Disa tërmete me 4.9 ballë dhe 5 ballë janë regjistruar më Shqipëri.

Sipas EMSC dridhjet janë ndjerë edhe në Maqedoninë perëndimore, posaçërisht pjesa jug perëndimore.

Ndryshe lëkundjet e para në Shqipëri janë ndjerë në orën 04:26:17 të mëngjesit, ku është regjistruar një lëkundje tërmeti me magnitudë 5.3 Rihter, me koordinata 40.470 në Veri dhe 20.710 në Lindje, me thellësi 14 km dhe me epiqendër, 15 km në jug-lindje Floq, të bashkisë Korçë.