Një person 61-vjeçar nga Koçani ka ndërruar jetë, ndërsa gruaja e tij 55-vjeçare është shtruar në spital me lëndime të rënda, pas një zënke familjare në shtëpinë e tyre.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në shtëpinë në rrugën “Klimenti i Ohrid” në Koçan, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ekipi i policisë hetuese dhe gjykatësi i procedurës paraprake kanë filluar hetimet në vendin e ngjarjes, ndërsa pritet që gjatë ditës së sotme të jepen më shumë detaje.