Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë, gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 11 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 31 deri 39 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i nxehtë dhe stabil, ndërsa rritje të vranësirave do të ketë gjatë fundjavës.