Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Ballkan

auto_22fdhh1524762972-696x491

Deklarata e Ramës, myslimanët shqiptarë kundër kryeministrit

Në një kohë kur ekonomia e vendit është në ditë të këqija, taksat shtohen dhe rriten në mënyrë të pajustifikuar, korrupsioni galopant ka pllakosur çdo qelizë të veprimtarisë ekonomike të vendit dhe reforma në drejtësi nuk...
auto_drejtesia-587x3301524809129-750x430

Drama e emigrantit shqiptar me nusen nga Lihtenshtajni: I dashur, unë do të bëhem burrë!

Gjykata duhej të mërkurën  vendoste për një martesë fiktive. Të pandehurit ishin një nënë, vajza e saj dhe ish burri i saj – duke u akuzuar se përmes martesës fiktive kishin mundësuar lejeqëndrimin. “Kur e pashë atë, rrash...
screenshot-2_1524752684-6078728

Kryeministrin Haradinaj e zë gjumi sërish në Kuvend

Sot deputetët e kanë pritur kryeministrin Ramush Haradinaj për katër interpelanca. Shefi i ekzekutivit duket të ketë shkuar i lodhur në këtë seancë pasi aty e ka zënë gjumi. Ulësja e kryeministrit në sallën e Kuvendit është...
lo_1524728864-2112312

Londra kërcënon keq Beogradin

Sipas portalit nga Beogradi “Srbija danas” (Serbia sot), Britania e Madhe ka hyrë në luftë të hapur me Serbinë në të cilën nuk do të zgjedhë mjete për ta rrëzuar Vuçiqin dhe pushtetin në Beograd, për ta ndarë Serbinë nga...
ambasada46

Ambasada amerikane bën thirrje: Kush mund të punojë gjatë verës në SHBA

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka postuar në Facebook një thirrje duke i kërkuar studentëve shqiptarë që t’i bashkohen programit të punësimit gjatë verës në Amerikë. Në njoftim, ambasada bën me dije se çdo student që...
1-1004-750x430

Adoleshentja vjedh paratë e familjes dhe ia jep të dashurit: M’i vodhën!

Një vajzë e re në Kamzë ka vjedhur lekët e familjes së saj, duke ia dhënë të dashurit dy vjet më të madh. Përveç se ka kryer aktin e dënueshëm, ajo ka denoncuar rastin sikur i janë vjedhur paratë. Megjithatë, i riu i ka kthyer...
isis

Ermira është martuar me një shqiptar të ISIS-it nga Maqedonia, tani kërkon ndihmë të kthehet mbrapa (VIDEO)

Hera e fundit që foli me motrën e tij është para dy dite. Arton Sekiraqa nuk e di a do të ketë mundësi të bisedojë sërish me Ermirën, e cila ndodhet në një kamp të ISIS”it në Siri. Motra, në telefonatën e fundit, i ka treguar...
m2-1-780x439_1524684176-2389464

Vrasje misterioze në Afrikën e Jugut, gjendet një trup i një njeriu që ngjante me vrasësin e Arkanit

Policia në Republikën Jugafrikane ka gjetur trupin e një burri, për të cilin dyshohet se është Milan Gjuriçiq – Miki nga Loznica, i cili është dënuar me 30 vjet burg për vrasjen e Zheljko Razhnatoviq Arkanit. Sipas informatave...
v3-3

Vajza e vogël e myftiut Tërnava heq mbulesën, ja si duket tani! (FOTO)

Myftiu Naim Tërnava, ka dy vajza. E madhja Refiqe, sillet dhe vepron sipas parimeve të fesë por vajza tjetër, Lejla, është krejtësisht ndryshe nga ajo e para. Ajo përveq që nuk mban mbulesë sikurse Refiqja, ka edhe shumë dallime...
mesuesja-1200x630-1024x538-750x430

Mësuesja rrah me shkop fëmijët: Zhulsa, qafë pa larë (Video)

Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç. Madje, ajo ushtron edhe dhunë psikologjike, duke i quajtur të miturit zhulsa, të palarë, të këqij...