Janë
publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Eintracht Frankfurt dhe Arsenalit.

Duke
nisur nga ora 18:55, Eintracht Frankfurt dhe Arsenali do të kërkojnë të nisin
sezonin e ri me fitore në Europa League, garë të cilës edicionin e kaluar “Topçinjtë”
i shkuan deri në fund, por në finale humbën nga Chelsea, raporton Gazeta
Express.

I padiskutueshëm në formacion për Arsenalin është kapiteni, Granit Xhaka, derisa Shkodran Mustafi është rikthyer të jetë titullar.

Ozil nuk është i ftuar, kurse Ceballos e Pepe janë rezervë.

Eintracht Frankfurt:

Arsenal:

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/