Category: Muzikë
Muzikë 06.03.19 | 11:50

Adelina Tahiri shfaqet në krah të bashkëshortit, ja si e quan

Adelina Tahiri dhe Serjozha Markov, momentalisht janë një nga çiftet më “IN” shqiptare. Edhe pse martesa e tyre bëri bujë në shtypin mediatik, çifti e dëshmojnë se dashuria që kanë për njëri-tjetrin është mbi të gjitha. Së fundmi, këngëtarja Tahiri ka hedhur një fotografi...

Muzikë 01.03.19 | 15:06

Dafina Zeqiri publikon projektin e ri “A e man n’men?”

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka publikuar videoklipin e saj më të ri. Superylli ka realizuar këngën e re që është një pop baladë. “A e man n’men”, titullohet projekti më i ri i Duffyet i cili u lansua sot. Videoklipi u realizua nga Supercut dhe regjisorja, Dina Morina. Në këtë videoklip...

Muzikë 28.02.19 | 10:51

Mozzik paralajmëron këngë për vajzën e tij

Mozzik tash e një kohë është duke punuar në albumin e ri. E në këtë album, reperi ferizajas zbulon se është edhe një këngë për vajzën e tij, Hanën. Një ndjekës i ka shkruar se do ishte mirë që të bënte një këngë për vajzën dhe Mozzik nuk heziton fare t’ia kthejë: “E kom...

Muzikë 27.02.19 | 15:11

Enca provokon rëndë, nxjerr në shesh asetet joshëse (Foto)

Këngëtarja Enca Haxhiu ka publikuar një foto me ndjekësit e saj ku është shfaqur provokuese, shkruan GazetaBlic.Në llogarinë e saj ‘Instagram‘,ajo ndan imazhe të shumta me fansat. Së fundi, ka postuar një foto ku po duket bukur, por këngëtarja nuk harron t’a ekspozojë gjoksin gjigant. Shikojeni...

Muzikë 26.02.19 | 11:36

“Sa shumë të paskam…”, Elvana Gjata dedikim dashurie Florit?

Këngëtarja Elvana Gjata u përfshi në një skandal mbrëmjen e 4 tetorit 2018, pasi i dashuri i saj Ervin Mata ishte pjesë e atentatit të ndodhur në zonën e ish-bllokut, ku humbi jetën i riu Fabiol Gaxha. Pas kësaj ngjarjeje si për çudi edhe Flori Mumajesi iu rikthye vrullshëm postimeve...

Muzikë 25.02.19 | 11:32

“Zorraxhinj s’dua në shtëpi”, Sabiani sikletos keq të bijën në publik

Keisi Medini është një vajzat, që shpesh herë bëhet kryefjala e mediave rozë. Kjo gjë ndodh për shkak të fotove provokuese, që modelja dhe këngëtarja poston në profilin e saj në Instagram. Mbrëmjen e djeshme, ajo ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”, së bashku me të atin,...

Muzikë 22.02.19 | 14:40

Majk publikon këngën më të re ‘Nuk dorëzohna’

Reperi kosovar, Majk ka sjell këngën e re të bazuar në jetën e tij. “Nuk dorëzohna”, mban titullin kënga e re e Majkit që ka të bëjë me jetën personale të reperit. Madje, Majk tha se ky projekt mund të jetë edhe për të tjerët që shumë herët kanë filluar të punojnë dhe besojnë...

Muzikë 18.02.19 | 12:43

Elvana Gjata rikthehet më e fortë se kurrë, surprizohen fansat

Këngëtarja Elvana Gjata ka zbuluar një surprizë të këndshme për të gjithë fansat e saj gjatë një interviste të dhënë për mediat kosovare. Teksa u prononcua për “Klan Kosovën”, këngëtarja la të kuptohet se koha e pritjes po merr fund, pasi shumë shpejt do të kthehet me një...

Muzikë 15.02.19 | 15:02

Propozim ëndrrash, dalin pamjet nga fejesa e Eni Koçit dhe Genc Prelvukajt

Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi qenkan fejuar në fshehtësi dhe kanë pritur deri sot për të bërë të ditur lajmin e bukur. Me një dekor shumë romantik, këngëtari është ulur në gjunjë dhe i ka propozuar për martesë partneres së tij. “Momenti më i bukur, në Plavën e bukur, me të bukuren...

Muzikë 13.02.19 | 19:29

Tayna po vjen me këngë të re, kjo është tematika

Këngëtarja që po bën bujë me këngët dhe paraqitjet e saj, Tayna duket se është në përgatitje të një kënge të re. Rep-artistja e njohur shqiptare, Tayna, siç duket është duke e bërë gati projektin e saj të ri muzikor i cili pritet të dal ditëve të fundit. Në një ‘story’...

