Category: Fun
Fun 17.01.19 | 15:23

Metoda, si mund të shpëtoni nëse bini në ujë me makinë

Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me veturë. Ky numër mund të reduktohet nëse njerëzit i dinë mënyrat se si mund të ikin nga vetura që zhytet në ujë. Mënyra më e mirë është të dilni nga vetura sa më shpejtë. Pas rënies...

Fun 16.01.19 | 14:22

Shprehitë e këqija të shpenzimit që pasanikët i shmangin

Pasi ka studiuar qindra njerëz – të varfër e të pasur – autori Tom Corley thotë se ka disa shprehi të këqija të shpenzimit të parave që pasanikët gjithmonë i shmangin. Ndryshe prej pasanikëve që i shmangin këto shprehi, fatkeqësisht të varfrit dhe ata të shtresës së mesme nuk...

Fun 15.01.19 | 12:26

Dasmë shqiptare në Japoni, valle e këngë tradicionale

Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë me një ceremoni mjaft interesante në Tokio të Japonisë. Në ambientet ku u mbajt dasma u vendosën dy flamujt kombëtarë, ai i Shqipërisë dhe i Japonisë në shenjë simbolike, ndërsa nuk mungoi...

Fun 15.01.19 | 11:06

Ju ecën gjithçka ters? Ja si ta hiqni ‘syrin e keq’

Syri  i keq është një besim popullor se dikush mund t’ua bëjë vullnetarisht ose pa dashje. Përjetoni  sëmundje dhe gjërat nuk do iu ecin mbarë,  zakonisht të nxitura nga zilia. Nëse mendoni që ju ose fëmija juaj vuan nga syri i keq, mund të përdorni metodat e mëposhtme për të ndihmuar...

Fun 14.01.19 | 11:11

Të rinjtë kryejnë marrëdhënie në majë të pallatit, fqinjët “u prishin magjinë”

Një çift është filmuar në mes të ditës duke kryer marrëdhënie në një ndërtesë në Buenos Aieres, në Argjentinë. Punonjësit e zyrave të zonës u befasuan dhe si zakonisht në këto kohë, morën telefonat e tyre celularë dhe filluan të regjistrojnë, pastaj t’i postojnë videot në...

Fun 11.01.19 | 15:42

Dhjami i tepërt rreth belit nënkupton se keni madhësi më të vogël të trurit

Bel i gjerë, tru i vogël? Nëse jeni të trashë, në veçanti në pjesën e mesit të trupit, atëherë ka shumë mundësi që veçse e keni tkurrur vëllimin e materies gri në tru, sipas një studimi të publikuar në revistën ‘Neurology’. Materia gri e trurit i mban shumicën e 100 miliardë...

Fun 11.01.19 | 14:54

Kreu gjashtë intervenime pandërprerë, kirurgun e zuri gjumi duke mbajtur dorën e operuar të pacientit (Foto)

Luo Shanpeng nga Kina po cilësohet si hero, pasi punoi pandërprerë për 20 orë, që të shpëtonte pacientët që ishin në urgjencë. Imazhi mbresëlënës që është bërë viral, e tregon ekspertin e ortopedisë kirurgjike, duke fjetur mbi tavolinën e sallës së operimit, duke mbajtur dorën...

Fun 11.01.19 | 13:14

Pse femrat tërhiqen nga burrat e martuar? Dilemë e madhe!

Ekzistojnë shumë arsye pse burrat mashtrojnë të dashurat dhe gratë e tyre dhe po aq shumë arsye pse dikush tërhiqet nga një burrë i martuar. Dilemë e madhe, që ende nuk ka një përgjigje të saktë. Mesa duket ekzistojnë disa arsye: 1. Gruaja e tij nuk do e marrë vesh dhe nuk do lëndohet Kjo...

Fun 06.01.19 | 19:44

Ilaçi që mund të na bëjë të rinj

Një ilaç që ndihmon sistemin imunitar të largojë qelizat e vjetra mund të risjellë rininë, sipas një studimi të ri. Hulumtimi sugjeron se mund të jetë e mundur të ndryshohet procesi i plakjes dhe potencialisht të hapë rrugën për trajtimet kundër plakjes. Hulumtuesit në Institutin...

Fun 05.01.19 | 19:24

Ja cilat janë gjërat që e bëjnë të lumtur çdo shenjë Horoskopi

Ekzistojnë sjellje, sfida, veprime ndaj të cilave, çdo shenjë e horoskopit reagon në mënyra të ndryshme. Për një shenjë horoskopi mund të jetë një kompliment që e bën të lumtur, ndërsa për një tjetër mund të jetë qetësia dhe rehatia. Më poshtë mund të shihni çfarë i bën të...

