Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe erë të lehtë.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga 2 deri në  13 gradë Celsius.

Ditët në vazhdim do të jenë me mot të ndryshueshëm, kurse fundjava e ardhshme do të ketë shi, borë dhe temperatura të ulëta.