e Hënë, 11 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Maqedoni

ubk_boskovski-jakimovski-grujovski-520x281

Paraburgim për Grujovskin dhe Boshkovskin, Jakimovskit i merret pasaporta

Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë i ka refuzuar ankesat e avokatëve të Goran Grujovskit dhe Nikolla Boshkovskit dhe i ka konfirmuar vendimet e Gjykatës së Apelit Shkup për caktim të masës së paraburgimit në kohëzgjatje...
klinika infektive

Klinika Infektive e Shkupit nuk është nën karantinë, dy pacient kanë vdekur dhe 4 janë hospitalizuar

Dy pacientë kanë vdekur në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, njëri 50 dhe tjetri 24 vjetë të dy kanë patur ludhje gjaku, njoftojnë nga Klinika Infektive. – Pacientët janë pranuar në klinikë me temperaturë të lartë dhe...
133792839

Deputetët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë që Kuvendi të vendosë se nëse do të nënshkruhet marrëveshja me Bullgarinë

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së kërkon seancë publike, të hapur dhe urgjente lidhur me paralajmërimin për nënshkrim të marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë. Kuvendi, siç theksoi në konferencën për shtyp Ilija...
ambulanc

Tragjedia në Gostivar, babë e birë vdesin për 48 orë

Brenda dy ditësh, një familje nga Simnica e Gostivarit ka humbur dy anëtarë të familjes, të cilët dyshohet se janë infektuar nga bagëtitë. Sipas mjekëve në klinikën e Gostivarit, dy viktimat janë babë e bir, të familjes Miftari....
pozari-mk01

Aktive dy zjarre në afërsi të Makedonski Brod dhe Zhelinës

Rreth gjashtë hektarë sipërfaqe është përfshirë nga zjarri në atarin e f.Trebovle-Makedonski Brod, i cili është përhapur pardje, ndërsa akoma nuk është lokalizuar dje dhe për shkak të erës së fuqishme është aktiv dhe po përhapet,...
zaev-1-520x292

Zaev do ta informojë opinionin për Marrëveshjen me Bullgarinë

Sot pasdite në orën 15:00 në konferencën për shtyp në Qeveri, Zoran Zaev do ta informojë opinionin për tekstin e harmonizuar të Marrëveshjes për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Republikën e Bullgarisë, që ishte...
akt251-zaev-borisov-car-samuil-1

Qeveria e pranoi tekstin e Marrëveshjes me Bullgarinë

Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e djeshme e pranoi Raportin për negociatat e kryera dhe tekstin e harmonizuar të Marrëveshjes për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së...
dasem-te-shtena_1501058281-6038898

Vritet 19-vjeçari në një dasëm të Likovës

19-vjeçari nga Gjermania, me origjinë nga Serbia, ka vdekur në Maqedoni, pasi ka marrë plagë të rënda në një dasëm dje në Likovë të Kumanovës. MPB ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:45. Përderisa ka qenë i ulur...
deponija-struga-4-520x390

Deponia e egër në Strugë përsëri po digjet

Deponia e egër në Strugë është ka marr përsëri flakë dhe po digjet e tëra. Në pikun e sezonit turistik dhe periudhën kur vendi është vërshuar nga ardhja e mërgimtarëve në vendlindje qyteti është i zhytur në tym dhe aromë...
ivanov-520x289

Ivanov i bën thirrje Qeverisë që ta publikojë marrëveshjen me Bullgarinë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i bën thirrje Qeverisë që ta publikojë dhe elaborojë tekstin e marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë para nënshkrimit të saj. Ivanov konsideron, siç kumtoi Kabineti...