Wednesday, 29 January 2020
Shkup 29.01.20 | 21:51

Disa komuna të Shkupit nesër pa energji elektrike

Për shkak të intervenimeve në rrjetin elektro-distributiv nesër pa furnizim me energji elektrike do të mbeten një pjesë e komunatorëve nga komunat Studeniçan, Ilinden, Sopishte, Kisella Vodë dhe Aerodrom, njoftojnë nga Qemdra rajonale për Menaxhim me Kriza – Shkup. Pa energji elektrike...

Bota 29.01.20 | 21:45

Miratohet Brexit, deputetët në sallë qajnë (VIDEO)

Parlamenti Evropian i dha miratimin përfundimtar largimit të Britanisë nga BE-ja, duke hapur kështu rrugën Brexit-it të premten, në 31 janar. 621 ligjvënës votuan pro shkëputjes së Britanisë, 49 ishin kundër dhe 13 të tjerë abstenuan. Emocionet përfshinë ligjvënësit në sallë pas...

Shkup 29.01.20 | 21:12

Koronavirus ik nga këtu! Shtetasit kinezë sulmohen në Shkup (VIDEO)

Nëpër rrjetet sociale qarkullon video ku dëgjohet se si një person ofendon dhe sulmon në mënyrë verbale shtetas të Kinës në Qendrën e Shkupit. Personi në fjalë në disa raste drejtohet me sharje deri tek grupi i shtetasve kinezë dhe kërkon nga ata të largohen nga vendi për shkak se gjoja...

Shkup 29.01.20 | 20:47

Alarmi për bombë në “City Mall”, policia arreston dy persona

Pas njoftimit të zv/ministres së Punëve të Brendshme, Slavjanka Petrovska se janë arrestuar dy persona në lidhje me alramin e rrejshëm për bombë në qendrën tregtare “City Mall”. MPB ka dërguar informacione shtesë ku mësohet se dy të arrestuarit janë të moshës 19-vjeçare, respektivisht...

Maqedoni 29.01.20 | 14:40

Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë prioritet i Eurokomisionit për vitin 2020

Komisioni Evropian sot e miratoi programin e saj të punës për vitin 2020, në të cilin mes prioriteteve janë cituar edhe fillimi i negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç lajmëroi korrepsondentja e MEDIAL-s nga Brukseli, programi i punës së Komisionit Evropian...

Maqedoni 29.01.20 | 14:39

Ja çfarë ndodhi me faqen ku postohen fotot e vajzave të mitura

Grupi “por no grafik”, “Dhoma Publike”, që kishte mbi 7 mijë ndjekës e në të cilin publikoheshin fotografi dhe video komprometuese të vajzave të mitura, është fshirë nga rrjeti social “Telegram”. Të gjithë anëtarët janë larguar nga grupi në momentin kur administratori është...

Maqedoni 29.01.20 | 14:38

MMJPH: Mbikëqyrjee jashtëzakonshme inspektuese e dërgesës së mbeturinave

Informohet publiku se Inspektorati Shtetëror i Mjedisit Jetësor në koordinim me Ministrinë e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor dhe Drejtorinë e Doganave, është duke zhvilluar mbikëqyrje të jashtëzakonshëm inspektuese të dërgesës të mbeturinave (RDF) e ndaluar në vendkalimin...

Shkup 29.01.20 | 14:00

Alarmi për bombë, deklarohen nga “Skopje City Mall”

Sot në qendrën tregtare ‘Skopje City Mall’ është dhënë një alarm për bombë. Për shkak të këtij alarmi, të punësuarit dhe vizitorët e qendrës tregtare në Karposh të Shkupit janë evakuuar. Nga MPB njoftuan se në ‘Skopje City Mall’ është denoncuar se kanë njoftime për bombë...

Skena 29.01.20 | 13:51

Njëra më e bukur se tjetra, njihuni me vajzat super yje të VIP-ave shqiptar

Artistët duke qenë shumë të famshëm shpeshherë vihen në fokusin e mediave edhe për jetën e tyre private, familjen e fëmijët. Disa prej tyre i kanë prezantuar tashmë fëmijët me publikun dhe ata kanë marrë tashmë famë po aq sa edhe prindërit. Marina Marina është vajza e këngëtares...

Skena 29.01.20 | 13:49

E bija pozon seksi me fustanin e shkurtër, Sabiani e qorton publikisht

Vajza e Sabianit, Keisi është bërë tashmë po aq e njohur sa i ati. Bukuroshja bjonde e nisi karrierën me modeling ndërsa tani i është futur edhe muzikës dhe i ka mahnitur të gjithë me zërin e ëmbël. Keisi tërheq shpesh vëmendjen edhe me fotot që publikon në Instagram e së fundmi...

