Category: Kronika e zezë
Kronika e zezë 29.07.19 | 19:31

Vrasje në Kërçovë, një burrë gjendet i vdekur

Shtatëdhjetë e pesë vjeçari u gjet i vdekur në shtëpinë e tij të familjes në fshatin Crvevci, Kërçovë. Nga Prokuroria thonë se personi jetonte i vetëm në shtëpi, ndërsa nga autopsia, doli që ai ishte mbytur. “Për shkak të dyshimit për shkaqet e vdekjes që ka ndodhur tek një person,...

Kronika e zezë 28.07.19 | 13:32

Del nga rruga motoçikleta ATV me targa të Zvicrës, lëndohet 37-vjeçari nga Kumanova

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se gjatë ditës së djeshme në hyrje të fshatit Shllupçan një motoçikletë ATV është aksidentuar duke dalë nga trajektorja e rrugës, si pasojë është lënduar 37-vjeçari nga Kumanova. “Më 27 korrik 2019 rreth orës 15:30 në rrugën rajonale...

Kronika e zezë 28.07.19 | 13:00

Arrestohet një shtetas i Belgjikës në Tabanoc

Në kalimin kufitar Tabanoc  dje  në hyrje në vend është arrestuar një shtetas i Belgjikës, i cili kërkohej me fletë-arrest nga Interpoli. Ministria e Brendshme njoftoi sot se në vendkalimin kufitar Tabanoci në Republikën e Maqedonisë Veriore në orën 14,40 të mëngjesit u paraqit A....

Maqedoni Kronika e zezë 26.07.19 | 13:19

Tetovë, gjendet i vrarë funksionari i komunës (emri)

Para pak çastesh në afërsi të sheshit kryesor të Tetovës është gjetur i vrarë shtetasi Fatmir Tahiri i datëlindjes 1962 nga Tetova. Personi i pajetë është gjetur i vrarë në veturën e tij në afërsi të shtëpisë së tij në Tetovë. Personi i vrarë ka qenë ish-shoferi ish-kryeministrit...

Kronika e zezë 04.07.19 | 13:41

Aksident mes dy veturave në rrugën Kondovë-Sfillare, dy persona përfundojnë në spital

Dje rreth orës 07:15 në rrugën lokale Kondovë – Sfillare, ka ndodhur një aksident komunikacioni mes dy veturave “Golf”. Njërën prej veturave e ka drejtuar K.S (21) nga Sfillarja e Poshtme, ndërsa tjetrën J.M (47) gjithashtu nga Sfillarja e Poshtme. Në aksident me lëndime të rënda trupore...

Kronika e zezë 02.07.19 | 12:40

Aksident në Tetovë, lëndohen tre persona

Tre persona, prej të cilëve një i mitur janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në Tetovë. Siç njoftojnë nga SPB Tetovë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 23:55 në bulevardin “Vidoe Smilleski-Bato”, kur R.R (23) nga Tetova, ka humbur kontrollin mbi makinën “Volkswagen...

Kronika e zezë 02.07.19 | 08:48

Treni i linjës hekurudhore Kumanovë-Shkup del nga binarët (Foto)

Treni i linjës hekurudhore Kumanovë Shkup në orët e para të mëngjesit ka dalë nga binarët. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Çerkez. Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për dëme tjera. Treni ishte i kategorisë kargo ndërsa po transportonte çelik të rendë./Alsat/

Kronika e zezë 01.07.19 | 15:00

Në Zhelinë të Tetovës, babai plagos djalin! E kap në makinë me shokun e tij

Babai me mjet të fortë ka lënduar djalin e tij pas një zënke, ku i njëjti e kishte kapur djalin e tij në shoqëri të një djali tjetër në Zhelinë të Tetovës. Policia e Tetovës informon se ngjarja ka ndodhur mbrëmë pas orës 20.00, ndërsa i lënduari është mbajtur për shërim të mëtejshëm...

Kronika e zezë 01.07.19 | 14:13

Prokuroria ngre aktakuzë në lidhje me aksidentin tragjik në Llaskarcë

Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka lëshuar aktakuzë për gjashtë persona të cilët dyshohen se kanë kryer vepra të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe pronës në trafik, vepra këto që rezultuan me aksidentin tragjik të autobusit të kompanisë “Durmo Tours”, ku jetën humbën...

Kronika e zezë 01.07.19 | 13:23

Zhelinë, therret me thikë 23 vjeçari, arrestohen dy persona

Dje rreth orës 21 e 55 minuta, në SPB Tetovë është denoncuar se në fshatin Zhelinë të Tetovës gjatë një zënke familjare F.R. (56) nga fshati Zhelinë me mjetë të mprehtë e ka shpërthyer djalin e tij R.R. (23). Sipas denoncimit , deri sa R.R. Ka qenë e shoqëruar me të dashurën e tij...

