Category: Jetë
Fun 13:34

Viti i Ri nëpër botë, cilat janë traditat dhe ritualet fatsjellëse

Traditat e lashta dhe moderne për të festuar Vitin e Ri në botë janë të shumta. Nëse më datë 31 dhjetor ndodheni në një vend të huaj, përshtatuni me zakonet lokale dhe ritualet fatsjellëse. Numra magjikë dhe ngjyra fatsjellëse Sipas besëtytnive në shumë vende të botës, numri 12 është...

Jetë 13:18

Çifti lezbike na tronditi duke zbuluar se çfarë bëjnë në shtrat (Video)

Bria dhe Chrissy një çift lesbikesh, zbulojnë realitetin e tyre përmes një videoje. Kjo video thyen iluzionin dhe shkon larg asaj që ne pandehim të shohim në një çift lesbikesh. Jemi mësuar të shohim homoseksualët dhe lesbiket duke përdorur lodra në vend të vaginës dhe penisit. Mirëpo...

Jetë 14:52

Pasoja nga mbajtja e telefonit në xhep

Tashmë telefonat e mençur janë pjesë thuajse e pandashme e secilit. Mirëpo, rrezatimi i tyre në fakt lë shumë pasoja, dhe është mirë të dihen anët negative të mbajtjes afër të telefonit, sidomos për ata që vazhdimisht e mbajnë në xhep. Disa studime kanë treguar se rrezatimi i telefonit...

Fun 12:48

Ja çfarë do t’i ndodhë Tokës në 100 vitet e ardhshme

Qoftë një pemë që rrëzohet apo një ndryshim tektonik, diçka diku dhe atje ndryshon në mënyrë të pakthyeshme. Prandaj, nuk është e pazakontë të pyesim veten:Si do të jenë këto evolucione në fund të këtij shekulli? Ja cilat janë 5 gjërat që mendohet se do të ndodhin në tokë në...

Teknologji 15:37

Deri tani e keni karikuar celularin GABIM/ mësoni si është mënyra e duhur

Është e vështirë për shumicën e njerëzve të kalojnë disa orë larg celularit të tyre. Por duket sikur mos zgjatja e batërisë e bën akoma ëm të vështirë mbajtjen e tij për një kohë të gjatë. Por ka disa mënyra për ta bërë atë të zgjasë më shumë: Koha më e keqe për të...

Fun 15:33

Vëmendje/ Paolo Fox parashikon muajin më fatsjellës të çdo shenje horoskopi për 2019-n

Dashi Muajt e parë do të jenë më të lehtë se viti që po lëmë pas, por pikërisht në këta muaj duhet të reflektoni mbi jetën tuaj. Mes datës 21 mars dhe më 19 prill keni mundësi për të nisur një jetë të re, të shpërnguleni diku, të nisni karrierën, të mbroni kauzat tuaja personale...

Fun 12:55

Kjo është arsyeja pse çdo 7 vite, ndryshon kursi i jetës sonë

Çdo shtatë vjet, të gjitha qelizat e trupit tonë rinovohen. Në fund të vitit të shtatë, gjithçka ndryshon tek ne, ashtu si stinët. Linja e jetës fillon me lindjen dhe mbaron me vdekjen. Pas 70 vjetësh, cikli është i mbyllur. Ky cikël është i ndarë në 10 pjesë. Cikli i parë (0-7 VJET) Gjatë...

Fun 12:52

Shkenca: Shenjat që tregojnë se jeni më të mençur sesa shoqëria juaj

Si e dini nëse dikush është i mençur? Sipas shkencëtarëve, nuk ka nevojë që ta futni askënd në teste për matjen e inteligjencës, pasi që ka disa shenja të cilat mund t’i shfrytëzoni për ta kuptuar nëse dikush është inteligjent apo jo. Ju sjellim shenjat që tregojnë se a jeni më...

Teknologji 15:40

Huawei parashikon të jetë shitësi i parë i telefonave në 2019

“Në tregun global të telefonave, Huawei ka kaluar prej pozitës si një statistikë tjetër, për t’u renditur mes 3 lojtarëve më të mirë në botë”, thotë kompania, “në Q4 vitin e ardhshëm, është e mundur që të bëhemi numër 1.” Kompania thotë se ka shitur mbi 200 milionë telefona...

Kuzhina 15:36

Simite indiane me shijen e të cilave do të kënaqeni!

Ushqimi indian është i njohur për gjellët pikante, ndërkaq buka e tyre është mbase pjesa më e preferuar e racioneve të tyre. Buka u ngjason somuneve, por është shumë më e butë dhe më e shijshme. Ata e quajnë “Naan”. E pra, ta gatuajnë edhe ne atë specialitet të tyre të njohur,...

