thënë gjithçka që di...

Maqedoni 13.08.19 | 14:26

Bexheti: Zaev më ka kërkuar që të ndikoj mbi Këshillin gjyqësor

Kryetari I komunës së Sarajit Blerim Bexheti, akuzon kryeministrin Zoran Zaev, për presion politik. Sipas, Bexhetit, I gjithë presioni ka filluar, pas një telefonate që ka pasur Zoran Zaev me Blerim Bexhetin me 17 korik të këtij viti, ku Zaev, ka kërkuar nga Bexheti që të ndikojë tek anëtarët...

Maqedoni 13.08.19 | 14:25

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe as që ka për qëllim të sulmoj institucionet kompetente dhe...

Maqedoni 13.08.19 | 13:54

Në PTHP ende zgjat dëgjimi i Stefanovas

Artikulli i plotë është në dispozicion vetëm për parapaguesit e ueb-shërbimit të SHA MIA – Shkup. Nëse dëshironi të parapaguheni, kontaktojeni sektorin e marketingut të SHA MIA – Shkup.

Sport 13.08.19 | 13:36

Superkupa e Europës 4.5 milionë euro shpërblim. Do e arbitrojë një grua

Është një trofe që vlen 4.5 milionë euro dhe përball fitueset e dy kompeticioneve të UEFA-s, e për herë të parë në këtë nivel, do të arbitrojë një grua. Ka nisur të zgjojë kërshëri prej javësh finalja e Superkupës së Europës mes Liverpool-it dhe Chelsea por numërimi mbrapsht...

Maqedoni 13.08.19 | 13:34

Spasovski: Është koha që të luftojmë kundër kriminelëve dhe banditëve

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, sot ka folur në lidhje me ngjarjet e fundit në vend. Sa i përket rastit “Haraçi”, ai tha se tani është koha që të luftohet kundër kriminelëve dhe banditëve. “Fakt është se duhet të kemi një luftë të shpejtë dhe efikase kundër...

Teknologji 13.08.19 | 13:19

Apple premton shpërblim prej një milion dollarëve për atë që arrinë të hakojë një iPhone

Apple ka rritur masivisht shpërblimin për atë person që arrinë të gjejë dobësi në iPhone apo Macs. Shpërblimi tani është 1 milion dollar. Kjo është shuma më e madhe e ofruar ndonjëherë nga ndonjë kompani teknologjike. Shuma që ofrohet është për shkak se kompania e ka forcuar jashtëzakonisht...

Maqedoni 13.08.19 | 13:16

Uji në Liqenin e Ohrit i tejkaloi 26 gradë Celsius, i ngrohti i mbushi plazhet

Moti i ngrohtë me nxehtësi gati se tropikale i cili këto ditë e kaploi vendin, nuk e kurseu as Ohrin kur rrallë ndodh që temperatura e ajrit të tejkalojë 30 gradë Celsius nën hije. I ngrohti i madh gjatë ditës në periudhën prej orës 11 deri në orën 17, i zbrazi rrugët dhe i mbushi plazhet...

Maqedoni 13.08.19 | 13:00

Rasti “Reket”, Mickoski: Drejtësi patjetër duhet të ketë! Anija e Zaevit po fundoset!

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski përmes një postimi në rrejtin social Facebook shkruan se të gjithë njerëzit e pushtetit duhet të dinë se Maqedonia nuk është pashallëk i Zaevëve ndërsa populli rob i kriminalitetit të tyre, transmeton Zhurnal. Sipas tij në kushte kur anija...

Maqedoni 13.08.19 | 12:46

Meteorologët për nesër paralajmërojnë reshje të shiut në Maqedoni

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë deri tetë gradë. Sipas meteorologëve, nesër pasdite dhe gjatë natës, së pari në pjesën veriore të vendit do të ketë reshje të shiut, ndërsa proceset do të jenë...

Maqedoni 13.08.19 | 12:44

Gaiser: Do të publikoj edhe informacione tjera, karriera e Zaevit si kryeministër ka përfunduar

Gazetari italian i cili publikoi pamje nga rasti “Haraçi”, Laris Gaiser, tha se do të ketë ndryshime të forta në skenën politike në Maqedoninë e Veriut, por nuk mund ta di se çfarë do të ndodhë, nëse do të bie kjo qeveri ose jo. Në një intervistë për radio italiane, Gaiser tha se...

Jetë 13.08.19 | 12:41

Humb 12 kg në 1 muaj! Provoni këtë dietë ruse që nuk do ju zhgënjejë

Ajo quhet Ruse dhe ndihmon të humbi peshë ne 1 muaj, rreth 12 kilogramë. Parimet kryesore të dietës ruse janë: Jini të vetëdijshme për kaloritë, por mos u bëni të varur dhe mos i numëroni vazhdimisht. Sigurohuni që çdo gjë që hani i ofron trupit tuaj përfitime të shëndetshme. Mos...

Skena 13.08.19 | 12:36

Pamje të super-jahtit ku Kylie Jenner po feston ditëlindjen, kushton 1 milion dollarë java

Kylie Jenner po feston me familjen e saj javën e ditëlindjes së 22-të. Miliarderja më e re në botë ka pritur 22 vjeotirn e lindjes në brigjet e Italisë, ku ka organizuar një festë shumë ditore me familjen e saj të ngushtë. Ylli i ‘Keeping up with the Kardashians’ ka huazuar një jaht...

Bota 13.08.19 | 12:09

Rusia zotohet se do të krijojë armë të reja bërthamore

Shefi për çështje bërthamore në Rusi, është zotuar se ky shtet do të vazhdojë të zhvillojë armë të reja, teksa janë varrosur pesë studiues që kanë vdekur si pasojë e një shpërthimi gjatë testimit të një pajisjeje bërthamore. E përditshmja amerikane, The New York Times, ka thënë...

Skena 13.08.19 | 11:54

Djali i Halil Kastratit e ‘kalli’ atmosferën me bashkëshorten, dalin pamje nga dasma

Ende vazhdon të tërheq vëmendjen e publikut dasma e djalit të Halil Kastratit. Javën që lam pas djali i humanistit Halil Kastrati i jepi fund beqarisë kur lidhi kurorë me bashkëshorten Blerina. Në dasmë ishin të ftuar edhe figura nga politika dhe bota e shoubizit të cilët nderuan familjen...

Повеќе