Pas tërmetit që ra mbrëmë në Durrës ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në Shqipëri janë ndjerë edhe 7 lëkundje të tjera.

Tërmeti më i fundit ka rënë në orën 07:00 të mëngjesit dhe epiqendra ka qenë në Korçë.

Kryesisht tërmetet që kanë rënë gjatë natës, kanë pasur magnituda më të vogla se 3 i shkallës rihter.