Monday, 20 January 2020
Jetë 20.01.20 | 14:46

3 shenjat zodiakale më të predispozuara për të tërhequr sukses dhe para

Për disa njerëz, pasuria është rezultat i një pune të palodhur, ndërsa për disa të tjerë, mjafton ta mendojnë dhe ditën tjetër janë të pasur. Edhe pse çdokush ka përkufizmin e vet për bollëkun dhe pasurinë, disa shenja të zodiakut janë të predispozuara të jenë më të pasura...

Kronika e zezë 20.01.20 | 14:36

Detaje nga përleshja e mbrëmshme në Kumanovë mes policisë dhe personit

Detaje të reja vijnë nga përplasja e mbrëmshme në qytetin e Kumanovës mes policisë dhe një personi, ende në kërkim, që tentoi t’i vinte zjarrin një veture të policisë në ambientet e brendshme të saj. Në momentin që policia ka pikasur personin ka tentuar të ndalojë të dyshuarin,...

Skena 20.01.20 | 13:52

Maluma do mbajë koncert në Tiranë

Fansa shqiptarë të Malumës mund të gëzoni sepse ëndrra juaj po bëhet realitet. Këngëtari latin, hitet e të cilit dëgjohen në mbarë botën, Maluma do vijë në Shqipëri dhe do mbajë një koncert në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga një profil Instagrami që më parë ka dhënë...

Maqedoni 20.01.20 | 13:50

Zaevi: Shfuqizimi i marrëveshjes së Prespës do ta shkatërrojë ardhmërinë e vendit.

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot duke reaguar për disa paralajmërime të VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e Marrëveshjes së Prespës me Greqinë theksoi se kjo do të jetë e rrezikshme dhe mund ta kthej vendin 25 vjet prapa. Nuk besoj, tha Zaevi se VMRO-DPMNE do të fitojë në këto zgjedhje,...

Maqedoni 20.01.20 | 13:35

Bujar Osmani, do të mbajë takim me delegacionin e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve

Të Martën , me fillim në ora 10:00 në hapësirat e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, delegacioni i Sekretariatit për Çështje Evropiane kryesuar nga Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, do të mbajë takim me delegacionin e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve...

Shkup 20.01.20 | 13:33

Sigurohen 13 automjete të reja për vizitë shtëpiake dhe patronazh në Shtëpinë e Shëndetit – Shkup

Trembëdhjetë automjete të reja të cilat do të shërbejnë që të përmirësohet shërbimi për vizitë shtëpiake dhe patronazh prej sot janë vënë në funksion në Shtëpinë e Shëndetit – Shkup. Siç porositi ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, i cili sot së bashku me drejtorët...

Ekonomi 20.01.20 | 13:30

Çmime të reja të derivateve të naftës

Dizeli dhe vaji për amvisëri nga mesnata do të shitet më lirë për 1.5 denarë, kështu vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Çmimi i ri i dizelit do të jetë 61 denarë për litër, i vajit për amvisëri 50 denarë për litër. Euro-Super BS-95 do të vazhdoj të shitet pë...

Jetë 20.01.20 | 13:27

Në këtë orë nuk duhet të pini kurrsesi kafe

Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të shmangni konsumimin e kafeinës rreth orës 02:00 ose të paktën...

Skena 20.01.20 | 12:51

Vila 21 milionë funtëshe në Kanada, të cilës ia kanë vënë syrin Meghan Markle dhe princi Harry

Meghan Markle ka shprehur interes për të marrë një vilë 21 milionë paund në Kanada, për të jetuar vetëm me familjen e saj. Rezidenca me sipërfaqe 6900 metra katrore është në zonat më prestigjioze të West Vancouver dhe ofron pamje të mrekullueshme mbi oqean. Ajo ka gjashtë dhoma gjumi...

Skena 20.01.20 | 12:34

Motrat Kardashian para se të “përmbyteshin” nga milionat (FOTO)

Paratë nuk blejnë dot dashurinë, por sigurisht që blejnë stilistë, kirurgë plastikë, trajnerë personalë dhe specialistë kozmetike. Në vitin 2007, Kardashianët ishin thjesht një familje e pasur që jetonte në Los Angeles. Por, pas 17 sezonesh të “Keeping Up With the Kardashians” dhe...

