Një termet i fuqishëm ka goditur sërish vendin tonë.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe me një thellësi 5 kilometra.

Epiqendra ishte 27 km larg Tiranës. Edhe kjo lëkundje ka krijuar panik.