Kronika e zezë 01.07.19 | 09:00

Ndërron jetë një person në aksident trafiku në rrugën Bogdanci-Stojakovo

Një person ka ndërruar jetë në një aksident komunikacioni që ka ndodhur dje në mes një motoçiklete “Baotian 15” pa targa regjistrimi dhe një kamioni “Mercedes Aktros”, me targa të Gjevgjelisë. Siç informojnë nga MPB, aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 22:50 në rrugën lokale...

Kronika e zezë 27.06.19 | 13:13

Aksident në Manastir, lëndohet një grua

Më 26.06.2019 në orën 16:30 në kryqëzimin Kukureçanska-Manastir ka ndodhur një aksident në mes tre automjeteve, ku lëndime të rënda trupore ka marrë një grua. Aksidenti ka ndodhur në mes një autmjeti transportues “Man” me targa të Gjevgjelisë, e drejtuar nga M.L. (50) nga Bogdanci,...

Kronika e zezë 25.06.19 | 11:53

Aksident trafiku në Shkup, lëndohet rëndë një motoçiklist

Me 24.06.2019 në ora 09.20 në bulevardin ‘Goce Dellcev’ në Shkup, O.I.(33) nga Shkupi duke drejtuar motoçikletën “Ersi” me targa nga Shkupi, e ka humbur kontrollin dhe ka rënë në rrugë, transmeton Almakos. O.I. është lënduar rëndë dhe është dërguar në Kompleksin e Klinikave...

Kronika e zezë 24.06.19 | 12:15

Gostivar, kamioni shtyp për vdekje 57-vjeçarin

Gjatë ditës së djeshme, ka ndërruar jetë 57-vjeçari I.E, si pasojë e shtypjes me kamion të tipit “Tam”. Siç njoftojnë nga MPB, më 23 qershor 2019, në orën 12:30, në MPB është njoftuar se në fshatin Skudrinjë, I.E. (57) ka vdekur pasi është goditur nga kamioni i tipit “Tam”...

Kronika e zezë 23.06.19 | 00:57

Ky është i riu nga Gostivari që humbi jetën nga aksidenti fatal në qarkoren e Shkupit (VIDEO)

Dje pasdite në një aksident fatal në qarkoren e Shkupit, humbin jetën dy persona mes tyre një polic shqiptar nga Shkupi dhe i riu nga Gostivari, njofton TetovaSot. Safet Bajrami, është njëri nga dy policët i cili vdiq në spital nga plagët e marra nga aksidenti fatal në qarkoren e Shkupit,...

Kronika e zezë 21.06.19 | 00:43

Gjendet trupi i pajetë i 38-vjeçarit nga Shkupi

Prokuroria Themelore Publike njofton se kanë kryer inspektime në Karposh të Shkupit, ku para një ndërtese është gjetur trupi i pajetë i një 38 vjeçari. Në mënyrë që të zbardhet plotësisht rasti dhe të përcaktohen shkaqet e vdekjes, prokurori publik ka lëshuar urdhër për autopsi të...

Kronika e zezë 19.06.19 | 17:42

Arrestohen pesë persona në Shkup, e detyronin të miturën për shërbime seksuale

Pas hetimeve është vërtetuar se në periudhë prej 22.09.2017 deri më 27.02.2018, pasi që nëna e fëmijës është mbajtur në paraburgim, i akuzuari i parë si baba i saj, ishte obliguar për tu kujdesur për vajzën 15-vjeçare. Duke e keqpërdorur pozitën e prindërit, në dy raste i njëjti...

Kronika e zezë 18.06.19 | 14:11

Aksident i rëndë në rrugën Shkup-Tetovë, në afërsi të Zhelinës (Foto)

Aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pasdite në rrugën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Zhelinë. Shoferi i një kamioni ka humbur kontrollin dhe është përmbysur. Dëshmitarët që kanë qenë të pranishëm kur ka ndodhur aksidenti, thonë se shoferi është lënduar. Aksident i rëndë...

Kronika e zezë 14.06.19 | 10:29

Aksident në autostradën Tetovë Shkup, dy makina fluturojnë në greminë

Edhe një aksident trafiku në autostradën Tetovë Shkup në afërsi të Tetovës. Aksidentohen dy makina dhe për pasojë fluturojnë nga autostrada dhe përfundojnë në greminën afër fushave. Edhe ky aksident ku kanë marrë pjesë dy makina, ka kaluar vetëm me lëndime të lehta dhe dëme materiale.

Kronika e zezë 13.06.19 | 10:53

20-vjeçari nga Batinca, njëri prej personave që humbi jetën në aksident

20-vjeçari S.SH. nga fshati Batincë është njëri nga dy të vdekurit në aksidentin tragjik në rrugën 1 maji (“Përvomajska”) në Shkup në drejtim të Draçevës, gjegjësisht në Pintia. 20-vjeçari ka qenë duke drejtuar makinën e tipit VW Golf 5. Aksidenti kishte ndodhur mes dy makinave,...

Повеќе