Category: Muzikë
Muzikë 07.06.19 | 11:08

Loredana ka publikuar këngën, videoklipin e të cilës e ka realizuar në Kosovë

Loredana ka publikuar me videoklip këngën ‘Labyrinth’. Ka dalë videoklipi i këngës më të re të Loredanës, videoklip ky skenat e të cilit këngëtarja i ka realizuar në Prishtinë, pikërisht në ditën kur edhe e ka mbajtur konferencën për media pas akuzave nga çifti zviceran. Kënga...

Muzikë 05.06.19 | 13:51

Flaka Krelani: “Nuk mundem me hi n’kredi për klikime”

Është një prej këngëtareve me zë të jashtëzakonshëm dhe “flakë” kur flitet për performanca live. Bëhet fjalë për Flaka Krelanin e cila ishte e ftuar në emisionin e mëngjesit në T7 me ç’rast foli për projektin e saj të fundit dhe jo vetëm. Ajo në #gjesi tha se nuk ka pranuar...

Muzikë 04.06.19 | 11:11

Cardi B ka treguar buzët e reja me butoks dhe disa operacione tjera

Cardi B ka treguar buzët e saj të reja, të sapo bëra operim me butoks dhe me pirsing derisa është paraqitur sivjet për herë të parë në Summer Jam Festival Të gjithë atyre që ju ka munguar Cardi B me paraqitje, ajo është shfaqur përsëri mbrëmë në një festival, derisa më vonë është...

Muzikë 03.06.19 | 12:15

Unikkatil do ta mbajë koncertin e fundit të karrierës në Mitrovicë

Njëri ndër reperët më të preferuar të shqiptarëve, po vjen në Kosovë. Unikkatil do të vijë në Mitrovicë, ne një koncert të përmasave botërore. Data finale e ardhjes së reperit në Kosovë, është 27 korriku i këtij viti, ndërsa plot detaje janë bërë të ditura tashmë. Prive...

Muzikë 31.05.19 | 15:36

Rikthehet Katy Perry, sjell me videoklip këngën e re ‘Never Really Over’

Katy Perry është rikthyer me këngë të re. Këngëtarja e famshme dhe shumë e dashur amerikane, Katy Perry, ka publikuar me videoklip këngën e saj më të ri pas shumë kohësh. Kënga me titullin ‘Never Really Over‘ sjell Katyn si në kohën e ‘Teenage Dream’ dhe fansat po e dashurojnë...

Muzikë 27.05.19 | 12:15

Pse e fshiu?! Olti Curri e talli dhe e kritikoi publikisht, por shihni si reagon Tayna me filozofi!

Ditën e djeshme, Tayna publikoi një foto në ‘Instastory’ ku tregonte se kishte vendosur të dhuronte disa ushqime me rastin e muajit të Ramazanit. Pas kësaj fotoje, Olti Curri e ka thumbuar reperen publikisht, duke i shkruar: “O Tayna na i solle zorrët në fyt që publikon këto ‘bamirësitë’…...

Muzikë 23.05.19 | 12:00

Pas gabimit të korrigjuar nga votimi bjellorus, Tamara e para nga juria dhe e shtata në finalen e Eurovizionit

Përfaqësuesja jonë për konkursin e këngës në Eurovizion, Tamara Todevska është ende në pozitën e parë sipas votave të jurisë dhe e shtata në finalen e Eurovizionit. Sipas raportit të hollësishëm në ueb faqen e Eurovizionit, është bërë gabim në numërimin e votave të jurisë të...

Muzikë 17.05.19 | 11:25

Performanca e plotë ‘live’ e Jonidës që e kualifikoi Shqipërinë në finalen e Eurovision

Jonida ka shkëlqyer me performancën e saj në Eurovision në natën e dytë gjysmëfinale që është mbajtur mbrëmë. Jonida Maliqi ka arritur që ta kualifikoi Shqipërinë në finalen e festivalit të këngës evropiane, Eurovision. Ajo është paraqitur me këngën ‘Ktheju Tokës’, ndërsa...

Muzikë 16.05.19 | 13:37

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi. Pritjet sa i përket këtij përfaqësimi...

Muzikë 16.05.19 | 13:02

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion

Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr pjesë në Eurovizion, por hera e parë si soliste. Ajo...

Muzikë 15.05.19 | 11:29

Balada e Shyhrete Behlulit bëhet ‘remix’ që po pëlqehet nga të gjithë

Cricket vjen me një remix të radhës që po dëgjohet shumë. Cricket, producenti i njohur i shumë këngëve hite shqipe, ka bërë një remix të një kënge shumë të dashur. Ai ka zgjedhur baladën e bukur të Shyhrete Behlulit, ‘Ende e dua’ dhe e ka shndërruar në një këngë me ritme moderne. Cricket...

Muzikë 15.05.19 | 10:16

Nis Eurovision, Jonida Maliqi këndon në natën e dytë

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë nesër, natën e dytë të këtij edicioni. Qipro, ishte shteti i parë që hapi...

Muzikë 10.05.19 | 12:55

RINA po sjell bashkëpunim me divën e muzikës shqiptare, Adelina Ismailin

Që nga koha kur debutoi në muzikë e deri më sot, ajo është një prej emrave më të diskutuar në botën e shoubizit shqiptar. Me mbi nëntë projekte muzikore, të cilat numërojnë klikime të shumta, Rina pothuajse asnjë vikend nuk e ka të lirë, falë koncerteve dhe dëshirës së fansave...

Muzikë 09.05.19 | 11:33

Enca do sjellë bashkëpunimin “super hit”

Këngëtarja më provokuese në skenën muzikore, Enca, ka paralajmruar një bashkëpunim “super hit”. Është njëra prej femrave më pa komplekse në skenën tonë. Këngëtarja ka postuar një video në Instan e saj e cila ka paralajmruar një projekt bashkëpunim. Duhet cekur që shumica prej...

Muzikë 05.05.19 | 21:40

Lansohet “Dashuri” nga Estto dhe NRG Band

Estto i ka bashkuar forcat me djemtë e “NRG Band” për ta realizuar projektin e ri muzikor. Kënga titullohet “Dashuri” dhe është kompletuar edhe nga ana vizuale. Vet Estto e ka bërë muzikën dhe e ka shkruar tekstin e kësaj kënge. Producenti Alandy qëndron prapa realizimit të kësaj...

Muzikë 02.05.19 | 23:28

Këngëtari me famë botërore kënaqet me tingujt e çiftelisë në mes të Shkupit (VIDEO)

Këngëtari i famshëm amerikan, Lenny Kravitz ka mbërritur në Shkup për koncertin që do të mbaj nesër mbrëma në kuadër të turneut botëror. 54 vjeçari ka arritur disa ditë më herë në kryeqytetin maqedonas për të u ambientuar me vendin dhe njerëzit. Përmes një video që ka postuar...

Muzikë 02.05.19 | 13:17

Vendimi që mori kur i kërkuan të këndojë serbisht: Lexoni 6 fakte për Nexhmije Pagarushën

Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, është e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit, shkruan Gazeta Metro. Ajo asnjëherë nuk ka pranuar të këndoj diçka që i tejkalon vlerat tona e të lë pas dore muzikën...

Muzikë 02.05.19 | 11:18

Dafina me ndryshim drastik, shikoni çfarë iu ka bërë flokëve

Dafina Zeqiri ka shkurtuar të gjithë flokët e saj. Dafina vjen me një frizurë me të cilën nuk e kemi parë tash e sa kohë. Ajo gjithmonë ka pëlqyer të mbajë flokët e saj të shkurtër, e një kohë madje i ka hequr thuajse të gjitha për një frizurë mashkullore, shkruan Gazeta Express. E...

Muzikë 28.04.19 | 18:42

Kënga më e fundit e Noizyt është shkruar shumë vite më parë, reperi zbulon detajin interesant… (FOTO)

Pak ditë me parë reperi i njohur, Noizy, publikoi projektin e tij më të fundit muzikor të titulluar ‘Super Hot’.  Së fundmi, me anë të një postimi në ‘Instagram’, 32-vjeçari ka treguar një fakt tepër interesant nga këngët e tij. Ai ka publikuar disa foto të teksteve të këngëve...

Muzikë 21.04.19 | 17:34

Çmend Morena Taraku, mbi kuzhinë dhe pa të brendshme

Morena Taraku është shfaqur shumë provokuese në imazhin e fundit. Foton e ka publikuar në llogarinë e saj ‘Instagram‘.Ajo shihet se ka ekspozuar gjoksin dhe këmbët e gjata joshëse. Këngëtarja, ka veshur vetëm të brendshme, në pjesën e sipërme ka  shfaqur tejet shumë gjoksin.   View...

Повеќе