Category: Muzikë
Muzikë 21.04.19 | 16:39

Rihanna drejt martesës me miliarderin Hassan Jameel

Rihanna është gati t’i thotë ‘po’ propozimit të të dashurit miliarder Hassan Jameel. Rihanna duket se është gati të martohet me të dashurin e saj miliarder Hassan Jameel, shkruan Metro.co.uk, transmeton lajmi.net. Këngëtarja 31 vjeç dhe Hassan 30 vjeç së fundi janë parë duke shijuar...

Muzikë 19.04.19 | 14:16

Fjolla Morina “del në shitje”: Me kaq para do të bëja seks me një biznesmen

Këngëtarja Fjolla Morina shpesh herë vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram. Në fotot që ajo poston shumë herë nuk lë fare hapësira për imagjinatë. Por së fundmi Fjolla është vënë në qendër të vëmendjes për shkak...

Muzikë 12.04.19 | 14:31

Investoi qindra mijëra euro në të, Capital T publikon videoklipin super të shtrenjtë

Capital T ka publikuar Reperi i famshëm kosovar Capital T, sapo e ka publikuar këngën e tij më të re. Klipi i reperit është tejet i kushtueshëm, ndërsa reperi shfaqet në një aeroplan privat me miqtë e tij. Ai po ashtu ka investuar edhe në veshje, të cilat janë kryesisht të markës Gucci. Kënga...

Muzikë 09.04.19 | 11:19

Kënga e re e Jennifer Lopez, tepër seksi për të sëmurit me zemër

Jennifer Lopez ka treguar asetet e saj të mahnitshme në videon e saj më të re muzikore, një video që ta lë pa frymë dhe quhet “Medicine” dhe është realizuar me French Montanan. Jenny nga “blloku” është kthyer. Jennifer Lopez (49) ka lansuar videon e saj më të re “Medicine”,...

Muzikë 09.04.19 | 00:36

Tayna vetëshpallet Guardiolë e repit

Reperja Tayna si duket është në elemente të vetëkënaqësisë së saj në muzikë Reperja, e cila ka bërë famë të madhe kohëve të fundit në Kosovë, ka publikuar një “Freestyle” në Instagram, ku siç bëjnë zakonisht reperët, e ka lavdëruar vetveten. E në këtë rast, Tayna e ka...

Muzikë 05.04.19 | 20:08

E dashura e Feros shfaqet pa grim dhe duket mahnitëse

Modelja e njohur, Arbenita Ismajli gëzon një karrierë të suksesshme në fushën e saj. Përveç që njihet si modele me renome, ajo ka rrëmbyer vëmendje pas lidhjes së saj me reperin e njohur, Fero. Arbenita në rrjetin social Instagram numëron mbi 209 mijë ndjekës dhe aty publikon kohë pas...

Muzikë 05.04.19 | 11:16

Capital T paralajmëron këngën e re

Capital T ka qenë shumë aktive me projekte muzikore që nga fillimi i këtij viti. Reperi i njohur kosovar, pak kohë pasi që lansoj këngën ‘Borebardha’ në bashkëpunim me reperin 2po2, tashmë ka paralajmëruar këngën e re. Përmes një video të shkurtër, të publikuar në ‘Instagram’,...

Muzikë 26.03.19 | 13:13

Justin Bieber me një postim prekës konfirmon lagimin nga muzika, këto janë arsyet

Justin Bieber ka konfirmuar largimin e përkohshëm nga muzika. Kohët e fundit fansat e Justin Beiber dhe muzikës së tij kanë qenë të shqetësuar për këngëtarin, për shkak të problemeve të tij me depresionin dhe shëndetin mendor. Fillimisht ai postoi në Instagram një mesazh për të gjithë...

Muzikë 25.03.19 | 11:16

Këngëtaret e Spice Girls, seks me njëra-tjetrën

“Kjo ndodhi dhe, ne qeshëm shumë.” Mel B lëshon “bombën” dy muaj para fillimit të nisjes së turit të ribashkimit të “Spice Girls”. Dhe thërret në kauzë Geri Halliwell: në fakt duket se të dyja kishin pasur marrëdhënie seksuale në vitet 1990. Vetëm një herë. Këngëtarja,...

Muzikë 19.03.19 | 11:26

Tayna vjen me video të nxehtë nga Tailanda

Ështrë ndër këngëtaret me të dashura për rinin shqiptare. Reperja e njohur Tayna tani po i kalon pushimet në Tailandë. Nga atje ajo ka publikuar foto të ndryshme. Autorja e shumë hiteve, Tayna, ka zgjedhur vendet e ngrohta për të pushuar në këto ditë të marsit. Ndërsa për t’i mbajtur...

