Category: Sport
Sport 13.05.20 | 13:02

Granit Xhaka “tërbon” mediat serbe me postimin në Instagram

Granit Xhaka është një nga lojtarët që ua mbush me shumë zemrat shqiptarëve me gjestet e tij patriotike. Padyshim askush nuk e harron momentin kur mesfushori i Arsenalit i shënoi supergol Serbisë dhe festoi me shqiponjën. Ai moment sa herë kujtohet po aq herë “tërbon” median serbe. Kjo...

Sport 12.05.20 | 01:43

Qeveria jep dritën e gjelbër, Premier Liga rifillon nga 1 qershori

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ia ka dhënë federatës angleze të futbollit dritën e gjelbër që Premier Liga të rifillojë nga 1 qershori. Futbolli në Britaninë e Madhe është ndërprerë si pasojë e pandemisë së koronavirusit që në Britani të Madhe ka marrë më shumë se 30 mijë...

Sport 05.05.20 | 23:33

Vdes nga koronavirusi ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit

Amador Suare Villa, ish-zëvendëspresidenti i Real Madridit gjatë pushtetit të Roman Calderon, ka vdekur sot nga pandemia koronavirus. Ai ishte 76 vjeç. Ai ishte zëvendëspresident gjatë periudhës 2006-2009 dhe vdiq të martën pas 40 ditëve në spital. Amador Suarez, i cili e fitoi çmimin për...

Sport 30.04.20 | 09:48

La Liga kthehet më 7 ose 14 qershor

Kampionati spanjoll në futboll do të kthehet më 7 ose 14 qershor me ndeshje pa publik, konfirmon “Kadena Kope”, duke u thirrur në burime të saja. Dje, kryeministri spanjoll, Pedro Sançez ka njoftuar se aktivitetet individuale sportive lejohen nga 4 maji. Kjo do të thotë se nga e hëna, ekipet...

Sport 22.04.20 | 08:47

Emri i madh i sportit trondit: Në burg kam bërë aq shumë seks, saqë…

Mike Tyson do të mbetet në histori si një nga boksierët më të mirë. Një peshë e rëndë e parrahur nga askush. Kampion bote dhe ekspert i nokautit të shpejtë. Një luftëtar i ashpër, imponues, me një vështrim vrasës dhe grushta hekuri. Ai tregon për rritjen në mes kriminelëve: “”Fëmijëria...

Sport 15.04.20 | 00:09

Kur Tyson ia ofroi kujdestarit të kopshtit zoologjik 10 mijë dollarë për ta lejuar të luftojë me një gorillë

Mike Tyson ia kishte ofruar një kopshtari hiç më pak se 10.000 dollarë në shpresë se ai do ta lejonte ish-boksierin e famshëm të përleshej me një gorillë. Oferta ishte refuzuar. Ish-kampioni legjendar në peshat e rënda ka treguar se si oferta e tij u refuzua ditën kur ai e kishte marrë...

Sport 30.03.20 | 14:10

E përfunduar, princi arab do të bëhet pronarë i skuadrës angleze

Pasi dështoi të marr nën kontroll Manchester United, princi i Arabisë Saudite, Mohamed bin Salman tani është shumë afër të bëhet pronar i një tjetër skuadre në Premierligë. Sipas “Sun Sport”, Newcastle United do të bëhet shumë shpejtë pronë e 34 vjeçarit, shkruan Indeksonline. Princi...

Futboll 21.03.20 | 01:31

E konfirmon UEFA – luhet në vitin 2021, por do të quhet ‘Euro 2020’

Do të luhet në verën e vitit 2021, por do të quhet ‘Euro 2020’ Pavarësisht se Europiani i këtij viti është shtyrë për në verën e ardhshme për shkak të koronavirusit, do të vazhdojë të quhet Euro 2020 edhe pse do të luhet në vitin 2021. Kampionati europian do të zhvillohet nga...

Futboll 19.03.20 | 19:03

Koronavirusi bën kërdinë te klubi zviceran, presidenti u prish kontratën 2 futbollistëve shqiptarë

Koronavirusi po bën kërdinë te Sioni. Kjo nuk ka të bëjë me gjendjen shëndetësore të lojtarëve por gjendjen financiare të klubit. Sipas asaj që shkruan Blick tani që futbolli është pezulluar, drejtuesit e klubit e kanë të vështirë të përballojnë financat, duke e pasur të pamundur...

Sport 17.03.20 | 13:28

Kampioni i botës i habit të gjithë: Nuk më shijon futbolli!

Turqia nuk e ka ndalur kampionatin, pavarësisht se rreziku i koronavirusit tashmë është prezent. Federata turke ka vendosur që kampionati të luhet me dyer të mbyllura pa tifozë. Kritika të shumta ka patur në lidhje me këtë veprim. Emri i fundit që ka dalë kundër është ai i Lukas Podolskit....

