Pasi fondi i pasurisë i Princit të Kurorës të Arabisë Saudite Mohammed bin Salman bleu ekipin britanik Newcastle United, tregu i transferimeve ka filluar të tronditet.

Kryeqyteti arab tashmë ka filluar punën për ta bërë Newcastle United një klub krejtësisht të ndryshëm.

Drejtuesit e klubit nuk do ta kalojnë muajin janar bosh dhe do të bëjnë përforcime në ekip.

Sipas lajmeve të media britanike ‘The Mirror’ Newcastle por kërkon të blejë 4 yjet e Manchester United.

Donny van de Beek është një nga emrat që Newcastle United dëshiron të transferojë.

Jesse Lingard, kontrata e të cilit skadon në verën e ardhshme, është gjithashtu në radarin e Newcastle.

Lojtari anglez ka luajtur në 3 ndeshje në Premier League këtë sezon.

Newcastle United thuhet se do të trokasë dhe në derën e Manchesterit në janar dhe për yllin francez Anthony Martial .

Thuhet se Djajtë e Kuq duan 40 milionë paund për Martialin.

Kontrata e Martialit përfundon në 2024.

Gjitashtu Newcastle United dëshiron të shtojë Eric Bailly, i cili ra në vendin e dytë pas transferimit të Raphael Varane.

Lojtari nuk ka pasur një shans për të luajtur në ligë këtë sezon.