Jetë 29.01.20 | 12:41

Amerikani e kishte blerë një Rolex për 345 dollarë para 45 vjetëve, sot ora vlen shumëfish

Një burrë amerikan e kishte blerë një orë Rolex për vetëm 345 dollarë në vitin 1974. Këtë orë e kishte blerë në një dyqan të gjërave të vjetra. Sidoqoftë, ai nuk e dinte se pas shumë vjetëve, ora e tij do të kishte një vlerë marramendëse. Atij i thanë se ora e modelit Rolex...

Ballkan 29.01.20 | 12:33

Pas tërmetit të mbrëmshëm, edhe 7 tërmete të tjera goditën Shqipërinë

Pas tërmetit që ra mbrëmë në Durrës ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në Shqipëri janë ndjerë edhe 7 lëkundje të tjera. Tërmeti më i fundit ka rënë në orën 07:00 të mëngjesit dhe epiqendra ka qenë në Korçë. Kryesisht tërmetet që kanë rënë gjatë natës, kanë pasur...

Maqedoni 29.01.20 | 12:30

Lila për Boki 13: Nuk jemi të hidhëruar, por as nuk jemi më miq

Lila Stojanovska ka dëshmuar në seancën e sotme për rastin “Reket”, ku i akuzuari i parë është Bojan Jovanovski. Stojanovska para se të jap dëshminë e saj e pyetur nga gjykatësja nëse është në lidhje farefisnore apo e hidhëruar me të akuzuarin Bojan Jovanovski, tha: “Nuk jemi të...

Maqedoni 29.01.20 | 12:08

Dimitrov për vizitë pune në Berlin, takim i paralajmëruar me eurokomisarin për zgjerim Varheji

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për vizitë pune në Berlin. Dimitrov do të marrë pjesë në takimin e dytë të rangut të lartë me iniciativë gjermano-franceze për kontroll gjithëpërfshirës të armëve të vogla dhe të lehta në vendet...

Maqedoni 29.01.20 | 12:07

Virusi “Korona” a po i afrohet Maqedonisë së Veriut?! (VIDEO)

Temperatura po shënon 37 gradë. Me këtë kamerë termike skenohen pasagjerët që vijnë nga Stambolli dhe Dubai, e që kanë lidhje me rajonin e Kinës. Kjo si masë preventive ndaj virusit vdekjeprurës të quajtur koronavirus, i cili nisi në Vuhan të Kinës dhe arriti edhe në Evropë, përcjell TV21.   Nëse...

Jetë 29.01.20 | 11:49

Këto sekrete të thjeshta do t’iu bëjnë të dukeni 10 vite më të rinj

Të dukeni 10 vite më të rinj mund t’iu duket e pamundur. Mirëpo ekzistojnë disa sekrete, që janë praktikuar qysh moti, dhe të cilat ndikojnë në reduktimin e rrudhave dhe në përmirësimin e pamjes së lëkurës. Në vend të blerjes së kremrave të shtrenjta, preferohet që të kujdeseni...

Maqedoni 29.01.20 | 11:40

Roberti dhe Patrisi pajtohen pasi u ndanë nga Nora dhe Tuna?

Kur sherri mes çifteve Robert-Nora me Patris-Tuna ishte në kulmin e tij, Roberti nuk kursehej aspak me deklaratat në intervista duke marë vendin kryesorë në mediat rozë. Një prej deklaratave që nuk harrohet lehtë nga ndjekësit ishte “Vllau si shkjau”, e pas kësaj nuk pritej që vëllezërit...

Maqedoni 29.01.20 | 11:36

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshjet të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës. Nëpër disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës në mëngjes. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor. Temperaturat...

Maqedoni 29.01.20 | 11:16

Ali Ahmeti zbarkon në fshatrat e Komunës së Likovës

Dega e BDI-së Likovë njofton se këtë të premte lideri i BDI-së Ali Ahmeti do ti vizitoj fshatrat e Komunës së Likovës. Me datë 31.01.2020 (e premte) në kuadër të agjendës për llogaridhënie, bashkë me Kryetarin Ali Ahmeti -në ora 11:00 në f.VIshtic do të përurohen rruga lokale Vishtic...

Ballkan 29.01.20 | 10:00

Lëkundjet e tokës vijojnë/ Sizmiologët: Mos u shqetësoni, janë normale…

Të paktën 5 lëkundje tërmeti të voglë janë regjistruar nga IGJEUM në Shqipëri që nga lëkundja e fortë me magnitudë 4.9 rihter e deri paraditen e kësaj të mërkure. Tërmeti i të martës në mbrëmje me epiqëndër në Bubq të Fushë Krujës e me thellësi 7 km, u ndje shumë dhe krijoi...

Повеќе