Futboll 06.03.20 | 15:01

Tronditet bota e sportit, aksidenti me autobus i merr jetën 8 futbollistëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin e Guinesë në kontinentin afrikan. Një autobus ku udhëtonte ekipi i divizionit të dytë , Etolio de Guinne është përplasur në një aksident ku si pasojë kanë vdekur 8 futbollistë.Në një përplasje autobusi kanë vdekur të paktën 8-të lojtarë...

Futboll 05.03.20 | 00:16

Tetovari shënon në derbin e madh ndaj Hajdukut (VIDEO)

Arijan Ademi ka shënuar gol në derbin e madh ndaj Hajduk Split, duke konfirmuar formën e mirë në të cilën ndodhet në prag të sfidës së madhe të përfaqësueses së vendit ndaj përfaqësueses së Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ademi...

Futboll 04.03.20 | 14:39

Futbollistët e Maqedonisë së Veriut për ndeshjen ndaj Kosovës do të plotësojnë formular për coronavirusin

“Futbollistët e Maqedonisë së Veriut kur do të vijnë nga Italia në Shkup për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë, do të duhet të plotësojnë formular shëndetësorë – hartë për coronavirusin, si dhe persona të tjerë të cilët vijnë nga rajone kritike”. Këtë e tha sot ministri...

Futboll 04.03.20 | 12:50

Rakitic arrin marrëveshjen me kundërshtarët e Barcelonës

Ivan Rakitic raportohet se ka arritur marrëveshje me Atletico Madridin. Kroati ka humbur vendin e titullarit te Barcelona pas transferimit të Frenkie de Jong. Nën kampioni i botës me Kroacinë, ka shprehur haptas pakënaqësitë për situatën e re, duke paralajmëruar largimin. Është Marca që...

Sport 02.03.20 | 00:00

Real Madrid fiton betejën ndaj Barcelonës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të rëndësishme në luftën për titull, duke mposhtur Barcelonën 2:0 në ‘Santiago Bernabeu’. El Clasico dhuroi një spektakël sidomos pas shënimit të golit, ku rastet nuk munguan. Në pjesën e parë ishte lojë më e zbehtë, me Artur dhe Leo Messin që patën...

Sport 25.02.20 | 12:24

Fjalimi emocionues i gruas së Kobe Bryant (VIDEO)

Sot është mbajtur memoriali përkujtimor për basketbollistin tashmë të vdekur Kobe Bryant dhe vajzën e tij Gianna Bryant. E në këtë ngjarje të organizuar një fjalim mjaftë emocionues ka mbajtur edhe gruaja e Kobe, Vanessa e cila duke u përmbajtur me vështirësi nga lotët tregoi një histori...

Futboll 24.02.20 | 13:11

Barcelona afër marrëveshjes me mbrojtësin e Valencias

Barcelona është duke synuar transferimin e një lojtari për fazën e mbrojtjes. Sipas ‘Sport’, Barcelona janë në rrugë të mirë për të nënshkruar me mbrojtësin e Valencia, Hugo Guillamon. 20 vjeçari ka bërë debutimin e tij me ‘Los Ches’ kundër Real Sociedad, gjatë së shtunës. Lojtari...

Sport 16.02.20 | 11:21

Manchester City rrezikon të humbasë titullin e sezonit 2013-2014

Manchester City pa kalon momente tepër të vështira. Pas ndalimit të pjesëmarrjeve për dy sezone në Ligën e Kampioneve, “Qytetarët” tashmë rrezikojnë të humbasin dhe titullin e sezonit 2013-2014 raporton “Mirror”. City u dënua nga UEFA për thyerje të rregullave financiare gjatë...

Sport 14.02.20 | 10:35

Lojtarja e hockeyt “çmend” me format e saj! (FOTO)

Quhet Yulia Ushakova, është lojtare e hockey-t në akull e cila si sulmuese te skuadra ruse e Spartakut të Moskës. Ajo është një yll brenda dhe jashtë fushe dhe këtë e tregojnë fotot në profilin e saj në Instagram, ku Yulia shfaqet gjithmonë shumë sensuale dhe superseksi.

Sport 04.02.20 | 10:24

E bujshme, publikohet meçi mes Khabib Nurmagomedov – Conor McGregor

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka bërë të ditur hapin e radhës së Conor McGregor pas triumfit të furishëm në rikthimin e tij ndaj Donald Cerrone. Irlandezi fitoi brenda 40 sekondash në kuadër të ‘UFC 246’, gjë që shënoi rikthimin e tij në tetëkëndësh pas mungesës 15-muajshe. Ai...

Повеќе