Muzikë 19.03.19 | 00:21

Befason Tuna

Këngëtarja Tuna ka publikuar disa nga këngët e saj që janë pjesë e albumit të saj më të ri Tuna është rikthyer në skenë më fuqishëm së kurë. Pasi që lansuar në treg albumin e saj ku ka një numër të madh bashkëpunimesh me dyshen e njohur kosovare, Armend Rexhepagiqi. Kënga e parë...

Muzikë 15.03.19 | 19:42

U largua nga “Xing me Ermalin”, Kejvina shfaqet në videoklipin e reperes së njohur

Pas vendimit për t’u larguar nga emisioni ‘Xing me Ermalin’, velina e njohur Kejvina Kthella është shfaqur në videoklipin më të ri të reperes nga Kosova, Tayna. Projekti më i ri i reperes i titulluar ‘Kce’ u publikua së fundmi, ndërsa Kejvina bie në sy, ndërsa qëndron në thuajse...

Muzikë 15.03.19 | 14:24

Rita në bashkëpunim me këngëtaret latine, publikohet videoklipi

Është publikuar me vidoeklip kënga ‘RIP’ nga Sofia Reyes me Anitta e Rita Orën. Rita Ora është pjesë e një bashkëpunimi me artistet më të njohura latine të momentit. Kënga me titull ‘RIP’ ka bërë bashkë këngëtaret bombastike, të cilat i kanë realizuar edhe një videoklip të...

Muzikë 15.03.19 | 11:45

Bebe Rexha takohet me djemtë e Backstreet Boys, emocionet nuk e lejojnë ta këndojë hitin e grupit

Bebe Rexha po vazhdon të shijoj sukseset e këngës së fundit, “Last Hurrah”, por edhe po merr kritika prej prindërve. Këngëtarja e famshme shqiptare gjatë koncerteve dhe angazhimeve në projekte muzikore, po ka mundësi që të takohet me yje botërore të muzikës. Ajo së fundi ka bërë...

Muzikë 14.03.19 | 15:45

Enca intervistë në televizionin arab, lajmëron se do të perfomojë në Kurdistan

Enca Haxhia përveç fansave që ka në trevat shqiptare, ajo shpesh ka treguar që e duan edhe në vendet arabe. Madje, këngëtarja ka realizuar një intervistë në një televizion të njohur në Irak, teksa është shprehur të jetë e entuziazmuar për këtë. Kjo intervistë do të shfaqet më...

Muzikë 14.03.19 | 14:22

U lavdërua shumë videoklipi i Jonidës për Eurovision, por del të jetë i kopjuar

Jonida Maliqi i ka realizuar një videoklip shumë të veçantë këngës së saj ‘Ktheju tokës’, me të cilën përfaqëso Shqipërinë në Eurovision këtë vit. Megjithatë, publikimi i klipit të kësaj kënge është bërë shkak për debate në lidhje me plagjiaturën. Kjo është pikëpyetja...

Muzikë 14.03.19 | 11:37

Tayna e “përzien” shumë, prej “a bon me fol, deri tek “edhe sonte bajrak ner qika ooo”

Reperja Tayna ka lansuar këngën e saj më të re “Kce” “A bon me fol” dhe një pjesë këngës “konagjeqi” janë pjesë e këngës më të re të Taynas. “Kce” është projekti i ri i Taynas, ku në qendër të videos ka një party interesant, por ka edhe mishmash të madh në tekst...

Muzikë 11.03.19 | 13:44

Jonida Maliqi publikon videon e këngës që do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

Kanë mbetur edhe dy muaj deri tek nisja e një prej festivaleve më prestigjioze evropiane të muzikës, Eurovision. Shqipërinë do ta përfaqësojë këngëtarja e njohur Jonida Maliqi, e cila kishte triumfuar në festivalin e RTSH-së. “Ktheju tokës”, titullohet kënga me të cilën kishte triumfuar...

Muzikë 11.03.19 | 12:04

Fanset u alivanosën në koncert, ky është reagimi i Taynas

Koncerti i Taynas dhe Medës për ditën e 8 marsit ka bërë me të vërtetë një bujë të madhe. Tayna ka mbajtur një koncert në një nga diskotekat në Zvicër, për ditën ndërkombëtare të gruas. E ky koncert po përflitet shumë për faktin se shumë gra kanë qenë të pranishme, sa që...

Muzikë 07.03.19 | 11:47

Patrisi poston për Tunën si një fans i saj

Edhe bashkëshorti i Tunës menzi po e pret publikimin e albumit të saj. Tuna po sjell album pas shumë kohësh. Këngëtarja ka vendosur që ta emërojë albumin e saj ‘Fortuna’, ndërsa më 8 mars do ta publikojë atë me një koncert të madh ‘live’ në Filharmoninë e Shkupit,...

Повеќе