Muzikë 13.02.19 | 12:40

Justin Bieber në gjendje të rëndë, po merr trajtime për depresion

Justin Bieber ka nisur të trajtohet për depresionin. Ky lajm vjen pasi ai zbuloi për ‘Vogue’ se ka vuajtur për shumë kohë nga varësia ndaj lëndëve narkotike. Sipas burimeve për ‘People’, këngëtari së fundmi po vuan nga depresioni dhe po merr mjekime për të ardhur në vete. “Justin...

Muzikë 13.02.19 | 12:14

Era publikon trailerin e këngës “Selfish”

Era Istrefi është në pritje të lansimit të këngës së saj më të re për tregun ndërkombëtar. “Selfish” mban titullin kënga më e re e këngëtares shqiptare, të cilën do ta sjellë të premtën në bashkëpunim me Dimitri Vegas dhe Like Mike, shkruan portali arbresh.info Kënga “Selfish”...

Muzikë 11.02.19 | 11:58

Pritjes i erdhi fundi, Elvana Gjata vendos të rikthehet pranë publikut në një datë të shënuar për shqiptarët

Ngjarja e rëndë e Bllokut, ku mbeti i vrarë një person dhe u përfshinë disa të tjerë, mes të cilëve edhe biznesmeni Ervin Mata, i kushtoi një shkëputje të shkurtër nga jeta artistike dhe publike Elvana Gjatës, mirëpo mesa duket nuk do të zgjasë shumë pasi këngëtarja e njohur do të...

Muzikë 11.02.19 | 11:25

Fjalimi prekës i Duas pas fitores: Nuk ka rëndësi prej nga vini, gjithmonë ndiqeni ëndrrën

Dua Lipa ka fituar dy çmime Grammy gjatë natës së mbrëmshme në LA. Dua Lipa ka pasur një natë me të vërtetë të suksesshme, më të suksesshmen madje deri tani në karrierën e saj. Ajo është bërë fituese e dy çmimeve Grammy e madje edhe ka performuar në ceremoninë kryesore, shkruan...

Muzikë 11.02.19 | 11:00

Kejvina Kthella tërbon rrjetin, publikon foto e zhveshur dhe po bën namin… (FOTO)

Kejvina Kthella ka tërhequr vëmendje me fotografitë e fundit të realizuara. Biondina, ka pozuar së fundmi me të brendshmet e markës Calvin Klein. Kthella fotot e realizuara i ka ndarë me ndjekësit në Instagram, ndërsa marrë parasysh se janë realizuar veç me të brendshme, nuk kanë munguar...

Muzikë 11.02.19 | 10:46

Dua shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy” (VIDEO)

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike”, për këngën e saj të suksesshme “Electricity”,...

Muzikë 08.02.19 | 16:09

E dashura e Feros shfaqet në veshje provokative

Arbenita vjen shumë provokuese në fustanin e shkurtër. Arbenita Ismajli është një ndër modelet më të reja me prejardhje nga Kosova. Ajo po përflitet se është në lidhje me reperin e njohur, Feron. Arbenita vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të shumta ndërsa...

Muzikë 08.02.19 | 15:25

Publikohet videoklipi, “Going Bad” sjell të bashkuar Drake dhe Meek Mill

Meek dhe Drizy kanë ardhur më të fortë dhe më të frikshëm. Me konlifktin e tyre tashmë pjesë e të kaluarës, Meek dhe Drake kanë bashkuar forcat në videoklipin “Going Bad”. I xhiruar në Los Angeles muaj më parë, klipi në regji të Kid Art i shfaq dy reperët në formë me një grup...

Muzikë 08.02.19 | 13:39

Revista zvicerane me shkrim skandaloz për shqiptarët, me fjalë të rënda flasin për suksesin e Loredanës

Zviceranja me prejardhje shqiptare konsiderohet si reperja më e suksesshme në Gjermani. Revista “Weltwoche” e Zürichut në numrin më të ri ka botuar të enjten një tekst për një këngëtaren e repit të quajtur Loredana, e cila është me origjinë shqiptare. Pra, shqiptare zvicerane. Ajo...

Muzikë 06.02.19 | 11:14

Tayna nuk po rehatohet, sërish ndryshon dukjen

Jemi mësuar që Taynën ta shohim në stile të ndryshme, sidomos kur bëhet fjala për flokët. Këngëtarja që u bë e famshme me këngën “Columbiana”, Tayna, gjithmonë po befason për të mirë me dukje të reja. Pasi që u bë një bionde seksi ajo tani ka vendosur që ta ndërroj stilin...

Повеќе