Milan do ketë përballë skuadrën e Crvena Zvezda në ndeshjen e kthimit të Europa League.

Kuqezinjtë barazuan 2-2 në Beograd në ndeshjen e parë ndaj sot do kërkojnë kualifikimin.

Tani ata kërkojnë të mposhtin skuadrën serbe dhe të kualifikohen tutje.

Mandzukic dhe Bennacer do të jenë mungesat e vetme për Milanin.

Formacionet zyrtare:

Milanit: G Donnarumma; Kalabri, Tomori, Romagnoli, Dalot; Meite, Kessie; Castillejo, Krunic, Calhanoglu; Leao.