Saturday, 6 June 2020
Skena 06.06.20 | 22:46

Gabby Allen provokon me foto seksi nga banesa (FOTO)

Gabby Allen ka qëndruar më shumë në banesën e saj në Londër gjatë kësaj kohe. Ajo është parë seksi sot në banesën e saj luksoze Ajo është zhvendosur në banesën e re në fillim të këtij viti. Gabby Allen e ka transformuar tashmë banesën e saj në Londër në një hapësirë të këndshme...

Bota 06.06.20 | 22:38

Greqia përgatitet për s ulm masiv nga ushtria turke: Tre zonat ku pritet goditja

Tensionet e muajve të fundit në kufi kanë bërë që Ministria e Mbrotjes së Greqisë të përgatitet për tre skenare të mundshëm të një sulmi të beftë ushtarak nga Turqia. Mediat greke raportojnë se Ministria e Mbrotjes ka marrë në konsideratë një përkeqësim të menjëhershëm të...

Ballkan 06.06.20 | 20:41

Greqi, rihapen 63 000 biznese hoteliere dhe restorante

Afro 89 000 punonjës, të cilët ishin të pezulluar nga puna për shkak të masave kundër përhapjes së pandemisë së koronavirusit, u kthyen sot në punë, ndërkohë që 63 000 biznese, të cilat kishin mbetur të mbyllura, u rihapën po sot. Nga kjo e shtunë, 6 qershor, autoritetet u kanë dhënë...

Maqedoni 06.06.20 | 20:39

Çerdhet në Maqedoni janë të mbyllura, faturat paguhen

Çerdhet e fëmijëve qëndrojnë të mbyllura me muajsh, por prindërit, fëmijët e të cilëve qëndrojnë në shtëpi për shkak të virusit me vendim të Qeverisë, vazhdojnë t’i marrin faturat. Shuma e pagesës nuk është e plotë, përveç në rastet kur fëmija me arsye nuk shkon në çerdhe...

Maqedoni 06.06.20 | 15:00

Mickoski: Situata me Covid-19 është dramatike

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski përmes një video theksoi se situata me coronavirusin në vendin tonë është dramatike. “Situata me infeksionin e Covid-19 po bëhet dramatike. Është e përcaktuar që qeveria nuk ka asnjë plan, asnjë drejtim dhe thënë në gjuhën popullore nuk...

Shkup 06.06.20 | 14:59

Dezinfektim në bregun e lumit Vardar

Ekipe të Qytetit të Shkupit dhe të Brigadës Zjarrfikëse sot zbatuan aksion për larjen dhe dezinfektimin e bregut të lumit Vardar. Larja është realizuar me cisterna me mjet special për dezinfektim të sipërfaqeve publike në bregun e Vardarit, ndërsa është dezinfektuar edhe pajisja urbane. “Qyteti...

Maqedoni 06.06.20 | 14:57

Rezultate shqetësuese / Shumica dërmuese e qytetarëve të Maqedonisë kërkojnë rikthimin e Jugosllavisë

Sipas rezultateve të anketës më të fundit të realizuar nga instituti prestigjoz amerikan, IRI (International Republican Institute), del se shumica dërmuese e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, nuk janë të kënaqur me sistemin aktual shtetëror. Rreth 62 përqind të qytetarëve të vendit,...

Maqedoni 06.06.20 | 12:04

Zekiri: Temperatura, dhimbje në kocka, humbja e ndjenjës së shijes dhe erës janë disa nga simptomat e Covid-19

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri, i cili së bashku me gruan e tij dhe foshnjën 3-muajshe u shtruan në spital tre ditë më parë, për shkak të infetkimimit me coronavirus të koronës, janë në gjendje të qëndrueshme, informon “Fokus”. Në një kohë kur një pjesë e popullatës ende...

Futboll 06.06.20 | 12:01

“Lewandowski është 9 më i mirë në botë”

Javi Martinez ka thurur elozhe për shokun e tij të skuadrës te Bayern Munich, Robert Lewandowski. Mesfushori i bavarezëve është shprehur se Lewandowski është ‘9shi’ më i mirë në botë aktualisht. Sipas Martinez, Leëa po bën sezonin më të mirë të karrierës së tij, dhe nuk ka dyshime...

Maqedoni 06.06.20 | 08:44

Dita e dytë e karantinës 80-orëshe në Maqedoni

Për qytetarët e të gjitha komunave në Shkup, komunat përreth Shkupit Haraçinë, Zhelenikovë, Ilinden, Petrovec dhe Studeniçan, në komunat Kumanovë, Likovë, Shtip, Karbinci, Tetovë, si dhe Bogovinë, Bërvenicë, Tearcë, Zhelinë dhe Jegunoc, sot janë në ditën dytë të karantinës së...

Maqedoni 06.06.20 | 07:42

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësire dhe reshje të shiut. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri më 16 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 19 deri më 24 gradë celsius. Në ditët në vijim moti në orët e mëngjesit do të jetë kryesisht me diell, ndërsa...