Lyoni importon tre pikë nga stadiumi “Ibrox” në Glasgou. Tre pikë. domethënëse në kuadër të Grupit A të Europa League.

Lyoni e mposhti me rezultat 2:0 Rangers. Vendasit dëshpëruan me rezultat, ndërsa skuadra franceze ia doli me sukses në sfidën e parë të fazës së grupeve.

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, reprezentues i Zvicrës, u paraqit nga minuta e 71-të, duke treguar angazhim.

Golat i shënuan Ekambi (23′) e Slimani (55′).

Lyoni kryeson grupin me 3 pikë, pasojnë Sparta Praga 1, Brondby 1 dhe Rangers me 0 pikë.