Bota 20.01.20 | 12:32

I burgosuri në Greqi denoncon dhunën: Më ka dalë një kokë e dytë nga goditjet e policëve

Fotografi tronditëse vijnë nga burgu i Nigritas në Greqi, ku një i burgosur ka pësuar dëmtime të rënda, siç thotë ai, për shkak të dhunës së ushtruar nga policët grekë. Në këto foto të publikuara nga mediat greke, i burgosuri me origjinë nga Bullgaria, shfaqet me një “kokë të...

Jetë 20.01.20 | 12:25

Kjo është akullnaja që mund të “fundosë” botën

Nuk ka shumë pamje të detajuara të akullnajës Thwaites, sepse në afërsi të këtij gjiganti akulli me dimensionet e Britanisë së Madhe nuk kanë mbërritur më shumë se 50 persona, në tërë historinë. Por kjo pjesë e izoluar e Antarktidës së shpejti do popullohet nga qindra shkencëtarë...

Skena 20.01.20 | 12:22

Pasi u nda nga miliarderi arab, Rihanna i rikthehet ish-të dashurit

Së fundmi mediat e huaja bënë të ditur se Rihanna i ka dhënë fund lidhjes me miliarderin Hassan Jameel pas 3 vjetësh së bashku. Ndarja e tyre ishte e papritur pasi çifti vetëm pak kohë më parë ishin njohur me familjet dhe të gjithë po prisnin që të merrnin hapin tjetër drejt martesës. Nuk...

Maqedoni 20.01.20 | 12:09

Rruga Tetovë-Prizren shteg për ekonominë dhe qytetarët

Edhe pse nuk ka një kosto të saktë se sa mund të kushtojë, megjithatë ekspertët kanë dhënë tre variante për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren. Rruga me gjasë duhet të jetë rreth 60 kilometra. Ndërtimi i kësaj rruge është një kërkesë e kamotshme e banorëve që jetojnë në të...

Jetë 20.01.20 | 12:06

Si ta mënjanoj aciditetin në stomak?

Refluksi i stomakut në ezofag është një fenomen normal, pasi në një kohë të shkurtër, normalisht, materiali refluks kthehet në stomak. ”Nga ana tjetër, kur ky refluks përbën problem për pacientin, atëherë ai konsiderohet patologjik”, shkruhet në gazetën italiane ”Il Giornale”. Ja...

Maqedoni 20.01.20 | 11:50

“Reket” anulohet për shkak të mungesës së avokatëve të Janevës

Gjykimi për rastin “Reket” është anuluar për më 23 janar 2020 për shkak të mungesës së avokatëve të Katica Janevës, avokatëve Delo Kadiev dhe Irena Fërçkovska. Gjykatësja Vaska Nikollovska-Masevska, në fillim të seancës së sotme, informoi se në Gjykatë kanë arritur dy kërkesa...

Kronika e zezë 20.01.20 | 09:55

Kumanovë, tenton t’i verë zjarrin makinës së policisë

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 02:10 minuta në rrugën “Brigada e 3-të Maqedonase”, në Kumanovë, në zonën e brendshme të policisë një person ka tentuar t’i verë zjarrin një veture të policisë. Në kohën që policia po kryente mbikëqyrjen e objektit është vërejtur se një person...

Maqedoni 20.01.20 | 08:50

Seanca të disa Komisioneve kuvendore dhe të Komisionit të përhershëm anketues për mbrojtje të lirive dhe të drejtave të qytetarit

Në Kuvendin e Republikës të Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet për transport, lidhje dhe ekologji, për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave, për punë dhe politikë sociale dhe Komisioni i përhershëm anketues për mbrojtje të lirive dhe të drejtave të qytetarit. Komisioni...

Maqedoni 20.01.20 | 07:00

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 3 deri 7 gradë celcius. Gjatë...