Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski përmes një postimi në rrejtin social Facebook shkruan se të gjithë njerëzit e pushtetit duhet të dinë se Maqedonia nuk është pashallëk i Zaevëve ndërsa populli rob i kriminalitetit të tyre, transmeton Zhurnal.

Sipas tij në kushte kur anija e Zaevit po fundoset dhe kur fundi është çështje ditësh drejtësi patjetër të ketë, sepse kjo nuk është çështje e zgjedhjes, por mënyra e vetme për ti dhënë fund këtij krimi. Ky është obligimi ynë ndaj atdheut.

Më poshtë statusi i plotë i kreut të VMRO-DPMNE-së: