Friday, 15 March 2019
Muzikë 19:42

U largua nga “Xing me Ermalin”, Kejvina shfaqet në videoklipin e reperes së njohur

Pas vendimit për t’u larguar nga emisioni ‘Xing me Ermalin’, velina e njohur Kejvina Kthella është shfaqur në videoklipin më të ri të reperes nga Kosova, Tayna. Projekti më i ri i reperes i titulluar ‘Kce’ u publikua së fundmi, ndërsa Kejvina bie në sy, ndërsa qëndron në thuajse...

Shkup 19:29

Vëllezrit Jakupi falin truallin për ndërtimin e shkollës në Komunën e Sarajit

Po realizohet edhe një premtim i kahmotshëm i kryetarit Bexheti, ndërtimi i shkollës fillore periferike Ibe Palikuqa në fshatin Paniçar. Kryetari Bexheti takoi Abdulla dhe Ekrem Jakupi nga fshati Paniçar i komunës së Sarajit, ky takim u realizua për një qëllim shum bamirës edhe domethënës....

Maqedoni 19:16

Forumi Rinor Islam dënon ashpër sulmin terrorist në Zelandën e Re

Si pasojë e sulmit terrorist në të cilën 49 besimtarë u vranë dhe dhjetëra u plagosën në dy xhamitë në Al Noor Mosque dhe Linwood të qytetit Christchurch në Zelandën e Re, Forumi Rinor Islam ndjenë keqëardhje dhe dënon ashpër këtë krim i cili vjen si rezultat i frymëzimit nga urrejta,...

Bota 15:57

Dalin pamje tjera nga sulmi terrorist në Zelandë të Re, dëgjohen ulurima nga të plagosurit (VIDEO +18)

49 persona të vdekur dhe mbi 48 të plagosur deri tani është bilanci i sulmit terrosit që ndodhi sot në Zelandë të Re në dy xhamitë e Deans Avenue.   Komisioneri i Policisë në Zelandë të Re, Mike Bush ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në xhami ka arritur...

Jetë 15:33

Gruaja që po jeton me tumor në fytyrë tash 40 vite

Një grua e diagnostikuar tash 40 vite me një lloj tumori thotë se nuk i pengon kjo masë, e cili ia ka përfshirë gjysmën e fytyrës. Ky lloj tumori i shkaktuar nga neurofibramatosis –  deri tani është i pashërueshëm. Së fundmi tumori ia kishte përfshirë edhe hundën, sytë dhe pjesën...

Futboll 15:29

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Europa League

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Europa League të premten në Nyon, me duelin më interesant Napoli kundër Arsenalit. Gjiganti tjetër anglez, Chelsea do të përballët me Slavia Prague, ndërsa Eintracht Frankfurt do të luajë kundër Benficës. Në çerekfinale do ta kemi një...

Futboll 15:14

Rezultate të papritur të sondazhit për lojtarin më të mirë në histori të futbollit

Ka mjaftuar një deklaratë e trajnerit Fabio Capello për të aktualizuar edhe njëherë temën rreth futbollistit më të mirë në histori të futbollit. Pele, Diego Maradona, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, jo pak herë janë cilësuar si më të mirët në histori të sportit më të dashur. Fabio...

Maqedoni 15:12

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë

Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi 20 gradë celsius. Sinoptikët për sot paralajmëruan mot me...

Futboll 15:08

Vardar – Shkupi, ndalohet hyrja e tifozëve “Shvercerë”

Nënkampionët e Maqedonisë së Veriut, Fc Vardar, nesër e pret Fc Shkupin në javën e 23 të Ligës së Parë futbollistike të Maqedonisë, njofton Zhurnal.mk Ndeshja do të luhet në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, ndërsa për “Shvercerët” hyrja do të jetë...

Bota 14:52

Sulmohet me grusht në fytyrë ministri në Zelandën e Re

Policia në Zelandën e Re ka arrestuar një 47-vjeçar, i cili qëlloi me grusht në fytyrë ministrin për Ndryshimin Klimatik. Sipas dëshmitarëve, agresori hodhi parulla kundër Kombeve të Bashkuara. Ministri për Ndryshimin Klimatik në Zelandën e Re, James Shaw, është qëlluar me grusht në...

