Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar gjatë dy ditëve të fundit 15 shpërndarës droge dhe sekuestroi një sasi të madhe droge. Kjo shihet nga njoftimet dhe buletinet e policisë.

Në mesin e shpërndarësve të kapur në këto aksione është edhe një shpërndarës në Koçan, të cilit i janë gjetur dhe konfiskuar 105 pako marijuanë, gati për shitje, si dhe një i dënuar në burgun e Idrizovës, i cili me kthimin në burg nga dalja e përdorimit të lejuar, tentoi të importonte gjysmë kilogrami heroinë, por ra në duart e specialistëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Policia njoftoi gjithashtu se janë ndaluar tre persona dhe iu gjetën armë pa leje.