Deri të premten moti do të jetë stabil, ndërsa në fundjavë rriten vranësirat dhe bien temperaturat.

Gjatë fundjavës do të kemi vranësira dhe kushte për reshje të shiu.

Nga dita e diel do të fryjë erë në drejtim verior që do të bëj të ulen temperaturat për disa gradë.

Gjatë ditës së nesërme temperatura do të lëvizë prej 8 deri 17 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 24 deri 33 gradë celsius. Të premten moti do të arrijë deri 35 gradë celsius, ndërsa e shtuna dhe e diela deri 36 gradë celsius. Të hënën dhe të martën temperaturat pritet të jenë deri 32 gradë celsius.