Monday, 15 April 2019
Jetë 23:15

Engjëjt, këtu janë 6 sinjalet që ju paralajmërojnë për praninë e tyre

Ka disa ditë kur dëgjoni disa shenja që ju japin dëshmi se një engjëll është pranë jush në atë kohë. Disa njerëz nuk besojnë në ekzistencën e engjëjve, ndërsa të tjerët janë të bindur se ata janë shpirtrat e të vdekurve. Këtu janë disa shenja të pagabueshme të pranisë qiellore...

Bota 23:10

Shtetet më të pasura në botë

Një nga elementët matës së pasurisë së një shteti është fuqia blerëse e qytetarëve të tij. Pikërisht shpenzimet mesatare për banor në vit janë edhe elementi matës i renditjes së mëposhtme, transmeton tch. Renditja, e cila sjell edhe surpriza, dominohet sigurisht nga vendet prodhuese...

Maqedoni 22:01

Mickovski: Siljanovska është simbol i të drejtës dhe drejtësisë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski sot në miting u drejtua para qytetarëve të komunës së Vallandovës, ku porositi se VMRO-DPMNE-ja është organizatë e popullit dhe populli është organizatë. Mickovski theksoi se këto zgjedhje janë zgjedhje ku vendoset ardhmëria e Republikës...

Maqedoni 21:13

Siljanovska: Është i nevojshëm bashkim i të gjithë qytetarëve dhe dalje masive në zgjedhje

Kandidatja për presidente e Republikës së Maqedonisë prof.dr. Gordana Siljanovska Davkova sonte u drejtua para qytetarëve të Vallandovës. Siljanovska-Davkova theks të veçantë vendosi në qeverisjen e të drejtës dhe shtetin ligjor, gjegjësisht siç tha ajo, Maqdonia nuk është shtet i lirë...

Bota 21:11

​Merkel: Notre Dame, simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane

Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notre Dame në Paris, simbol i Francës. “Këto imazhe të tmerrshme të Notre Dame në zjarr të trishtojnë. Notre Dame është një simbol i Francës dhe kulturës tonë evropiane. Ne jemi në mendime...

Maqedoni 21:02

Pendarovski në Kumanovë: Vetëm me hyrjen në BE të rinjtë do të jenë konkurrues dhe do të kenë prosperitet

Trendet e zhvendosjes të të rinjve nuk do të zvogëlohen nëse mbesim në izolim. Vetëm me hyrjen në BE dhe në NATO, në tregun e madh evropian, të rinjtë do të jenë konkurrues dhe me prosperitet, tha në takimin e sotëm me qytetarët e Kriva Pallankës, kandidati për presidentit nga LSDM-ja...

Bota 21:00

Shembet çatia e katedrales Notre Dame, publikohen pamjet rrëqethëse (Foto/Video)

Zjarri në Katedralen Notre Dame është duke u përhapur me intensitet të madh. Si pasojë e zjarrit të madh është shembur kupola qendrore e katedrales. Kryebashkiaku i Parisit, Ana Hidalgo e përshkroi rastin si një “zjarr të tmerrshëm” dhe u kërkoi personave në afërsi të respektojnë...

Kronika e zezë 20:58

MPB me padi penale kundër 23-vjeçarit nga Kumanova

SPB-Kumanovë ka ngritur padi penale kundër personit S.M. (23) nga Kumanova për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “prodhim i paautorizuar dhe shitje të substancave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”. Më 8 mars 2019, në Kumanovë, policia gjatë kontrollit tek...

Maqedoni 20:06

Reka: Qytetarët janë të lirë, sovranë, votimi është i fshehtë dhe është me rëndësi të ketë census

Qytetarët janë të lirë, sovranë, votimi është sekret dhe është me rëndësi të ketë census, tha para qytetarëve të Manastirit kandidati Blerim Reka dhe u bëri thirrje që më 21 prill masivisht të votohet. Jam optimist, tha Reka, te unë sundon energji pozitive, e kjo do të thotë se...

Maqedoni 15:27

“Bartja e administratorëve në sektorin privat do të jetë në mënyrë vullnetare”

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski thotë se bartja e të punësuarve në sektorin publik do të jetë në konsultime me punonjësit. Mançevski nuk zbulon se sa është numri i të punësuarve që do të barten nga sektori publik në atë privat, dhe kur do të...