Fun 04.01.19 | 15:49

5 shenjat e HOROSKOPIT që dijnë të dashurojnë vërtetë me gjithë zemër

Janë disa shenja të zodiakut, të cilat në sajë të një karakteristike ose të një pjese të karakterit, kanë më shumë gjasa të duan të tjerët. Dashi Edhe pse në fillim është e vështirë për ta që të zbulojnë veten dhe të shprehin ndjenjat e tyre, gjithmonë përfundojnë duke kuptuar...

Fun 04.01.19 | 14:15

Vendos hudhra nën jastëkun tënd dhe shiko se sa përfitime do të kesh

Hudhra është një nga përbërësit që përdoret më shumë në ushqim, dhe gjithashtu ka një pafundësi përdorimesh të tjera, nga largimi i insekteve dhe deri tek mbrojtja nga energjitë negative. Një nga përdorimet më të habitshme për hudhër është si një ndihmues shumë i mirë për...

Fun 04.01.19 | 13:14

Tri shenjat e Horoskopit që do të jenë gratë më të mira

Njerëzit i kanë përdorur shenjat e Zodiakut për vite të tëra si mënyrë për t’i kuptuar njerëzit tjerë. Këto shenja na japin një pasqyrë të shpirtit të tjerëve për të parë se kush janë ata në të vërtetë në thellësitë e tyre. Çdo shenjë e horoskopit është unike, dhe që...

Fun 04.01.19 | 10:20

Një nga psikiatrit më të mirë në botë i zbulon rregullat që jua ndryshojnë jetën për mirë

Përmirësimi i lidhjeve, gjetja e një pune më të mirë, zgjerimi i shoqërisë, lumturia dhe kënaqësia në jetë janë diçka që vërtetë kërkojnë përkushtim dhe shumë durim. Mbi të gjitha, janë gjëra të cilat të gjithë duam t’i arrijmë. Një nga psikiatrit më të mirë në botë...

Fun 02.01.19 | 19:23

Mosha 31-vjeçare do t’ju kushtojë më së shumti në jetën tuaj

Nëse i keni mbushur ose do t’i mbushni 31 vjet, atëherë përgatituni për të shpenzuar shumë para. Një anketim nga kompania ‘ClearScore’ ka zbuluar se për shkak të ngjarjeve të rëndësishme që ndodhin në këtë moshë, kjo periudhë është koha kur njerëzit fillojnë të ‘shtrydhen’...

Fun 02.01.19 | 15:33

Femrat e shkurta e kanë më të vështirë të humbin peshë

Ekspertët po thonë se femrat e shkurta e kanë më të vështirë procesin e humbjes së peshës. Siç duket, të qenurit e shkurtë i ka të mirat dhe të këqijat e veta. Përderisa mund të mbathni taka pa i mbuluar tjerët me hije, ana e keqe është se do ta keni më të vështirë humbjen e peshës. Eksperti...

Fun 02.01.19 | 14:04

Zbulojeni tani, ja shenjat e horoskopit që do triumfojnë në dashuri dhe biznes

Ka disa shenja të zodiakut që do të triumfojnë në fushën e dashurisë dhe biznesit duke nisur nga ky vit. Një energji e mirë do të jetë në krah të tyre. Luani Do të jetë momenti më i mirë për të nisur një marrëdhënie të re ose projekt të ri. Meqenëse dielli, Mërkuri dhe Jupiteri...

Fun 02.01.19 | 11:36

10 synimet që njerëzit e suksesshëm i vënë vetes çdo vit të ri sipas “Forbes”

Dëshironi të keni një Vit të Ri të suksesshëm?! Sipas “Forbes.com”, këto janë 10 synimet që bëjnë dhe mbajnë njerëzit që shqyhen për suksesin që kanëQë të jeni si ata duhet: • Të shpenzoni më shumë kohë për të hartuar listën tuaj të gjërave që nuk dueht të...

Fun 02.01.19 | 11:25

Horoskopi vjetor nga Paolo Fox, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për shëndetin, dashurinë dhe financat gjatë 2019-ës

Dashi: Sikurse Luani dhe Shigjetari që drejtohen nga Marsi, edhe Dashi është një shenjë që mbështetet tek ai. Muajt e parë do të jenë më të lehtë se viti që po lëmë pas, por pikërisht në këta muaj duhet të reflektoni mbi jetën tuaj. Gjatë katër muajve të parë do të paraqiten...

Fun 01.01.19 | 12:18

Ishte 17 vjeç kur shiti veshkën për një iPhone 4, zbulon se ka bërë gabimin më të madh të jetës

Kur në treg hyri gjenerata e smartfonëve “iPhone” teknologjia u duk sikur kishte avancuar shumë dhe njerëzit ishin të etur për ta pasur një iPhone në dorë. I tillë ishte rasti i kinezit 17-vjeçar Xiao Wang, i cili në vitin 2011 shiti njërën veshkë pa e menduar dy herë vetëm që...

Повеќе