Dashuri dhe seks 15:33

A prishet cipa e virgjërisë nga përdorimi i tamponit?

Atyre që dëgjojnë për herë të parë për tamponin, zakonisht u vijnë në mendje pyetje si: “Ku futet tamponi”, “A mund të ngecet aty”, “A mundet të humbë aty brenda dhe të mos jeni në gjendje ta nxirrni”, etj. Por, në mesin e këtyre pyetjeve, është edhe pyetja e shoqëruar...

Fun 15:05

Dhëndri nuk e duron nusen, shikoni çfarë i bën

Një video e publikuar në Facebook, shfaq momentin e pakëndshëm por qesharak në një dasmë. Videoja, tregon momentin kur dhëndri dhe nusja shijojnë tortën e dasmës, duke i dhënë njëri-tjetrit nga një copë. I nervozuar nga gjesti i nuses, e cila bën shaka me të duke mos ia dhënë copën...

Shëndet 13:45

Receta e thjeshtë me përbërës natyralë që garanton rënien e disa kilogramëve brenda javës

Edhe nëse nuk ia dalim të dobësohemi, të gjitha shpesojmë dhe ëndërrojmë në magjinë e ndonjë pije çudibërëse që të na hollojë, nga mëngjesi në darkë. Për fat të keq, e gjithë kjo, ngelet vetëm ëndërr, ama realiteti na ofron vërtetë mundësinë e përzierjeve të ndryshme të...

Jetë 13:24

Nëse nis të shpenzosh më shumë për gruan, do të jesh më i pasur dhe më i lumtur

Burri duhet të investojë në gruan e tij – e dëgjova këtë mendim nga një burrë shumë i rëndësishëm i cili i ftoi burrat e tjerë ta ndjekin këtë sugjerim. Dhe pastaj edhe një tjetër: “Sa më shumë para harxhoni për gruan tuaj, aq më i lumtur dhe më i pasur jeni!” Shumë tradita...

Jetë 12:57

Horoskopi: Si do të jetë dashuria më 2019

Parashikimet për Vitin e Ri për dymbëdhjetë shenjat zodiakale. Viti i Ri po vjen dhe parashikimet astrologjike nuk mund të mos na japin informacion të çmuar mbi dashurinë: dikush nuk mund pret orën që të mbyllet viti i vuajtjeve të brendshme dhe pritjeve të pafundme, dikush tjetër rri...

Fun 12:56

Sipas bestytnive, ja çfarë objektesh duhet të mbani në shtëpi që tu ecë mbarë

Në besofshi në bestytni apo jo, të gjithë duam të përkëdhelemi pak nga fati! Shumë besojnë se ky i fundit është i shkruar në yje e askush nuk mund të bëjë asgjë për ta ndryshuar, ashtu si shumë të tjerë bëjnë ç’është e mundur t’i hapin dyert fatit e ta ftojnë brenda në...

Jetë 15:30

Si të shmangen helmimet gjatë festave

Gjatë ditëve të festave ushqimet dhe pijet alkoolike janë ato të cilat konsumohen dhe paraqesin rrezikshmëri për tu helmuar. Përzierja e pijeve alkoolike e joalkoolike apo konsumimi i mishit të ndenjur janë disa prej gabimeve që bëjmë gjatë ditëve festive e që pasohen me helmime e shtim...

Teknologji 14:09

Galaxy S10 mund të vijë me një ekran masiv, prej 6.66 inç

Një ditë tjetër, një tjetër thashetheme për Samsung Galaxy S10. Në fakt këtë herë, ka dy prej tyre. Versioni 5G i Galaxy S10 mund të mburret me një ekran që është shumë masiv, prej 6.66 inç. Kjo është më shumë se Note 9 dhe iPhone XS Max. Sipas Ice Universe, shpesh të besueshëm,...

Fun 12:52

10 arsye pse femrat janë më të mira se meshkujt

Mashkulli apo femra, kush është më i mirë? Ky është ndoshta një prej debateve më të gjata që njeh historia e njerëzimit. Që nga kohët e lashta, meshkujt kanë provuar të tregojnë superioritetin e tyre ndaj femrave, ndërsa hendeku ndarës mes dy gjinive ka ekzistuar gjithnjë – herë...

Shëndet 12:47

Këto 6 gjëra shkurtojnë jetën tonë

Disa zakone mund të shkurtojnë me të vërtetë jetën tonë, edhe nëse nuk jemi të vetëdijshëm për këtë. Këto janë disa nga gjërat që bëjmë pothuajse çdo ditë dhe ekspertët paralajmërojnë se duhet t’i ndryshojmë. 1. Nëse hani vonë në mbrëmje, mund të rrisni rrezikun e sëmundjeve...

Повеќе