Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshjet të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Nëpër disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës në mëngjes. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.