Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ftohtë dhe me reshje të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 2 deri 8 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojnë reshjet e shiut dhe moti i ndryshueshëm.