Wednesday, 14 November 2018 | Lajme: 31

Maqedoni

Screenshot_2

LSDM kërkon përgjegjësi nga institucionet për arratisjen e Gruevskit

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se Nikolla Gruevski vërtetoi se është frikacak, por shtojnë se nuk do të ikë nga përgjegjësia. “Krimineli i dënuar Nikolla Gruevski vetë konfirmoi se është...
Nikolla-Gruevski-780x439

Mediumet hungareze prezantojnë Gruevskin: Aleati anti-Soros i Viktor Orbanit

Një nga portalet më të lexuara në Hungari 444.hu, tanimë ka shkruar një artikull në lidhje me Nikolla Gruevskin dhe e ka njoftuar opinionin se ish-kryeministri i Maqedonisë ndodhet në Budapest dhe kërkon azil politik. “Gruevski...
Screenshot_1

Zaev: Nëse Gruevski është jashtë shtetit, konsiderojmë se është në ikje

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, është pyetur në lidhje me arratisjen e Gruevskit në Hungari. Ai tha se “nuk e di nëse bëhet fjalë për ikje ose jo”. Zaev edhe një herë përsëriti qëndrimin se pushteti nuk do të përzihet...
vmro

OBRM-PDUKM: Prokuroria të nis hetime për frikësim të familjarëve të Gruevskit

Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së Dimçe Arsovski, sot në konferencë për shtyp akuzoi qeverinë për maltretim të anëtarëve të partisë së tyre, si dhe keqpërdorim të institucioneve shtetërore. Arsovski kërkoi përgjegjësi për aksionin...
Screenshot_1

Paraqitet Gruevski: Jam në Hungari, kërkoj azil politik (Foto)

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar vendndodhjen e tij, duke thënë se ka marrë edhe kërcënime me jetë. Gruevski shkruan se ndodhet në Budapest të Hungarisë...
titanik-2-mia_1542109911-5880918

“Titanik 2” anulohet për më 3 dhjetor, do të prezentohen dëshmi materiale

Për më 3 dhjetor u anulua seanca e sotme për lëndën “Titanik 2” të PPS, në të cilën duhet të prezantohen dëshmi materiale. Kryetari i këshillit Gjykues, Ognen Stavrev, dha afat prej tre ditësh që të mbrojtja të prononcohet...
mancevski10147-750x430

Mançevski: Brenda muajit fillojnë me punë administratorët e dalë nga MO-ja

Brenda këtij muaji pritet që të mbarojë sistematizimi i administratorëve që për më shumë se 10 vite marrin paga e qëndrojnë në shtëpi. Këtë e paralajmëroi sot Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Damian Mançevski...
mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj_hd-780x439

MPB: Gruevski kërkohet brenda kufijve, nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar

Ministria e Punëve të Brendshme për “Deutsche Welle” ka thënë se nuk është lëshuar fletarrest ndërkombëtar për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski dhe se ai po kërkohet brenda kufijve të shtetit. MPB nuk komentoi aksionin e mbrëmshëm...
Gjykata-Penale-780x439

Seanca gjyqësore për lëndët “Titanik 2”, “Titanik 3” dhe “Tarifa”

Në Gjykatën Penale në Shkup për sot janë planifikuar seanca gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale “Titanik 2”, “Titanik 3” dhe “Tarifa”. Gjykatësi Ognen Stavrev në seancën e fundit për rastin “Titanik 2” njoftoi...
mickovski

Mickoski: Doni të thoni se nuk e dini ku gjendet Gruevski, para kujt po bëni teatër

Kryetari i VMRO-DPMNe-së, Hristijan Mickoski sonte përmes profili të tij në rrjetin sociale facebook, ka reaguar pas urdhër arrestit ndaj ish kryeministrit Nikolla Gruevski dhe bastisjeve në makinat  e anëtarëve të VMRO-së nga policia...