Jetë 14:50

43 vjeçari vdes gjatë transplantimit të flokëve

Një person ka vdekur pasi iu nënshtrua një procedure 12-orëshe për transplantim të flokëve në një nga klinikat private në Mumbai. Doktorët i thanë policisë që pacienti kishte kërkuar një transplantim të fijeve të flokëve 3 herë më të dendur se që rekomandohet. Pas këtij intervenimi,...

Muzikë 14:24

Rita në bashkëpunim me këngëtaret latine, publikohet videoklipi

Është publikuar me vidoeklip kënga ‘RIP’ nga Sofia Reyes me Anitta e Rita Orën. Rita Ora është pjesë e një bashkëpunimi me artistet më të njohura latine të momentit. Kënga me titull ‘RIP’ ka bërë bashkë këngëtaret bombastike, të cilat i kanë realizuar edhe një videoklip të...

Bota 14:21

Franca dhe Britania rrisin nivelin e sigurisë rreth objekteve fetare

Autoritetet franceze sot kanë përforcuar masat e sigurisë rreth objekteve fetare, pas sulmeve terroriste në dy xhami të Zelandës së Re, ku si pasojë kanë humbur jetën 49 persona dhe janë plagosur rreth 20 të tjerë, theksoi ministri i Punëve të Brendhme në Francë, Kristaf Kastner. Në...

Maqedoni 14:14

Xhaferi për mos-dekretimin e ligjeve: Në zgjedhjet presidenciale, do të zgjidhet ky problem

Kreut i Kuvendit Talat Xhaferi, në lidhje me 11 ligjet që nuk u dekretuan nga presidenti Ivanov tha se ligjet të cilat janë votuar me 2/3 e votave nuk kanë nevojë të rivotohen dhe se të njejtat presidenti është i obliguar t`i nënshkruan. Kurse për ligjet të cilat janë miratuar me shumicë...

Maqedoni 13:30

Mitko Çavkov dënohet me 18 vjet burg

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të publikohet gjykimi për 17-të personave që kanë mbetur, nga 33 të akuzuarit më parë për dhunën në Kuvend më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëheq gjykatësja Dobrilla Kacarska, ndërsa  përfaqësuese...

Maqedoni 13:20

“27 prilli” – të akuzuarit dënohen me 211 vjet burg

Me gjithsej 214 vite burg për 17 të akuzuarit që kanë mbetur, nga 33 gjithsej më parë për dhunën në Parlament më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”. Rastin e udhëhoqi gjykatësja Dobrilla Kacarska, ndërsa përfaqësuese e akuzës ishte prokurorja Vilma Ruskovska. Me...

Maqedoni 12:06

Gjykimi për rastin “Titanik 3” do të vazhdojë më 17 prill

Gjykimi për rastin “Titanik 3” të Prokurorisë Speciale do të vazhdojë më 17 prill. Në seancën e sotme u prezantuan dëshmi materiale dhe sërish u dëgjuan “bomba”. Prokurori Gavrill Bubevski kërkoi që të mos përsëriten dëshmitë, të cilat edhe më parë janë prezantuar para trupit...

Bota 12:04

Publikohet video e plotë nga kamera e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re. Një terrorist 28 vjeçar australian ka kryer sulm në një xhami në Zelandën e Re, duke vrarë 49 vetë. Sulmuesi i armatosur që e identifikoi vetën në twitter si Brenton Tarrant, transmetoi...

Maqedoni 11:56

Papandreu: Maqedonia mund të jetë aleati ynë kryesor në rajon

Maqedonia e Veriut do të mund të jetë ndër aleatët tanë kryesor në rajon, të mbështetet në Greqinë, ndërsa kjo do të kontribuojë që Greqia ta luajë rolin e saj në rajon, thotë ish-kryeministri grek Jorgos Papandreu në intervistën për emisionin “Fokus” të televizionit grek ERT,...

Muzikë 11:45

Bebe Rexha takohet me djemtë e Backstreet Boys, emocionet nuk e lejojnë ta këndojë hitin e grupit

Bebe Rexha po vazhdon të shijoj sukseset e këngës së fundit, “Last Hurrah”, por edhe po merr kritika prej prindërve. Këngëtarja e famshme shqiptare gjatë koncerteve dhe angazhimeve në projekte muzikore, po ka mundësi që të takohet me yje botërore të muzikës. Ajo së fundi ka bërë...

Повеќе