Ballkan 15:25

Haradinaj: Nëse BE është për hapjen e çështjes së shqiptarëve në Ballkan, e hapim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se thënë se shteti i Kosovës nuk mund të bëhet në asnjë tavolinë. “Në tavolinë vetëm mund të konfirmohet ajo që ka vendos populli i Kosovës – një Kosovë pavarur e anëtarësuar në organizata ndërkombëtare si OKB dhe NATO”,...

Shëndet 15:13

Përfitimet e jashtëzakonshme të vitaminës E; 1 kapsulë xhelatinoze në ditë dhe çfarë do i ndodhë trupit do ju lërë pa fjalë

Jo të gjithë janë të vetëdijshëm se sa e rëndësishme është vitamina E për shëndetin e tyre të përgjithshëm. Shumica njohin vitaminën C, D, kalciumin apo folatet, por jo vitaminën E. Për ata që nuk janë plotësisht të vetëdijshëm për atë që mund të bëjë vitamina E, më poshtë...

Maqedoni 15:09

ASHMAA: Në mesnatë përfundon publikimi i anketave, heshtja zgjedhore fillon më 20 prill

Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele rikujton radiodifuzerët se sot është afati i fundit për publikimin e rezultateve nga hulumtimi i mendimit publik. Ata thonë se sipas Kodit Zgjedhor, anketat e mendimit publik mund të publikohen më së voni pesë ditë para datës së caktuar...

Sport 14:50

Publikohen imazhet e dhunës fizike të Johny Depp ndaj ish-bashkëshortes së tij

Amber Heard është ish-bashkëshortja e aktorit të njohur ndërkombëtar Johny Deep, e cila ka treguar imazhe të tmerrshme nga dhuna që ajo pretendon se ia ushtruar aktori. Në dokumentet e dorëzuara në gjykatë, janë përfshirë fotografi të shkatërrimit të banesës dhe sjelljes së dhunshme...

Maqedoni 14:47

“Titanik”, Janakievskit i shfuqizohet arresti shtëpiak

Gjykata Penale para dhjetë ditëve anuloi arrestin shtëpiak për ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, për rastin Titanik, që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore. Mbrojtja e Janakieskit thotë se anulimi vjen si rezultat i asaj që nuk mundet paralelisht të jenë aktive...

Maqedoni 14:34

Ahmeti flet për ikjen e qytetarëve nga Maqedonia (Video)

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M ka folur për gjendjen politike në Maqedoni dhe problemet me integrimin e vendit në BE. Ai në pyetjen e gazetares “Keni përgjegjësi për ekzilin e madh që ndodh drejt perendimit?” u përgjigj se qytetarët nuk do të gjejnë...

Shkup 13:48

NLB Banka sqarohet rreth vjedhjes së filialës së tyre në Çair

Pas informacionit të plasuar në media në Maqedoni për grabitjen e armatosur në filialën e “NLB Bankës” në Çair të Shkupit kanë reaguar nga banka në fjalë duke thënë se të punësuarit, klientët që ndodheshin në atë moment në bankë janë shëndoshë dhe paratë e klientëve janë...

Ballkan 13:45

Kapet 10.3 mln euro kokainë në Maltë, mediat: Vinte në Shqipëri

Kontejnerë që përmbanin kokainë me vlerë më shumë se 10 milionë euro janë konfiskuar nga Departamenti i Doganave të dielën në port në Maltë, sipas autoriteteve vendase. Pas sasisë prej 91.2 kg të kapur të dielën më 7 prill dhe asaj prej 24 kg të kapur të martën, të dielën (14...

Kronika e zezë 13:23

Vidhet Tutunska Banka në Butel

Shkup, 15 prill – Vidhet filiali i NLB Tutunska Bankës në Butel. Pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë dalë në vendngjarje, ndërsa po hetojnë në vendngjarje. Vjedhja, siç merr vesh gazeta KOHA, ka ndodhur para një ore, ndërsa po kërkohen autorët e vjedhjes.

Shëndet 11:55

Pini lëngun e brokolit për 21 ditë dhe s’do të keni kurrë më probleme me prostatën, trajtimi natyral që po habit edhe mjekët

E dimë se ky shkrim nuk do t’ju pëlqejë mjekëve dhe industrisë farmaceutike, por kemi kënaqesinë ta publikojmë, pasi shumë pacientë që kanë pasur problem me prostatën kanë dëshmuar se janë shëruar. Në fund të fundit, receta me brokoli, me të cilën do t’ju njohim më poshtë nuk...

Повеќе